Jump to content

E12 v12 550i, M70B50, 300ps, BBS body kit


db 85 amd

Recommended Posts

brothers in arms:P

dap,misto poza,mai naspa xenonu meu stanga care desi nu deranjeaza pe nimeni noaptea(nu primesc avarii sau flash-uri)si imi bate ok la drum,nush de ce naiba aici pare ca e reglat sus.......

in fine...parca nici noi nu credeam ca pe aceasi sosea din romania,in coloana,merg cateva piese asa rare in RO de la o vreme

iar acum de cand am masina de servici (un cazan imputit de pejo 308),si merg mai mult in week cu e12-ele,asa drag imi e de ea sa o spal vineri seara si sambata sa plec pe unde oi pleca.pana aucm,mergand zi de zi cu ea,de 7 ani incoa,parca intervenise monotonia,NU plictiseala de masina,ca asta nu o sa vina niciodata :D

 

@nu inteleg de ce daca vreau sa mai pun ceva poze,imi da eroare si zice "Used 19.6MB of your 19.53MB global upload quota (Max. single file size: 2MB)"

ca pozele sunt puse ieri,azi de ce nu mai pot atasa nimic?

Edited by db 85 amd
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am strigat PREZENT la invitatia prietenilor din Valcea week trecut si am fost cu E12-ele la Salonul auto-moto organizat acolo...

A fost super frumos!

Ceva poze,nu numai cu E12-ele meu...

Au fost unele masini,de epoca,afara(Rolls Royce din anii 60,Porsche 912,DOdge Charger din 70,si altele...) iar celelalte in Salon...

Am ramas placut impresionat de organizare si de cativa oameni de acolo care ii stiam decat din fata calculatorului...

 

Alte poze aici:http://fotografie.valcea-net.ro/?page_id=683

 

Pana una alta,poze cu masina mea

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
c sainz.pai tocmai ca din bucuresti am fost 5 masini.se poate nu se vrea.prea multe fite.astia cu masini de 100 000 euro nu inghit masinile de 1000 euro..dar dece.nimeni nu stie .pana la urma.tot bmw e si ala..chiar daca are 80 ani vechime . de aia sunt 20 de site uri bmw separate si individuale.sunt mai smecheri ca nemti si americani.avem 50 de forumuri bmw. asta e natia romana sa nu fim uniti .asa e de cand lumea.cat despre masina se stie ca iubesc e 12.deci imi place si asta.iar caprioara aia.ar putea dormi si pe plafonul meu.nu m ar deranja
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

revin...

problema iluminarii siglei de la volan,din curentul de la claxon de pe volan,am rezolvat-o cu ideea unui pasionat din California,sg persoana care am gasit-o pe google care a mai facut asa ceva...

mi-a zis sa leg in paralel 3 leduri,si atunci nu se va mai crea continuitate ca sa claxoneze nonstop,ca in cazul legarii unui bec sau unui led...am facut asta azi si a mers!

poza mai jos...mentionez ca in realitate e durere smile.gif si e tot rosie lumina,nush de ce aparatul mi-a facut-o spre galben

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Superbaaaa!!!!! Bravo!!! S-o folosesti sanatos in continuare si fara evenimente!!!!

Asa ceva incerc si eu acum cu un e34.. Ce cod de culoare are masina?Multumesc!

culoarea este GRI HEMATIT de la Policolor :)

de asta am avut bani acu 5 ani...

sper ca in vara sa o revopsesc cu ceva OEM :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
My BMW s-a cam oprit aici,cel putin pentru o perioada lunga de timp...azi noapte masina a suferit un accident.Nu rutier,ci natural ca sa zic asa,unde a stat parcata in fata blocului a cazut o bucata de zapada imensa,care a produs ceva pagube...parbriz zob(turtit pana peste coaja de bord),plafon stramb pana spre jumatea masinii(inclusiv buza plafonului pe care statea parbrizul),nu vreau sa fie si stalpii fata desi la prima vedere imi par inclinati,chiar si ceasurile de bord s-au spart,de la parbriz ca s-a lipit de bord...nu mai zic ca a plouat apoi pana dimineata in masina+cioburi pe acolo...Nu stiu daca asa a trebuit sa fie soarta,ca sa ma motiveze sa o bag iar in restaurare totala,ceea ce vroiam de asta vara,si ceea ce se va intampla anul asta...pana una alta,tre sa caut un E46/E39 sa am cu ce ma misca...
Link to comment
Share on other sites

My BMW s-a cam oprit aici,cel putin pentru o perioada lunga de timp...azi noapte masina a suferit un accident.Nu rutier,ci natural ca sa zic asa,unde a stat parcata in fata blocului a cazut o bucata de zapada imensa,care a produs ceva pagube...parbriz zob(turtit pana peste coaja de bord),plafon stramb pana spre jumatea masinii(inclusiv buza plafonului pe care statea parbrizul),nu vreau sa fie si stalpii fata desi la prima vedere imi par inclinati,chiar si ceasurile de bord s-au spart,de la parbriz ca s-a lipit de bord...nu mai zic ca a plouat apoi pana dimineata in masina+cioburi pe acolo...Nu stiu daca asa a trebuit sa fie soarta,ca sa ma motiveze sa o bag iar in restaurare totala,ceea ce vroiam de asta vara,si ceea ce se va intampla anul asta...pana una alta,tre sa caut un E46/E39 sa am cu ce ma misca...

 

 

Pacat! Succes la restaurare!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.