Jump to content

Intrebare vopsire trimuri si elemente interioare


Killeros

Recommended Posts

Salut, ma interseaza si pe mine sa vopsesc toate trimurile din masina inclusiv cele de pe volanu sport , dar nu stiu exact codu de culoare pentru argintiu acela specific trimuriilor bmw , am inteles ca ar fii crom mat , dar nu stie nici un vopsitor :twoup:

 

Stie cineva care ar fii codu de culoare ori cum anume sa gasesc vopseaua ori ceva foarte asemantor cu accea sa vopsesc trimurile ?

 

Si mai vreau sa vopsesc si copartimentu de sub cotiera si cu ce elemente mai sunt zgariate e culoarea accea gen cauciug , din cate am inteles e negru mat , dar am impresia ca e cauciug , ma poate ajuta cineva ? eventual cu un cod de culoare :)

 

Multumesc .

 

BMW E46

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Asa ceva nu te intereseaza? E folie.

 

 

Dupa ce spui "asa ceva nu te intereseaza?"

In urmatorul post spui,ca este din germania,de parca ai spune ca este din piata nu stiu care!

Eu asta nu inteleg,vrei sa faci nervi oamenilor,sau vrei sa te lauzi,ca tu ai si noi nu ne putem lua din germania?!

Spre ex pe mine ma intereseaza,imi dai tu?!

Link to comment
Share on other sites

spui,ca este din germania,de parca ai spune ca este din piata nu stiu care!

vrei sa faci nervi oamenilor,sau vrei sa te lauzi,ca tu ai si noi nu ne putem lua din germania?!

Spre ex pe mine ma intereseaza,imi dai tu?!

acuma,sa fim corecti,omu' ti-a dat destule date...putea sa nu-ti zica nimic,acuma deja stii de unde sa o cumperi,cum sa o aplici etc ,vrei sa ti-o si monteze pe masina ? :twoup: fa si tu ceva mai departe...Parerea mea !

Link to comment
Share on other sites

L-am avut si eu vopsit. Doar ca imi place sa mai schimb aspectul interiorului din cand in cand, iar infolierea e mult mai usor de realizat decat vopsirea. Daca montajul e realizat corect si folia e de calitate, aspectul va fi unul foarte apropiat de original. Pun cateva poze cu diferite modificari ale ornamentelor din interiorul masinii mele.

 

 

Link to comment
Share on other sites

L-am avut si eu vopsit. Doar ca imi place sa mai schimb aspectul interiorului din cand in cand, iar infolierea e mult mai usor de realizat decat vopsirea. Daca montajul e realizat corect si folia e de calitate, aspectul va fi unul foarte apropiat de original. Pun cateva poze cu diferite modificari ale ornamentelor din interiorul masinii mele.

 

 

in ultima poza, cele Piano Black, este folie?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.