Jump to content

Vand BMW E90 325 Xi


andu_undercover

Recommended Posts

Vand BMW E90 325 Xi an fabricatie OCT 2007 primu propietar masina a fost cumparata din germania din reprezentanta.Are 23000 km reali din care 15000 sunt parcursi in strainatate.Masina este in garantie pana la sfarsitul anului 2010.

Masina are climatronic,geamuri electrice fata/spate,oglinzi electrice rabatabile,parktronic fata/spate,senzori ploaie,senzori lumini.

Oglinzi electrice, Aer Conditionat, Airbag, Jante aliaj, Trapa, ESP, Inchidere centralizata, ABS, 4x4, Proiectoare ceata, Alarma, Computer bord, Faruri xenon, Geamuri electrice.Pretul este de 17000 euro.pentru mai multe detalii 0761151990

post-27426-1287443954_thumb.jpg

post-27426-1287443960_thumb.jpg

post-27426-1287443967_thumb.jpg

post-27426-1287443974_thumb.jpg

post-27426-1287443981_thumb.jpg

post-27426-1287443987_thumb.jpg

Edited by andu_undercover
Link to comment
Share on other sites

masina este inmatriculata,are motor de 3000 cmc,consum de 10-11% in oras,tin sa va spun ca i-am facut plinul si am facut 650 de km in afara bucurestiului mai exact pe transfagarasan etc

 

masina e frumoasa, pretul ok, dar consumul nu poate fi 10-11% in oras

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
de consumat atat consuma in oras,accept orice test

Accept eu sa fac test cu tine , doar de dragul contradictiei . Masina asta nu consuma 11 in oras nici macar seara cand nu e trafic . Nu are rost sa ascunzi consumul , cine vine sa cumpere masina e perfect constient ca sare de 15 si oricum nu o va cumpara unul care trece pe strada si ii sare in ochi . E motor target , va veni cineva si spune ca asta vrea 325xi manual . Exact cum a venit la mine cineva si mi-a spus vreau 325i automat . Si eu cand am cumparat stiam exact ce vreau si ce asteptari am la consum , consumabile , taxe.:twoup: Bafta cu ea .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

am scos aseara 10 cu al meu.

 

eram la drum lung, extraurban cu soseaua goala.

 

asta merge pe vapori.

in manual scrie clar sa nu tii masina pe rezerva de carburant. dar nu prea conteaza cand o ai la vanzare, nu?

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

masina este inmatriculata,are motor de 3000 cmc,consum de 10-11% in oras,tin sa va spun ca i-am facut plinul si am facut 650 de km in afara bucurestiului mai exact pe transfagarasan etc

 

Este destul de relativ, sa stii.Nu toate benzinele sunt la fel.

Desi stiu ca xi-urile consuma foarte putin nu inteleg cum de ai facut consumul in oras pe transfagarasan.

Ce naiba, stii doar ca multi considera ca proprietarii de BMW sunt in general niste imbecili si inghit orice.Gandeste-te ca pana o sa reusesti sa vinzi masina si tu esti proprietar de BMW. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
masina este inmatriculata,are motor de 3000 cmc,consum de 10-11% in oras,tin sa va spun ca i-am facut plinul si am facut 650 de km in afara bucurestiului mai exact pe transfagarasan etc

 

Aha... Interesant cum eu am acelasi motor pe E92 tot Xi ... si mie imi consuma 8 ... uneori chiar 7.

De fapt ... pe cuvant, sa-mi moara laudatorii de uneori nu-mi ia chiar 6. Pe cuvant ... doar sa mai puneti un 1 in fata cifrelor de mai sus.

Totusi mananc rahat ... nu mi-a luat niciodata 16 in oras ... doar de la 17 in sus.

 

Auzi tu ... 10-11 in oras. Care oras? Si in plus ... la un rezervor de 60 de litri ai facut 650 km inseamna, matematic vorbind desigur, ca mananci rahat.

Link to comment
Share on other sites

masina este inmatriculata,are motor de 3000 cmc,consum de 10-11% in oras,tin sa va spun ca i-am facut plinul si am facut 650 de km in afara bucurestiului mai exact pe transfagarasan etc

 

Aha... Interesant cum eu am acelasi motor pe E92 tot Xi ... si mie imi consuma 8 ... uneori chiar 7.

