Jump to content

M-a lovit putin unul in bara si mi-a spart si farul...


hornetb

Recommended Posts

Cum 1140 euro?Bine stiu ca are adaosuri imense dar totusi http://www.salesafter.eu/product_info.php/...amik-paket.html

 

Pfff... f bun linkul :twoup: ... ms ms :)

Atentie sa nu cadeti in capcana(6100 RON de la BMW este pachet complet bara fata , bara spate, praguri si difuzoare de aer.

In acest site este altceva si restul se comanda pe bucati.

da sigur ca o sa dam la tine 1420 euro,ca ne-am nascut ieri si prosti.Am cumparat in aceasta vara pachet m pt e 90 absolut complet(suruburi,instructiuni motaj etc)cu fix 800 euro de pe sales after.

 

hornetb banuiesc ca rezolvi cu cei de la asigurari.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu v-am cerut sa luati de la mine.Imi pare rau ca v-am deranjat.Foarte frumoasa abordarea si la obiect.Din cate vad este un forum de discutii si fiecare isi da cu parerea.Nu trebuie sa ne jignim trebuie sa schimbam informatii.Nu ma deranjeaza ca luati din alta parte .Ma bucur ca aveti BMW si pentru mine asta conteaza.(concluzia o trage fiecare)

o seara placuta in continuare.

Link to comment
Share on other sites

You need to order also the M diffusor at our online shop! si sti d c nu il pune neamtu in pachet?

 

 

1.poti cumpara difusor normal la 55e http://www.salesafter.eu/product_info.php/...to-09-2008.html

 

2.poti cumpara difusor cu 2 iesiri(pt eventuale modificari) tot la 55 euro

 

2 poti cumpara difusor de carbon (tot de la ei de pe site)

 

Nu am jignit pe nimeni.Dar prefer sa fac masina in regim propriu si dupa dauna sa raman si cu ceva bani,decat sa castige bmw romania 100%adaos la piese.

 

Ca idee am lua de la 3xpert grile performance pt e92 http://www.salesafter.eu/product_info.php/...e-in-black.html am dat pe ele cu tot cu drum 330 ron(si nu cred ca omul a facut munca voluntara) acelasi produs la bavaria costa 596 ron.

Link to comment
Share on other sites

Cum 1140 euro?Bine stiu ca are adaosuri imense dar totusi http://www.salesafter.eu/product_info.php/...amik-paket.html

 

Pfff... f bun linkul :) ... ms ms :wacko:

Atentie sa nu cadeti in capcana(6100 RON de la BMW este pachet complet bara fata , bara spate, praguri si difuzoare de aer.

In acest site este altceva si restul se comanda pe bucati.

da sigur ca o sa dam la tine 1420 euro,ca ne-am nascut ieri si prosti.Am cumparat in aceasta vara pachet m pt e 90 absolut complet(suruburi,instructiuni motaj etc)cu fix 800 euro de pe sales after.

 

hornetb banuiesc ca rezolvi cu cei de la asigurari.

 

Intr-un fel sau altul, mai devreme sau mai tarziu, tot o rezolv :twoup:

Luni cand s-a facut constatarea, mi-a zis ca intr-o zi sau doua primesc raspuns daca se aproba sau nu. Cand am auzit "daca se aproba sau nu"...m-am abtinut sa-l intreb cum adica, am zis sa tac, sa las...sa vad ce se face, ca nu e graba.

Astazi, zi de 13 fiind...am zis sa mai astept, era normal sa n-am succes azi :)

Insa maine dimineata ma duc la el (la agentu` de la asigurari, sau cum i-o zice :twoup: ) si-l intreb frumos care-i situatia. O sa aud ca dosarul meu a fost respins, pentru ca am parcat neregulamentar, desi asta nu-i motiv...poate fii cel mult o culpa comuna, dar totusi...nu cred ca are importanta unde am parcat eu. :twoup:

Masina mea era parcata. Daca venea politia, sigur nu luam amenda, legal vorbind, nu ca le-as fii zambit eu frumos :twoup:

O sa-i inmanez o copie dupa actul doveditor ca-s propietar, ca detin un apartament in acel bloc, deci am dreptul sa parchez fara probleme. N-are importanta unde am domiciliul. O persoana are UN SINGUR DOMICILIU.

Sper sa-si revina, cred ca o sa-i sun si pe aia de la Craiova sa-i instiintez. Daca nu, ii dau in judecata pe nenorociti, ca-si bat joc de atatia oameni, dar eu cel putin n-o sa le permit, daca ei o sa-si permita, o sa plateasca scump.

