Jump to content

Intrebare rezerva slim


Recommended Posts

salut,

tot caut de ceva timp o roata de rezerva slim ca sa mai raman cu ceva spatiu in portbagaj. intrebarea poate pare prosteasca dar chiar nu stiu daca merge sau nu:

Am roti pe 16, dar daca imi pun o roata de 15 pe spate merge ? (in cazul nefericit in care fac pana...).

Link to comment
Share on other sites

pe E90 din cate stiu nu poti pune sub 16"

 

salut,

tot caut de ceva timp o roata de rezerva slim ca sa mai raman cu ceva spatiu in portbagaj. intrebarea poate pare prosteasca dar chiar nu stiu daca merge sau nu:

Am roti pe 16, dar daca imi pun o roata de 15 pe spate merge ? (in cazul nefericit in care fac pana...).

Link to comment
Share on other sites

Nu mai bine iti cumperi un compresor?

Compartimentul acela, ma refer la spatiul de depozitare, ai observat ca are o forma patratoasa, numai buna sa acomodeze un compresor, daca mai ai run-flat pe masina, desigur!

Nu ti-as recomanda o roata-slim, mai ales ca ai o masina destul de grea, la 1500 kg si mai ales ca ar arata penibil, am mai vazut asa ceva in trafic pe un e60 si imi venea sa-i fac o poza, poate iti aratam acum si te razgandeai, poate...:twoup:

Oricum ambele variante sunt de termen scurt, asa ca tu decizi, e masina ta! Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

pe E90 din cate stiu nu poti pune sub 16"

ai dreptate, va trebui sa caut pe 16'' sau mai mare.

 

Nu mai bine iti cumperi un compresor?

Compartimentul acela, ma refer la spatiul de depozitare, ai observat ca are o forma patratoasa, numai buna sa acomodeze un compresor, daca mai ai run-flat pe masina, desigur!

Nu ti-as recomanda o roata-slim, mai ales ca ai o masina destul de grea, la 1500 kg si mai ales ca ar arata penibil, am mai vazut asa ceva in trafic pe un e60 si imi venea sa-i fac o poza, poate iti aratam acum si te razgandeai, poate...:twoup:

Oricum ambele variante sunt de termen scurt, asa ca tu decizi, e masina ta! Multa bafta!

nu mai am run-flat, abia asteptam sa scap de ele... si acum am gume normale (de iarna) si deasta ziceam ca imi trebuie o rezerva...si o varianta buna ar fi cea slim.

si btw acel compartiment din portbagaj se poate demonta si poti face loc mai mare chiar si pentru o roata de rezerva.

 

intrebarea mea era totusi daca pot avea 3 roti de o dimensiune si o a patra de alta dimensiune...

Link to comment
Share on other sites

Un spray cu spuma pentru cauciucuri ar putea fi o solutie pentru problema asta. Ocupa foarte putin loc si din cate am auzit (nu am patit-o niciodata pe pielea mea sa fac pana si sa am nevoie de asa ceva) face treaba destul de buna. Eu am unul in portbagaj dar sper sa nu-l folosesc :twoup:.
Link to comment
Share on other sites

Un spray cu spuma pentru cauciucuri ar putea fi o solutie pentru problema asta. Ocupa foarte putin loc si din cate am auzit (nu am patit-o niciodata pe pielea mea sa fac pana si sa am nevoie de asa ceva) face treaba destul de buna. Eu am unul in portbagaj dar sper sa nu-l folosesc :twoup:.

nu risc cu chestii d'astea...poate sunt plecat printr-un concediu ceva, la mare distanta, si nu stiu cat tine spray-ul ala...no way !

Link to comment
Share on other sites

Sincer ai dreptate,pana nu incerci sprayul nu stii daca functioneaza sau nu.

Eu m-am interesat ; in primul rand exista si roti slim subtiri pt bmw r16 si r17 chiar(eu caut r17).

In al doilea aam intrebat niste mecanici si au zis ca daca mergi temporar nu e absolut nici o problema,dar sa nu sari de 50-60 km.

Sper sa iti fi fost de ajutor, iti doresc o zi buna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.