De fapt ... pe cuvant, sa-mi moara laudatorii de uneori nu-mi ia chiar 6. Pe cuvant ... doar sa mai puneti un 1 in fata cifrelor de mai sus.

Totusi mananc rahat ... nu mi-a luat niciodata 16 in oras ... doar de la 17 in sus.

 

Auzi tu ... 10-11 in oras. Care oras? Si in plus ... la un rezervor de 60 de litri ai facut 650 km inseamna, matematic vorbind desigur, ca mananci rahat.

 

Interesant limbaj!! Un cunoscator al ...artificiilor limbii romane! Impresionant! Bravo!

Revenind la topic, este complet ...naiv sa crezi ca un motor de 3 litri plus o tractiune integrala (la care adaugam traficul din Bucuresti) pot conduce la un consum de 10-11l/100km!!!!!!

Oricine a mai condus masini, in general, STIE ca nu poate fi un consum real! Dar, asta NU inseamna ca trebuie sa-i dam in cap!!

Daca cineva o cumpara cu speranta ca va consuma 10 in oras (cat un Logan 1,4), va avea o surpriza! Dar ...

Asa ca, lasati omul sa-si vanda marfa!! Masina este excelenta si pretul decent!

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Draga Mofo sau cum teo chema inainte de a spune ceva invata sa vorbesti ca nu ne cunoastem deo viata sa iti perminti sa vorbesti asa.Doi la mana am avut consumul asta in oras,dar asta nu inseamna ca mereu consuma la fel,stai linistit ca am si 14-15% nu ma feresc de sa o spun poate chiar si mai mult daca alergi cu ea,ideea este ca ar trebui sa gandesti un pic logic si pe urma sa spui ce ai de spus.Pacat sunt unii membrii in clubul acesta care sunt civilizati si chiar daca au de criticat critica intr-un mod mai finut,dar sunt si membrii care ar trebuii sa invete sa vorbeasca.Urat oricum.Multumesc celor care mi-au urat bafta la vanzare.
Link to comment
Share on other sites

Draga Mofo sau cum teo chema inainte de a spune ceva invata sa vorbesti ca nu ne cunoastem deo viata sa iti perminti sa vorbesti asa.Doi la mana am avut consumul asta in oras,dar asta nu inseamna ca mereu consuma la fel,stai linistit ca am si 14-15% nu ma feresc de sa o spun poate chiar si mai mult daca alergi cu ea,ideea este ca ar trebui sa gandesti un pic logic si pe urma sa spui ce ai de spus.Pacat sunt unii membrii in clubul acesta care sunt civilizati si chiar daca au de criticat critica intr-un mod mai finut,dar sunt si membrii care ar trebuii sa invete sa vorbeasca.Urat oricum.Multumesc celor care mi-au urat bafta la vanzare.

 

Pai sunt satul de cunoscatori ca tine ... si ma cam apuca nervii.

Chiar azi la service la BMW era unu cu 750 Li care se jura ca ii consuma 11-12 in oras ... impreuna cu unul cu 335i care la fel ii consuma si lui. NU stiu cum se face ca voua va consuma motoarele de 3000 si de 5000 la fel ca alea de 1.4.

 

Uite ... sunt baiat finutz, si ca sa ma ierti ... iti gasesc client rapid la masina. Vinde-o la BMW inapoi ... ca daca iti ia 11 in oras sunt sigur ca vor sa o studieze si ei poate le fac si pe restul asa.

 

PS: Invat sa vorbesc cand inveti si tu sa scrii :twoup:.

Link to comment
Share on other sites

Incheiem subiectu asta,eu accept orice test nu sunt samsar sunt pasionat si am invatat multe pana acum la capitolul ''cum ce si despre bmw'' asa ca imi mentin detaliul dat despre acest e90 in legatura cu consumul in oras.eu am deschis topicul asta ca sa pun masina la vanzare nu ca sa ma cert si stim cu totii ca parerile sunt impartite.multumesc pentru intelegere.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.