Jump to content

alegere bmw 320 d


mitre

Recommended Posts

O idee geniala. Si cum se face asta? Se poate la orice reprezentanta mai rasarita?

 

Tu ai cumparat masina SH si nu ai stiut treaba asta? :twoup: :)

 

 

POVESTE PESCAREASCA!!! :twoup:

Nu cred ca un 520d din 2001 sa ajunga la 1 mil de km. si in plus sa mai arate si bine! La km aia, ar fi fost PRAF masina indiferent de cat de bine a fost intretinuta! Undeva s-a gresit de s-a ajuns sa arate kilometrajul ala!

 

Nu e poveste pescareasca. E ceva la mintea cocosului. IN germania un diesel face de obicei 40.000-50.000 km pe an (s-a explicat in numeroase locuri de ce)

Eu am luat masina la 3 ani si jumate si avea 148.000 km.

Acum am 170,000 si volanul si scaunele arata ca noi. Pot sa pun si poza.

Si vad pe autovit masini cu 80.000 sau 110.000 cu volanul varza si scaunele rupte. Tu ce concluzie tragi?

Sunt sau nu reali km aia? Sau au in realitate 300-400.000 km de arata in halul ala? :twoup:

 

Ala la 1.000.000 km este la al 3-lea rand de scaune si al 3-lea volan. Normal ca poate sa arate mai bine ca al meu de exemplu.

Daca masina nu a avut aciident poate sa aiba linie mai frumoasa decat una de 40.000 km rasturnata de 2 ori.

Edited by MOTANUL
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Depinde de cel care sterge/modifica numarul de km.

Cel mai greu de pacalit este cu o masina iesita din garantie de curand. Cauti la reprezentanta si vezi ca acum 8 luni avea 130.000km si acum >>> 90.000km. :twoup:

Cu una iesita de mult din garantie, pacaleala e 100% garantata. Evident...scoatem din calcul amatorii care modifica kilometrajul. Probabil ei nici nu cer bani pentru acel serviciu :)

 

da,dar poti sa iti faci o idee si la o masina de 8 ani

 

daca in 2004 la iesirea din garantie avea 100k km,masina sa zicem adusa in ro in 2007,iar acum proprietarul ti-o vinde cu 130k km este clar ca e teapa

Link to comment
Share on other sites

Astazi am fost din nou cu prietenul meu sa vedem 3 masini, toate e46 de data aceasta. Nu intru prea mult in detalii vizavi de ce s-a intamplat.... 2 au fugit de la tester iar al 3-lea cand l-am intrebat "cati proprietari a avut masina pana acum?" a raspuns cu "nu stiu!" OMG!!!
Link to comment
Share on other sites

O idee geniala. Si cum se face asta? Se poate la orice reprezentanta mai rasarita?

 

Tu ai cumparat masina SH si nu ai stiut treaba asta? :twoup: :)

 

 

POVESTE PESCAREASCA!!! :twoup:

Nu cred ca un 520d din 2001 sa ajunga la 1 mil de km. si in plus sa mai arate si bine! La km aia, ar fi fost PRAF masina indiferent de cat de bine a fost intretinuta! Undeva s-a gresit de s-a ajuns sa arate kilometrajul ala!

 

Nu e poveste pescareasca. E ceva la mintea cocosului. IN germania un diesel face de obicei 40.000-50.000 km pe an (s-a explicat in numeroase locuri de ce)

Eu am luat masina la 3 ani si jumate si avea 148.000 km.

Acum am 170,000 si volanul si scaunele arata ca noi. Pot sa pun si poza.

Si vad pe autovit masini cu 80.000 sau 110.000 cu volanul varza si scaunele rupte. Tu ce concluzie tragi?

Sunt sau nu reali km aia? Sau au in realitate 300-400.000 km de arata in halul ala? :twoup:

 

Ala la 1.000.000 km este la al 3-lea rand de scaune si al 3-lea volan. Normal ca poate sa arate mai bine ca al meu de exemplu.

