Jump to content

Accident grav la Apaca


Core

Recommended Posts

Un _____ conducea un Opel, venea dinspre Cotroceni si mergea spre militari, era cu prietena in masina si din cate am auzit avea viteza de 100 kmh sau mai mult, a intrat in intersectie dupa secunde bune de culoare rosie la semafor. A intrat in plin in lateral intr-un Logan care circula regulamentar.

Soferul nevinovat am inteles ca a fost ucis. Nu avea centura pusa. Eu nu am vazut decat gramada de oameni stransi acolo, de la distanta. Loganul s-a rostogolit odata sau de 3 ori. In opel doar fata acuza dureri la un picior.

Accidentul s-a intamplat ieri miercuri dupa ora 17.

Link to comment
Share on other sites

Daca sunt adevarate toate faptele descrise atunci nici o centura din lume nu l-ar fi salvat. Eu am dat in cineva care mi-a taiat fata trecand (respectivul) pe rosu... l-am lovit in portiera pasagerului si totusi soferul, ce purta centura, si-a spart capul. Noroc ca fiind aglomerat nu aveam mai mult de 50.

Nu spun ca centura nu trebuie purtata, doar ca are limitele ei.

Edited by AlterEgo
Link to comment
Share on other sites

Deci nu mai vorbiti in necunostiinta de cauza.......Soferul vinovat este cel din logan care a trecut pe culoarea rosie a semoaforului......cel in cauza este politist si se credea in misiune.....s-a grabit k sa ajunga la spital.Nu va mai dati cu parerea daca u stiti despre ce este vorba si nu mai jigniti baiatul care nu are absolut nici o vina...... Este si un comunicat de presa ai politiei in care se specifica faptul k politistul nu a respectat culoarea rosie a semaforului electric . Si inca un lucru politistul nu a murit este internat in spital dar isi revine REPEDE. si aici este linkul: http://www.agerpres.ro/media/index.php/com...ent&print=1 .............
Link to comment
Share on other sites

urs, bine ca ne-ai dat linkul. Eu nu stiam decat ce mi-au zis colegii ce au auzit si ei de la cei aflati la fata locului.

O sa le dau vestea cea buna ca nimeni nu si-a pierdut viata. cred ca este un miracol, cel din logat fiind lovit violent din lateral si fara centura. Loganul s-a ristogolit cel putin odata 360 grade.

 

Anyway, ambii soferi au incalcat legea.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.