Jump to content

oglinzi furate - inscriptionare timisoara


duxdeorum

Recommended Posts

Salut,

Stie cineva unde pot fi inscriptionate oglinzile in timisoara?

Acum 2 zile mi le-au furat mie si la inca cel putin 2 vecini cu E46 din parcare, in centrul orasului.. lumina etc :| nu pot exprima in cuvinte ce le doresc kktilor astora :) Oricum, pana la urma tot o sa si-o fure, ma consolez cu asta deocamdata.

Abia schimbasem una :twoup: dar la magazinul de la care am cumparat inainte nu mai comercializeaza. Pana la urma am gasit Alkar cu 80 de lei / bucata. Daca nu ar mai cumpara atatia oglinzi furate, poate nu te-ai mai trezi fara ele si de 2 ori pe saptamana... E unul pe okazii care are toata gama de oglinzi de la toate modelele, din fericire vad ca nu are decat un singur cumparator pana acum. Sper sa ramana asa :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tipul de pe ocazii nu are decat o singura vanzare pentru ca e pus si numarul de telefon acolo si toti il suna si dau comanda. Spun asta pentru ca tocmai l-am sunat si eu ca in urma cu doua nopti mi s-a furat geam oglinda dreapta la e46 coupe la Cluj si la mine nu merge decat de coupe care sunt rare si nu exista decat original BMW de cumparat noua care e 100 euro.

Cu referire la post, la Cluj stie cineva un serviciu de inscriptionat oglinzi?

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Stie cineva unde pot fi inscriptionate oglinzile in timisoara?

Acum 2 zile mi le-au furat mie si la inca cel putin 2 vecini cu E46 din parcare, in centrul orasului.. lumina etc :| nu pot exprima in cuvinte ce le doresc kktilor astora :( Oricum, pana la urma tot o sa si-o fure, ma consolez cu asta deocamdata.

Abia schimbasem una :twoup: dar la magazinul de la care am cumparat inainte nu mai comercializeaza. Pana la urma am gasit Alkar cu 80 de lei / bucata. Daca nu ar mai cumpara atatia oglinzi furate, poate nu te-ai mai trezi fara ele si de 2 ori pe saptamana... E unul pe okazii care are toata gama de oglinzi de la toate modelele, din fericire vad ca nu are decat un singur cumparator pana acum. Sper sa ramana asa :)

 

 

Au inceput si in Timisoara??? :)

Link to comment
Share on other sites

Tipul de pe ocazii nu are decat o singura vanzare pentru ca e pus si numarul de telefon acolo si toti il suna si dau comanda. Spun asta pentru ca tocmai l-am sunat si eu ca in urma cu doua nopti mi s-a furat geam oglinda dreapta la e46 coupe la Cluj si la mine nu merge decat de coupe care sunt rare si nu exista decat original BMW de cumparat noua care e 100 euro.

Cu referire la post, la Cluj stie cineva un serviciu de inscriptionat oglinzi?

si de ce trebuie sa cumperi de la el cand sunt sanse de peste 99% sa fie furate? daca nu le mai cumpara nimeni poate n-o sa se mai oboseasca sa fure. sunt 80 de lei aftermarket, noi, cu garantie... NU MAI CUMPARATI DE LA HOTI!!! nu faceti decat sa ii incurajati :)

 

Au inceput si in Timisoara??? :twoup:

 

da, din pacate au inceput si aici in forta.. in noaptea de luni spre marti au dat o raita prin tot orasul. au ramas o groaza de bmw-uro fara oglinzi. a fost comanda serioasa...

Link to comment
Share on other sites

Tocmai asta incercam sa explic. La e46 sedan sunt noi de cumparat, TYC, NOR si mai multe firme. Dar la e46 coupe am doar original BMW la 100 euro.

eu stiam de alkar ca au cam toata gama... e o firma spaniola si am auzit ca sunt ok. TYC am cumparat si eu inainte :twoup:

dar banuiesc ca te-ai interesat si chiar nu ai gasit modelul tau. nasol.. bafta si sa speram ca nu mai ramanem fara ele

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mi-au saltat oglinzile (sticla) de pe E90 duminica seara, in Timisoara, calea Girocului, zona luminata.

Am facut plangere la politie. Chiar daca nu prind deocamdata pe nimeni, e important sa se adune dosare. Intr-un final, o sa ia masuri.

Mi-am cumparat altele noi pentru ca nu voiam sa mi le rascumpar pe ale mele de la "baieti" si le-am inscriptionat la Oglinda S.A. (p-ta Bisericii).

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Inscriptionez oglinzi auto in Timisoara cu echipament profesional in scopul prevenirii furturilor acestora cu numarul de ĂŽnmatriculare,seria masinii sau ce doreste clientul la pretul de 50lei 2 oglinzi. Daca este nevoie ma deplasez la domiciliul dumneavoastrĂŁ. 0767254559
Link to comment
Share on other sites

MĂŁ ĂŽntrebam cum preveniți furtul siglelor, cĂŁ oglinzi poți cumpĂŁra și inscripționa.

Am vĂŁzut multe Bmw fĂŁrĂŁ siglĂŁ ĂŽn fațĂŁ ori ĂŽn spate, chiar și fĂŁrĂŁ ambele.

Oare se poate detașa sigla și ĂŽnlocui cu un colant identic cu siga, pentru a nu mai avea ce fura. Ulterior, când o vinzi, atașezi siglele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.