 

Si cu privire la cea de-a doua chestiune...deocamdata n-are rost sa mai discutam despre ea acum, sa vad mai intai ce rezolv :twoup:

Si nu mai fiti rautaciosi cu domnul de la Contempo Brasov, c-a fost cel mai de treaba cu noi, ma refer la intrebarile adresate in postul ce apartine Contempo Cars Brasov, a zis ca permite acces-ul, omul chiar face eforturi mari pentru noi, asa ca ar trebui sa apreciem amabilitatea lui.

 

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

nu am fost rautacios,cumpar de pe acel site de 4 ani si stiu foarte bine cu ce vine un pachet m. ca un exemplu la e60 la bara fata vin 3 grile,normala,distronic si distronic+night vision.La bara spate vin 2 difusoare,cu sau fara carlig remorca. dar acum pe bune de la 800/850 euro pana la 1420 euro mi se pare talharie.
Link to comment
Share on other sites

nu am fost rautacios,cumpar de pe acel site de 4 ani si stiu foarte bine cu ce vine un pachet m. ca un exemplu la e60 la bara fata vin 3 grile,normala,distronic si distronic+night vision.La bara spate vin 2 difusoare,cu sau fara carlig remorca. dar acum pe bune de la 800/850 euro pana la 1420 euro mi se pare talharie.

 

Asta e, noi o sa ne luam de pe site, cei care-si permit si/sau nu le pasa de banii lor...au prea multi si-i dau afara...o sa le ia de la orice dealer BMW din RO. :twoup:

Nu e talharie, talharia e un furt cu violenta asupra victimei :)

Aici e vorba doar de comert. :twoup:

Si eu aveam un magazin alimentar undeva in Severin, unde, datorita amplasarii favorabile, aveam preturi foarte mari comparativ cu cele pe care le aveam la magazinul de cartier de la bunica`mea :twoup:

Dar daca mergea...asta e :twoup:

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Nu v-am cerut sa luati de la mine.Imi pare rau ca v-am deranjat.Foarte frumoasa abordarea si la obiect.Din cate vad este un forum de discutii si fiecare isi da cu parerea.Nu trebuie sa ne jignim trebuie sa schimbam informatii.Nu ma deranjeaza ca luati din alta parte .Ma bucur ca aveti BMW si pentru mine asta conteaza.(concluzia o trage fiecare)

o seara placuta in continuare.

eu zic sa ii dai ignore lui mircea telefoane.nu stie sa vb frumos si este tot timpul mai destept si cu motz....mai stiu eu o chestie cu motz.

eu unul sunt satul de "aerele lui inferioare de superioritate".

Link to comment
Share on other sites

scuzati ca sunt cam off topic, dar am o intrebare...

serviceul e obligat sa pastreze bara de pe masina cand iti aduce alta noua?

Adik pot cere bara lovita inapoi si sa mi o puna pe cea noua pe masina?

merci

 

Buna dimineata

de obicei asiguratorul trece pe nota de constatare daca bara se recupereaza sau se distruge.In general societatile de asigurari care se respecta cer distrugerea pieselor prin dovada foto,video sau proces verbal de distrugere.Alte societati de asigurari cer piesa deteriorata cu recuperare(pana nu recupereaza piesa nu platesc dauna).Mai departe nu stiu ce se intampla cu aceste piese.

Cred ca v-am raspuns la intrebare.

Link to comment
Share on other sites

Vesti bune dimineata de 14 are (de asta nu m-am agitat pe 13, ca pe 13 de obicei imi merge rau, nu c-ar avea ziua de 13 ceva, ci pentru ca eu gandesc negativ atunci :twoup: ), m-a sunat prietenul meu, directoru` de la acel service unde s-a facut constatarea si mi-a zis ca s-a aprobat dosarul asa cum am vrut eu, adica presupun ca-mi schimba bara si farul. Chiar nu ma asteptam la aceasta veste buna :)

Imi pregatisem actul doveditor ca-s proprietarul unui apartament cu parcarea asta riverana aferenta :twoup:

Ma duceam direct sa-l duc si sa le explic pe un ton ferm c-ar fii bine s-o rezolve rapid, ca sa nu-i dau in judecata.