Daca masina nu a avut aciident poate sa aiba linie mai frumoasa decat una de 40.000 km rasturnata de 2 ori.

Prietene, repet: La 1 mil de km., nu mai ai nici macar caroserie, se degradeaza tot din masina, nu duce atati de multi km., incat sa mai arate si bine pt a o vinde! Nu compara masina ta la 170´, cu una de 1mil de km, dupa 5-600 de mii devine epava o masina!!!

Link to comment
Share on other sites

Astazi am fost din nou cu prietenul meu sa vedem 3 masini, toate e46 de data aceasta. Nu intru prea mult in detalii vizavi de ce s-a intamplat.... 2 au fugit de la tester iar al 3-lea cand l-am intrebat "cati proprietari a avut masina pana acum?" a raspuns cu "nu stiu!" OMG!!!

 

probabil nu s-a mai uitat de mult pe carte . de ce OMGGGGGG . Asta cu multi proprietari e o prostie . Important in ce stare e masina cand ajunge la tine , poti sa o verifici in toate modurile , nu exista vreo garantie ca daca a avut doar 1-2 proprietari e vreo piesa sau a beneficiat de vreo atentie deosebita .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

-Era cineva pe aici care a pus link cu BMW'uri la vanzare printr-o tara nordica [suedia ?] care aveau > 1.000.000km

-Am un prieten in Stuttgart care este distribuitor medicamente si diverse :twoup: Face zilnic 500km. Lucreaza 22 zile pe luna, 12 luni pe an. rezulta 132.000km / an !!! Plus 6000km ca merge de 3x in Timisoara pe an cu masina. Schimba masinile cu altele noi cam la 2 ani si jumatate.

-Am cumparat in 2002 un Passat fabricat in 2000. In 26 de luni au facut cu el 188.000km. Erau promoterii de la o firma de alarme profesionale.

 

 

 

 

De 2 luni caut un X3 ! Prea multe pretentii nu am. Sunt obligatorii anumite dotari, dar nu ceva extraordinar fiindca are multe pe standard. M-am saturat de ce vad dupa ce le analizezpe net. KM multi ... nu ma deranjeaza pentru ca aici drumurile sunt prea bune :)

In concluzie...NU doar in Romania se dau km inapoi !

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

Prietene, repet: La 1 mil de km., nu mai ai nici macar caroserie, se degradeaza tot din masina, nu duce atati de multi km., incat sa mai arate si bine pt a o vinde! Nu compara masina ta la 170´, cu una de 1mil de km, dupa 5-600 de mii devine epava o masina!!!

 

Ia vezi masina asta de 12 ani ce caroserie dezintegrata are la 896.000 km

 

http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDeta...amp;tabNumber=1

 

sau la asta:

 

http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDeta...mp;pageNumber=1

 

Uita-te bine la scaune dupa care intra si pe autovit. Si discutam dupa. Pe afara o caroserie nelovita arata mai bine decat una lovita cu 40.000 km.

Fierul/tabla nu se uzeaza la kilometrii efectuati. Cam orice masina nemteasca 12 ani nu are probleme.

 

Uite u8n golf IV cu 1.300.000 km fara accident:

http://cautare.mobile.ro/vehicule/showDeta...amp;tabNumber=1

Edited by MOTANUL
Link to comment
Share on other sites

-Acel Mercedes cu 1200e 100% nu are cum sa aiba acei km. Are o medie de 1366 km/zi !!!

Daca scoatem duminicile [lasam sambetele sa lucreze] ajunge la 1600km/zi. Daca era avion...credeam !!!

-Acel Mercedes mai nou...a fost TAXI.

-VW Golf sigur nu are acei km. Nu poate cere atat pe el. E la pret de Golf cu 150.000km

 

 

Nu are rost sa picati in partea ailalta :twoup:

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.