Jump to content

Am dat masina


turnerbj

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu conteaza...nu stau sa o analizez...mie nu imi place asta.Eu zic ca E36 original arat excelent e foarte misto si are si aliura sportiva originala

140032[/snapback]

pai nici mie nu imi place asa cum e dar sunt lucruri minore care se pot inlatura/schimba foarte usor si ieftin (cum ar fi stopurile sau eleronul). eu deja o vad fara eleron, cu stopuri originale cu semnale albe, cu niste jante de M3 E36 17" si imi place tare mult :)

LE: si cred ca merge cu 5500euro :blink:

Edited by zody
Link to comment
Share on other sites

Singura chestie care nu imi place la masina aia sunt triplele pe care le-as schimba cu altele cu semnale albe. In rest, nu vad nimic de prost gust, eleronul e destul de discret, am avut si pe cealalta unul la fel, cred, si era ok, iar bara nu sare in ochi, se apropie ca linie de cea originala. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Am dat 316-le, E36 si sunt nehotarat ce sa iau, poate va mai dati si voi cu parerea si ma ajutati sa ma hotarasc.

Banii imi ajung pt. un E36 sau E34, asta e, deocamdata imi e suficient.

Vreau un 325i sau 320i, desi nu prea ma incanta sa iau un motor de 150 cp care consuma cat ala de 192 cp, iar daca e sa fie un E34, musai un 525i. Chestiunea e ca as fi mai incantat de un E36, cel putin ca aspect exterior si interior, dar ma incanta si ideea unei masini mai confortabile si mai asezata pe sosea, 5-urile parca sunt si ceva mai ieftine, iar 325-uri nu prea se gasesc sau sunt scumpe.

Asadar, cine are, a avut , a trecut de la o serie la alta, rog sa ma ajute cu sfaturi.

P.S.  este un 325 verde pe autovit, fara aer, la 5900, mi se pare cam mult, proprietarul nu prea lasa mare lucru din pret, cica tot ce e pe masina e pus de pe una din '96. Stie cineva care e treaba cu asta?

Sa nu uit, poate imi spuneti si cam ce bani merita una din modelele de mai sus, in functie de an, dotari, etc.

Multumesc! :blink:

125811[/snapback]

 

 

Yo zic ca E34 arata cam de arabete... Parca E36 arata mai agresiv... Merge si originala si tunata. E34 merge originala si atat...

Link to comment
Share on other sites

Imi poate da cineva detalii despre masinile astea:

- Sibiu: http://www.autovit.ro/html/4/1/3/6/424136.php

- Satu Mare:http://www.autovit.ro/html/1/5/2/5/421525.php

 

140009[/snapback]

 

6000euro pe o masina de 13,respectiv 15 ani :blink: :)

mama focului.....penibil.....de 4x valoarea din germania :)

mai bine ia 5er lui roger....sau al meu :)

Link to comment
Share on other sites

6000euro pe o masina de 13,respectiv 15 ani  :blink:  :)

mama focului.....penibil.....de 4x valoarea din germania  :)

mai bine ia 5er lui roger....sau al meu  :bounce:

140945[/snapback]

Si eu sunt dezamagit, mai ales de starea masinilor din anii astia, majoritatea neintretinute, doar talpa si atat. :D . Chiar nu vreau sa dau bani pe o cazatura.

Acum incerc sa mai pun niste bani si sa iau ceva mai nou, sper sa gasesc masini mai bune, un E39 520i sau un E46 318i, eventual un 320i sau d, sa vad ce bani pot sa mai adaug la suma pe care o am, as vrea sa ma incadrez in 8000, ca mai sunt si alte prioritati, maxim 10000, deocamdata nu stiu exact de cat o sa dispun.

Voiam un E36 325i, dar se cer preturi nejustificat de mari, cam cat pe un 328i. Cine stie, daca o sa am suficient si gasesc un 328i... :) :D

Edited by turnerbj
Link to comment
Share on other sites

Deathrow : :D aseara imi spunea snk 2cool4u de masina ta, cum o bibilesti toata ziua :D

Cine te-a pus sa iti iei 316? Nu mai vreau 316 :) . Daca era un 318, chiar m-as fi gandit serios, ce sa zic, cred ca o luam.

DTM: oare sa nu gasesc un 520i intretinut din 97-99 la 8000? Ma mira ca vad 528-uri la 7 mii, la una de asta nu m-as baga, dar un 520?! :blink:

Sau, repet, poate un E36 328i... :) ...doar ca la asta te omoara impozitul si asigurarea :)

Link to comment
Share on other sites

Deathrow :  :w00t:  aseara imi spunea snk 2cool4u de masina ta, cum o bibilesti toata ziua :D

Cine te-a pus sa iti iei 316? Nu mai vreau 316 :) . Daca era un 318, chiar m-as fi gandit serios, ce sa zic, cred ca o luam.

DTM: oare sa nu gasesc un 520i intretinut din 97-99 la 8000? Ma mira ca vad 528-uri la 7 mii, la una de asta nu m-as baga, dar un 520?! :blink:

Sau, repet, poate un E36 328i... :)  ...doar ca la asta te omoara impozitul si asigurarea  :)

141118[/snapback]

 

Mai... da are motor de 1.9 :D deci e 319 :bounce:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

In sfarsit, mi-am luat masinuta. :)

Deathrow, sa nu ma injuri, e tot 316i din '99 :blink: :) , doar ca atunci cand ziceam ca nu mai vreau 316 nu stiam de cati bani o sa dispun,dar a trebuit sa cheltui ceva banuti pt. casa.. Oricum, e o diferenta semnificativa intre asta si pisica 316 pe care am avut-o. Eu sunt multumit de ea, mai ales dupa 3 luni de pieton de frunte.

Link to comment
Share on other sites

Mai intrebi, dupa atata timp de pribegie?!

Tu stii cati au incercat in timpul asta sa ma determine sa schimb marca? :blink:

Am rezistat eroic, mai ales cand spuneam ca o sa imi iau tot bmw, chiar de e sa fie mai batran.

161383[/snapback]

That's the spirit!!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Pai dak tot ti-ai luat masina pune si tu niste poze sa se bucure si globul nostru ocular de el.Eu mai am de asteptat un pic mai tre sa fac rost de niste parale sa dau mondeul si dupa aia join the club.Sa ai parte de el si sa te bucuri :blink: de achizitie
Link to comment
Share on other sites

Pai dak tot ti-ai luat masina pune si tu niste poze sa se bucure si globul nostru ocular de el.Eu mai am de asteptat un pic mai tre sa fac rost de niste parale sa dau mondeul si dupa aia join the club.Sa ai parte de el si sa te bucuri :blink: de achizitie

161411[/snapback]

Merci de urari; oricum esti in club. :)

O sa pun si fotografii cat de curand, abia am luat-o ieri si n-am apucat sa o trag in poza, ii fac baitza si o pozez. :)

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit, mi-am luat masinuta. :)

Deathrow, sa nu ma injuri, e tot 316i din '99  :blink:  :) , doar ca atunci cand ziceam ca nu mai vreau 316 nu stiam de cati bani o sa dispun,dar a trebuit sa cheltui ceva banuti pt. casa.. Oricum, e o diferenta semnificativa intre asta si pisica 316 pe care am avut-o. Eu sunt multumit de ea, mai ales dupa 3 luni de pieton de frunte.

161380[/snapback]

 

Cat ai dat pe ea?

 

Apropo eu am cumparat-o pe aia verde de care ai amintit in primul post E36 325i verde :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.