Dar se pare ca nu mai e nevoie de asa ceva, dar pana nu vad, nu cred :twoup:

Acum ma imbrac si ma duc la service sa vorbesc cu omul, sa vad care-i treaba, ca el incepuse sa-mi spuna la telefon, dar i-am zis ca vin la locul faptei :twoup:

O sa va tin la curent :twoup:

See u later :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu v-am cerut sa luati de la mine.Imi pare rau ca v-am deranjat.Foarte frumoasa abordarea si la obiect.Din cate vad este un forum de discutii si fiecare isi da cu parerea.Nu trebuie sa ne jignim trebuie sa schimbam informatii.Nu ma deranjeaza ca luati din alta parte .Ma bucur ca aveti BMW si pentru mine asta conteaza.(concluzia o trage fiecare)

o seara placuta in continuare.

eu zic sa ii dai ignore lui mircea telefoane.nu stie sa vb frumos si este tot timpul mai destept si cu motz....mai stiu eu o chestie cu motz.

eu unul sunt satul de "aerele lui inferioare de superioritate".

Pai ma becali daca tu ai combinatii cu omul la brasov si iti faci masina pe casco,nu inseamna ca trebuie sa platim toti 1420euro pe un pachet m.

 

Imi dau seama cat esti de destept.....daca te lauzi pe forum ca spargi stopurile sa pui black line pe casco.

 

 

hornetb - ti-am zis ca se rezolva(alege in regim propriu,iesi cel mai bine)

Link to comment
Share on other sites

Sper sa mai pot alege in regim propriu, ca initial am zis ca vreau sa-mi schimb bara si farul...dar cred ca pana la urma n-are rost, bara iese fara probleme la un polish, iar farul are o crapatura mica mica. Angel Eyes-ul nu merge, dar e vreun contact...sau filamentu` de la bec. Se rezolva usor.

Eu initial am zis ca nu-mi trebuie bani din asta, dar m-a convins un prieten azi c-ar fii mai bine asa.

Sa vad...daca se mai poate, desi ar trebui sa se poata, ca 25 de mil aprox farul + 15 mil bara + vopsit, etc...trece de 45 de mil lejer. Daca-mi dau un 35 - 40 de mil, cred ca accept asa si gata.

Ramane de vazut... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu v-am cerut sa luati de la mine.Imi pare rau ca v-am deranjat.Foarte frumoasa abordarea si la obiect.Din cate vad este un forum de discutii si fiecare isi da cu parerea.Nu trebuie sa ne jignim trebuie sa schimbam informatii.Nu ma deranjeaza ca luati din alta parte .Ma bucur ca aveti BMW si pentru mine asta conteaza.(concluzia o trage fiecare)

o seara placuta in continuare.

eu zic sa ii dai ignore lui mircea telefoane.nu stie sa vb frumos si este tot timpul mai destept si cu motz....mai stiu eu o chestie cu motz.

eu unul sunt satul de "aerele lui inferioare de superioritate".

Pai ma becali daca tu ai combinatii cu omul la brasov si iti faci masina pe casco,nu inseamna ca trebuie sa platim toti 1420euro pe un pachet m.

 

Imi dau seama cat esti de destept.....daca te lauzi pe forum ca spargi stopurile sa pui black line pe casco.

 

 

hornetb - ti-am zis ca se rezolva(alege in regim propriu,iesi cel mai bine)

comportamentul tau este asemanator cu al lui becali.inu e treaba ta ce fac eu cum nici pe mine nu ma intereseaza samsareala ta cu telefonne si masini.doar ca tu ai tot timpul ceva de comentat despre toata lumea.....

 

nu am combinatii cu nimeni.dar nici pachetul M nu te costa mai ieftin de pe salersafter decat daca ai pe cineva sa il aduca.si este destul de voluminios.

Link to comment
Share on other sites

Nu v-am cerut sa luati de la mine.Imi pare rau ca v-am deranjat.Foarte frumoasa abordarea si la obiect.Din cate vad este un forum de discutii si fiecare isi da cu parerea.Nu trebuie sa ne jignim trebuie sa schimbam informatii.Nu ma deranjeaza ca luati din alta parte .Ma bucur ca aveti BMW si pentru mine asta conteaza.(concluzia o trage fiecare)

o seara placuta in continuare.

eu zic sa ii dai ignore lui mircea telefoane.nu stie sa vb frumos si este tot timpul mai destept si cu motz....mai stiu eu o chestie cu motz.

eu unul sunt satul de "aerele lui inferioare de superioritate".

Pai ma becali daca tu ai combinatii cu omul la brasov si iti faci masina pe casco,nu inseamna ca trebuie sa platim toti 1420euro pe un pachet m.

 

Imi dau seama cat esti de destept.....daca te lauzi pe forum ca spargi stopurile sa pui black line pe casco.

