Jump to content

BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011


Recommended Posts

deci ... nu stiu cum sa va spun ... dar SA MA BATA MAMA! ... ca merge!!!!!!! :hyper: :yahoo:

 

@ Adi V: multumesc inca o data pt cd! raman dator in cazul in care te pot ajuta cu ceva pe viitor.

 

Salut baieti.Este urcat 9 zile din momentul asta.DOAR PE PM :D (nu mai treuie sa spun de ce doar pe pm)

Edited by dvlad
Link to comment
Share on other sites

am vb acum la reprezentanta la bmw si mi au spus ca a aparut un update si costa 844 lei, cu care ff posibil sa vedem si noi harta cei care vedem doar sageti. mi au zis ca se intereseaza azi si o sa mi spuna! o sa va anunt cand o sa ma sune.

 

cine are link-ul il rog sa mi l dea si mie. ms

Edited by hateganradu
Link to comment
Share on other sites

Eu ma intreb, dar daca s-ar lua o varianta 2011 de business si inlocuit una din tari cu Romania? Nu adaugata ca tara noua, ci inlocuita, de exemplu cu Vatican. Ma gandesc ca nu le vede varianta facuta de "mesterul" respectiv ca mai adauga o tara, dar daca s-ar putea schimba poate ar merge si pe variantele pana in 2007. Ce parere aveti de treaba asta?
Link to comment
Share on other sites

Ma gandesc ca daca s-a putut introduce o tara, la fel se poate si inlocui. Ideea e ca a trebuit sparte cele doua navigatii (business si professional), una pt a scoate Romania din ea si a doua pt a baga Romania in ea. Daca a putut sa faca varianta asta pt modelele peste 2007, se poate sa faca si varianta oficiala de Business care merge pe toate modelele.
Link to comment
Share on other sites

am vb acum la reprezentanta la bmw si mi au spus ca a aparut un update si costa 844 lei, cu care ff posibil sa vedem si noi harta cei care vedem doar sageti. mi au zis ca se intereseaza azi si o sa mi spuna! o sa va anunt cand o sa ma sune.

 

cine are link-ul il rog sa mi l dea si mie. ms

Cand m-am referit ca te costa 1000 euro ,nu m-am referit la pretul update-lui ci la faptul ca trebuie sa semnezi o hartie prin care in absolvi pe cei de la reprezentanta de orice sar putea strica in timpul acestui update.Cea ce sar putea strica te-ar costa aprox 1000 de euro(asa spuneau niste colegi pe acest tread.Citeste si tu tot treadul ca sunt doar 16 pagini)

Link to comment
Share on other sites

Mie nu imi place navigatia BMW (si ma refer la cea profi 2011 actualizata + POI) Am folosit pana acum cateva variante de I-Go (vreo 4 pe PDA + 2 pe mobil) si Garmin (mobil). Sunt mult mai bine facute si am fost multumit de ele indiferent de zona(Romania, Europa, Africa sau USA). Sincer nu cred ca vreodata mai adaug la optionale navigatia! Nu mi se pare normal sa caut o localitate in Romania si sa nu o gasesc... Din punctul meu de vedere este simplu in ziua de azi sa faci o harta compatibila (cu speedcams + POI)pentru orice fel de navigatie. LA BMW este rea vointa in privinta Europei de Est... Totul se rezuma la incasari si e pacat...
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere este simplu in ziua de azi sa faci o harta compatibila (cu speedcams + POI)pentru orice fel de navigatie. LA BMW este rea vointa in privinta Europei de Est... Totul se rezuma la incasari si e pacat...

Se pare ca nu prea ai habar despre ce vorbesti.

Link to comment
Share on other sites

Mie nu imi place navigatia BMW (si ma refer la cea profi 2011 actualizata + POI) Am folosit pana acum cateva variante de I-Go (vreo 4 pe PDA + 2 pe mobil) si Garmin (mobil). Sunt mult mai bine facute si am fost multumit de ele indiferent de zona(Romania, Europa, Africa sau USA). Sincer nu cred ca vreodata mai adaug la optionale navigatia! Nu mi se pare normal sa caut o localitate in Romania si sa nu o gasesc... Din punctul meu de vedere este simplu in ziua de azi sa faci o harta compatibila (cu speedcams + POI)pentru orice fel de navigatie. LA BMW este rea vointa in privinta Europei de Est... Totul se rezuma la incasari si e pacat...

dvd-ul asta este spart din high 2011 si este cat de cat acceptabil(asa mi sa spus cand l-am cumparat)pentru mine unul este ok(cam 90% din igo 08).Nu cred ca la celelalte branduri auto este altfel.Desi optiunea cu navigatie(oricare)din standard costa intre 2300 si 2800 de euro,sa ne multumim cu ce avem si sa-i multumim celui care la "aranjat".Eu doar l-am pus la dispozitia celorlanti membri ai forumului gratis.

Link to comment
Share on other sites

dvd-ul asta este spart din high 2011 si este cat de cat acceptabil(asa mi sa spus cand l-am cumparat)pentru mine unul este ok(cam 90% din igo 08).Nu cred ca la celelalte branduri auto este altfel.Desi optiunea cu navigatie(oricare)din standard costa intre 2300 si 2800 de euro,sa ne multumim cu ce avem si sa-i multumim celui care la "aranjat".Eu doar l-am pus la dispozitia celorlanti membri ai forumului gratis.

 

Eu vorbeam de varianta professional 2011... Este de apreciat ce ai facut tu pentru varianta Business! Respect.

Link to comment
Share on other sites

Mie nu imi place navigatia BMW (si ma refer la cea profi 2011 actualizata + POI)

Ce anume te nemultumeste la ea? Ce localitate din RO n-ai gasit? Mie mi se pare destul de completa.

Edited by LYM
Link to comment
Share on other sites

Ce anume te nemultumeste la ea? Ce localitate din RO n-ai gasit? Mie mi se pare destul de completa.

Nu exista localitatile mici(de curand am cautat Slanic Prahova de exemplu),in privinta oraselor mari gen Bucuresti, Brasov, Cluj e ok... Varianta mea e luata de pe gpsunder... si nu am gasit alta. Poate gresesc eu si nu am varianta care trebuie!

 

Din pacate nu exista inca termen de comparatie intre softurile si hartile incorporate in navigatiile dedicate si cele care vin in automobile, din fabrica.

 

Asa este. Dar navigatia costa mult la BMW. De ce?

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca nu prea ai habar despre ce vorbesti.

Cum spui tu. Sunt geodez si lucrez zilnic cu gps-ul de precizie, nu cel de navigatie. Ai dreptate, nu trebuia sa spun "simplu" (nu e chiar asa). Dar la BMW am pretentii pentru orice tip de navigatie!

Link to comment
Share on other sites

Asa este. Dar navigatia costa mult la BMW. De ce?

 

Costa mult pentru ca e integrata "bine" in masina.

 

Prin bine ma refer la faptul ca este legata la fel de fel de balarii. De exemplu modulul TV contine un switch video unde se leaga nigh vision. Astfel modulul TV costa 50 milioane si vine cu acel switch video de care nu ai nevoie...

 

Sunt convins ca e la fel si cu navigatia

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.