Jump to content

boxe aftermarket care se potrivesc la e36


Recommended Posts

Pe fata 13cm.

 

Pe spate sunt o dimensiune nestandard dar cu adaptor se pot pune fie de 13cm + tweeter fie ovale (sunt adaptoare diferite).

 

Nimeni???

Pe fata merg de 13 cm ca diametru(le-am masurat eu)...Iar pe spate cred ca tot la fel...:)

daca ma puteti ajuta cu un sfat despre modele, putere, claritate. Ma intereseaza foarte mult claritatea si sa nu "gajaie" cand volumul e mai tare.

M-am uitat pe site la Altex, Media Galaxy dar nu ma pricep......... care-i treaba cu ohmi, hz? :twoup:

 

Astept sfaturi.

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Eu am linie blaupunkt(boxe,casetofon si magazie) se aude bine,dar o sa mi le schimb maine pe alea de pe fata cu unele magnat mai puternice...

Uite aici unele : http://olmarshop.ro/100-96/Boxe-Auto-10cm/...er-Plus-102.php

Cred ca ar fi de ajuns pentru fata...spatele sa fie mai puternic :twoup:

boxele blaupunkt care le-ai avut pe masina erau de 13 cm?? Nu le vinzi? :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am linie blaupunkt(boxe,casetofon si magazie) se aude bine,dar o sa mi le schimb maine pe alea de pe fata cu unele magnat mai puternice...

Uite aici unele : http://olmarshop.ro/100-96/Boxe-Auto-10cm/...er-Plus-102.php

Cred ca ar fi de ajuns pentru fata...spatele sa fie mai puternic :twoup:

boxele blaupunkt care le-ai avut pe masina erau de 13 cm?? Nu le vinzi? :)

Da sunt de 13...la majoritatea masinilor pe fata sunt de 13 cm.

Nu cred ca o sa fii multumit de ele pentru ca la volum mai mare faceau urat,desi aveam fade-ul mai mare la alea de pe spate.

Mi le-am montat pe astea magnat..se aud super :)

Link to comment
Share on other sites

am sunat la un magazin si mi-au spus ca diferenta prea mare n-o sa fie daca nu am "tot tacamul": statie, cd-player bun, etc.

Eu am un radio-cd Sony si cam atat.

Claritatea e destul de buna fiindca am 2 boxe pe usa dar la volum mai ridicat, boxele fata "gajaie".

 

Pe spate are cineva idee ce dimensiuni au boxele??? Rotunde sau ovale?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
se poate inchide.

 

Multumesc,

Lasa-l deschis ca ma intereseaza si pe mine :twoup:

Pe fata am inteles ca sunt de 13 dar pe spate la compact e36 de cat sunt? intra de 13 cu tot cu adaptoare sau ce mai trebuie la ele?

pe fata sunt pe 13", pe spate mi-am pus boxele OEM, varianta Hi-fi......se aud chiar bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu am pus pe spate adaptoare de pe ebay si boxe 16/25 cm de la sony,adaptoarele au facut pana in 90 lei,boxele 200 la media galaxy,si sunetul sa imbunatatit foarte mult

Poti da mai multe detalii legat de adaptoare?

Eu am un E36 Sedan cu boxele din fabrica de care nu sunt deloc multumit.Player-ul este un Alpine 9812 RB insa boxele lasa de dorit.

Am in usile fata 2 tweetere , difuzoarele Nokia din spate , iar in fata am niste difuzoare dar nu sunt in usa.Sunt jos zona stalpului din fata si probabil sunt tot cele originale.

Imi poate da cineva niste sugestii cu integrare OEM ?

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

eu am pus pe spate adaptoare de pe ebay si boxe 16/25 cm de la sony,adaptoarele au facut pana in 90 lei,boxele 200 la media galaxy,si sunetul sa imbunatatit foarte mult

Poti da mai multe detalii legat de adaptoare?

Eu am un E36 Sedan cu boxele din fabrica de care nu sunt deloc multumit.Player-ul este un Alpine 9812 RB insa boxele lasa de dorit.

Am in usile fata 2 tweetere , difuzoarele Nokia din spate , iar in fata am niste difuzoare dar nu sunt in usa.Sunt jos zona stalpului din fata si probabil sunt tot cele originale.

Imi poate da cineva niste sugestii cu integrare OEM ?

Multumesc!

 

uite linkul de unde le-am luat eu ,au facut 80 si ceva de lei acasa

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...em=260620909367

si poze cum vin pe masina

post-21027-1287263524_thumb.jpg

post-21027-1287263592_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Vreau si eu sa imi schimb boxele nokia cu unele mai bune, asta fara sa ma pun cu flexul pe masina.

Din cate inteleg, cele din fata sunt de 13 cm. Pentru spate la ce sa optez? 6x9(15x25) sau 13+ tweeter?

Am libere 2 canale la amplificator, si vreau sa scot din el sunetul pentru spate(pe celelalte 2 canale, puse in punte, am subwoofer-ul).

Am gasit pe net inele adaptoare pentru ambele variante cam la 90ron.

Link to comment
Share on other sites

Vreau si eu sa imi schimb boxele nokia cu unele mai bune, asta fara sa ma pun cu flexul pe masina.

Din cate inteleg, cele din fata sunt de 13 cm. Pentru spate la ce sa optez? 6x9(15x25) sau 13+ tweeter?

Am libere 2 canale la amplificator, si vreau sa scot din el sunetul pentru spate(pe celelalte 2 canale, puse in punte, am subwoofer-ul).

Am gasit pe net inele adaptoare pentru ambele variante cam la 90ron.

Se gasesc inele adaptoare si pentru difuzoare de 16cm?

Edited by blogeranonim
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.