Jump to content

This is my car - E90


Kozman

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dar unde ai pus folia llumar? :sorcerer:

a propos sti ce frumos miroase la mine in masina ?! sti tu de ce :)

folie am pus la D&C folie rar... baietii sunt foarte ok si lucreaza bine, chiar astazi am fost si am pus si pe faruri si proiectoare (plus polishat in prealabil) dar trebuie sa astept cateva zile si apoi o sa vad bine rezultatul final.

Edited by Kozman
Link to comment
Share on other sites

par... originale :rolleyes: eu am mers pe incredere ! :thumbsup:

 

Frumoasa!! Jante ...originale, sau "replik"? :laugh:

 

 

Cu ....Brandex??!! :LMAO: Cel mai mare bandit!!! Mereu ma urmareste!! Trebuie sa-i dau un mititel vineri!

 

Sculele cu care am batut codurile si stanta cu BMW :goodjob:

 

 

http://img42.imageshack.us/img42/4625/dsc02088yb.jpg

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

totusi....nu inteleg de ce pe masina asta vrei crome line....nu e mai bine un blackline?

esti primul care il aud ca vrea la masina neagra crome line.

nu-i fac crome line... a fost o incercare cu grila... care ori o las asa ori o "transform" in performance ;)

acum depinde pe ce mi se mai punte pata :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ce-i drept pe tester imi arata presiunea cam marisoara din galerie si asa am ajuns la concluzia ca trebuie curatat.

mi-a luat cam 1 ora si jumatate (cu tot cu ajutoare):)

cum spune si alex, trebuie sa freci mult la indepartat mizeria, de desfacut nu e greu.

 

foarte frumoasa masina :thumbsup:

thanks :thumbsup:

IMG_0267.JPG

Link to comment
Share on other sites

pentru cei care nu au runflat la e90, a gasit cineva o solutie pentru roata de rezerva ? eu umblu cu ea de ceva timp in portbagaj si stiu ca nu isi are locul aoclo...

Cat ai dat pe roata aia mica si de unde ai luat-o? Alta solutie nu cred ca ai, la E90 nu cred ca a venit cu optiune de roata de rezerva, ca la E60.

Link to comment
Share on other sites

Cat ai dat pe roata aia mica si de unde ai luat-o? Alta solutie nu cred ca ai, la E90 nu cred ca a venit cu optiune de roata de rezerva, ca la E60.

 

Am dat 150 lei si am luat-o de aici de pe forum... am vazut ca se mai gasesc prin targ pe la Vitan.

cat despre locatie, ma gandeam ca poate se desface ceva pe undeva si pot sa o pun acolo.

am auzit ca exista si optiune pentru roata de rezeva si atunci se facea un lacas special in portbagaj...

 

Ce facem ne pregatim pentru iarna ? .. eu caut ceva gume, am gasit 225 50 17 ce ziceti oare da bine un talon asa mai inalt ?

Jantele le-am pregatit !

IMG_1136.JPG

Edited by Kozman
Link to comment
Share on other sites

corect ar fi 205/50R17

asa am eu si se comporta ok pe zapada nici prea late nu sunt bune

pe spate are 8,5 si nu merge 205...ar fi strech pe spate.nu stiu daca este indicat.cu toate ca rotile de iarna trebuie sa fie cat mai inguste.eu am jante de 17 pt iarna dar au latimea de 8.pe ale pot pune 205.eu am vut pe 8,5 anvelope 225 si se vedea ca sunt intinse putin.

Link to comment
Share on other sites

pe spate are 8,5 si nu merge 205...ar fi strech pe spate.nu stiu daca este indicat.cu toate ca rotile de iarna trebuie sa fie cat mai inguste.eu am jante de 17 pt iarna dar au latimea de 8.pe ale pot pune 205.eu am vut pe 8,5 anvelope 225 si se vedea ca sunt intinse putin.

hai ca m-ai bagat in ceata.. :) jantele mele sunt OEM, si intr-adevar pe spate au j8,5 si pe fata 8.

daca iau toate 4 gumele 225 nu e ok ?

si nu cumva iarna e mai bine sa ai talon-ul un pic mai mare ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.