 

 

hornetb - ti-am zis ca se rezolva(alege in regim propriu,iesi cel mai bine)

comportamentul tau este asemanator cu al lui becali.inu e treaba ta ce fac eu cum nici pe mine nu ma intereseaza samsareala ta cu telefonne si masini.doar ca tu ai tot timpul ceva de comentat despre toata lumea.....

 

nu am combinatii cu nimeni.dar nici pachetul M nu te costa mai ieftin de pe salersafter decat daca ai pe cineva sa il aduca.si este destul de voluminios.

 

 

Pai daca tu nu ai cunostinte care fac germania/romania am eu vina?

 

Problema ca fac samsareala de case,masini si telefoane vad ca te macina de mult.Eu ti-am zis mai cumpara 1 m de folie 3 m si vezi pe unde mai ai de pus.

 

Nu te mai baga sa dai sfaturi, la masina ta faci doar niketuning....deci nu prea ai habar cum se mananca piesele astea originale de bmw.

 

 

 

 

Hornetb e simplu farul il lasi asa,cu banii de pe far si bara iti cumperi lejer pachet m.Ai mare grije sa nu iti ceara bara si farul firma asiguratoare.

Link to comment
Share on other sites

Apropo, daca cer banii sa "o fac" in regie proprie, pana la urma trebuie sau nu sa le dau vreo factura, ceva ?

Un prieten mi-a zis ca nu, ca pana la urma le convine si lor, acordul /acceptul de plata s-a dat, decat sa dea 50 de mil, mai bine dau 35...40 de mil...si nu mai conteaza ce fac eu cu ei, ei fericiti c-au platit mai putin, eu...treaba mea :twoup:

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce documente ai la dosar, ce ai semnat, ce ai depus / primit.

nu vreau sa jignesc pe nimeni pt ca nu am de ce dar , de obicei, omul expune intr-un fel situatia (asa cum o vede / intelege / crede el) si de fapt, in actele din dosar e cu totul altceva. depinde si daca prietenul tau cu service a depus ceva la dosar, sa zicem in numele tau, ca sa te ajute.

oricum, nu doresc nimanui sa aiba masina stricata aiurea in tamponari stupide, asigurarile sunt in foame si fac orice sa nu plateasca.

Edited by brownshark
Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce documente ai la dosar, ce ai semnat, ce ai depus / primit.

nu vreau sa jignesc pe nimeni pt ca nu am de ce dar , de obicei, omul expune intr-un fel situatia (asa cum o vede / intelege / crede el) si de fapt, in actele din dosar e cu totul altceva. depinde si daca prietenul tau cu service a depus ceva la dosar, sa zicem in numele tau, ca sa te ajute.

oricum, nu doresc nimanui sa aiba masina stricata aiurea in tamponari stupide, asigurarile sunt in foame si fac orice sa nu plateasca.

 

Pai ce acte sa am la dosar...foaia aia cu imprejurarile producerii accidentului, cu data mele, ale celui care m-a lovit, etc...aia de constatare amiabila, dosarul ala de despagubire...sau foaia aia care se completeaza pentru asta si probabil pozele facute de ala de la asigurari :twoup:

Nu stiu ce-ar mai fi putut sa depuna prietenul meu...:)

Pai nu mai e vorba ca nu mai vor sa plateasca, ca vor...si-au dat acordul pentru bara noua + vopsit, tot ce trebuie si far nou.

 

Dar as face-o mai bine in regie proprie, insa sa vad cat imi dau...si sa nu-mi ceara sa le dau facturi sau alte chestii, asta intrebam de fapt...daca cer asa ceva sau nu-i mai intereseaza. Ca oricum ar da cam 50 de mil pe reparatie, asa ca mai bine imi dau mie 35...40 si aia e :twoup:

Link to comment
Share on other sites

da-i colegului nostru de la contempo ceva poze bune cu avaria si seria de sasiu si roaga-l sa-ti faca un deviz antecalculatie COMPLET, FARA VREUN DISCOUNT AMIABIL, inclusiv lavete de unica folosinta, ....asta intelege el adk....

 

Asa ceva ar fi extraordinar, numai ca exista doua probleme...1. nu stiu daca vrea, 2. daca vrea, nu stiu daca aia de la asigurari accepta cu piesele de la BMW, ca am inteles ca ei aduc piesele.

Adica daca ar fi sa o fac la BMW Brasov, am inteles ca nu BMW Brasov aduce piesele, ci aia de la asigurari le cumpara si le dau la BMW Brasov sa le puna.

Poze sunt pe prima pagina, daca mai e nevoie ii trimit, desigur, desi treaba e simpla. Bara fata normala de schimbat si de vopsit si farul stanga fata de schimbat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.