Jump to content

Totul despre diagnoza.


eos

Recommended Posts

Salut,

 

La o cautare pe forum, poate superficiala, informatiile returnate despre diagnoza sunt destul de putine si trateaza cazuri particulare. Cred ca ar fi utila o prezentare generala a acestui subiect. E limpede ca topicul se aplica si celorlalte serii fabricate de BMW :twoup:

Aceasta este o structura care poate fi oricand imbunatatita de utilizatori mai experimentati:

1. Tipuri de interfete.

1.1 Prezentare generala

1.2 Specificatii

1.3 Protocoale suportate

1.4 Tabel compatibilitate 1990 - 2010+

2. Software.

2.1 Prezentare generala a programelor folosite (INPA, GT1, CarSoft)

2.2 Versiuni software, protocoale, interfete suportate

2.3 Configurare

2.4 Module detectate. Functii suportate (read, write, delete, programming)

2.5 Erori. Interpretare

2.6 Documentatie, manuale

3. Achizitionare

3.1 Preturi original, aftermarket, home made :)

3.2 Avantaje-dezavantaje pentru fiecare varianta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
initiatorul acestui topic a avut o idee chiar f.buna,cand am citit primul post al topicului chiar m-am bucurat,din pacate trebuie sa existe cineva care sa vrea sa-si demonstreze abilitatea de-a sti toate topicurile forumului,prietene daca tot ai intervenit posteaza si linkurile catre ceea ce spuneai tu ca exista deja,eu am dat search sa caut despre diagnoza,dar nu am gasit mai nimic..topicul asta daca continua era mare lucru,mai bine sa se inchida ca sa nu-si mai faca si altcineva sange rau ca mine citind primul post al topicului,si ca pe urma sa observe ca nu se mai continua topicul
Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine daca topicul acesta ar prinde viata.

Pe mine acum ma doare PA Softul 1.36 achizitionat, care s-a dovedit sa fie mai complicat decat ma asteptam, si fara nici un pic de documentatie (utilizare, interpretare erori, etc).

Sper ca initiativa colegului sa fie agreata si de colegii mai experimentati cu diagnoza.

 

Edit: cu functia 'search' ma lupt deja de luni bune, incercand sa-mi dau seama ce sa cumpar, dupa ce am cumparat (putin neinspirat e drept), cum sa descurc incurcatura in care m-am bagat, dar fara prea mult succes...

Edited by petibv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.