Jump to content

Tinichigerie + vopsitorie


Vadim

Recommended Posts

Trebuie sa mi fac tinichigeria si vopsitoria la masina deoarece , e zgariata + k in unele locuri a sarit vopseaua :blink:

A mai facut cineva asa ceva la e34 sau la alta masina ?? si daca da imi poate spune si mie un pret estimativ ?

Pe mine ma bate gandu sa o fac visinie , voi ce ziceti ?

Link to comment
Share on other sites

depinde de ce ai de facut la tinichigerie

eu am facut masina [ vectra A ] la un service in pantelimon ma cosat 30 mil si am facut urmatoarele: schimbat pragurile si pasajele de la rotile din spate [ boala la vectra ] si voprita total

in cei 30 mil a intrat vopseaua + manopera + cuptor

pe tine cred ca o sa te coste mai mult........ :blink: ai BMW

Edited by Vinti
Link to comment
Share on other sites

depinde de ce ai de facut la tinichigerie

eu am facut masina [ vectra A ] la un service in pantelimon ma cosat 30 mil si am facut urmatoarele: schimbat pragurile si pasajele de la rotile din spate [ boala la vectra ] si voprita total

in cei 30 mil a intrat  vopseaua + manopera + cuptor

pe tine cred ca o sa te coste mai mult........ :blink: ai BMW

124324[/snapback]

Tinichigerie inseamna : aripa trebuie putin chituita ( vreo 4 cm) , usa dreapta fata (vreo 3 cm)

Mai trebuie capota + grila face lift = 250 eu

Vopsea + manopera + cuptor = ?

Link to comment
Share on other sites

Tinichigerie inseamna : aripa trebuie putin chituita ( vreo 4 cm) , usa dreapta fata (vreo 3 cm)

Mai trebuie capota + grila face lift = 250 eu

Vopsea + manopera + cuptor = ?

124335[/snapback]

 

ar fi bine daca ai putea sa iti faci singur tinichigeria sau macar sa stai langa tinichigiu cand ti-o face...ca altfel nu sty ce iti face...

Link to comment
Share on other sites

o sa caut numarul de telefon de la service si vb cu ei ce ai de facut si o sa-ti zica un pret [ dar vor sa vada si masina ] si daca iti convine bine daca nu iarasi bine cert e ca lucreaza bine

 

PS

poate ai timp maine sa ne intalnim undeva sa vezi cum a iesit masina mea sa-ti faci o parere

Link to comment
Share on other sites

o sa caut numarul de telefon de la service si vb cu ei ce ai de facut si o sa-ti zica un pret [ dar vor sa vada si masina ] si daca iti convine bine daca nu iarasi bine cert e ca lucreaza bine

 

PS

poate ai timp maine sa ne intalnim undeva sa vezi cum a iesit masina mea sa-ti faci o parere

124446[/snapback]

Oki , nu cred k am timp maine sa ne intalnim k am niste treaba :blink: oricum merci mult

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.