Jump to content

topic


Crysssz

Recommended Posts

povesteste si tu mai multe despre cum s-a intimplat.

 

si fara legatura cu "evenimentul" tau, eu am venit ieri seara (adica duminica) dinspre bucuresti si niste "smecherasi" cu motoare ma depaseau la mare viteza (eu rulam cu 100+), in curba la dreapta, linie continua si din fata venea trafic greu (tiruri). daca ocoleam vre-o groapa si ii lipeam de sau ii bagam sub un camion, tot eu eram cel nesimtit, nu-i asa? scuze pt. off-topic, insa frustati din astia din pacate sint prea multi in tara asta anormala (fara civilizatie, bun simt sau respect pentru colegii din trafic).... si din pacate eu unul nu pot spune ca am vazut nici macar un singur motociclist civilizat sau regulamentar in cei 65K km pe care i-am facut de cind am masina asta. :blink:

Link to comment
Share on other sites

era o coloana f lunga de masini...din fata tot veneau altele...eu stateam in spate la fiecare, cand trecea cate una din fata ii dadeam putin gaz si treceam in fata ei...tot am facut asa la vreo 10 masini...ajung in spate la un 5ar de Ms ma pun in raza de actiune a oglinzii retrov. sa ma vada, mai stau pana trece masina din fata si intru in depasire...aci incepe distractia...cand eram in dreptu` lui trage stanga intentionat spre mine!!!?!?!?a vrut omu sa-mi faca cunostinta asfaltu`...nu cred ca nu m-a vazut deoarece am stat vreo 30sec (poate mai mult) in oglinda lui cu semnal stanga si cu faru` aprins(evident faza lunga ca era zi) si eu tot timpu` cand depasesc ma uit prin oglinda masinii la sofer sa vad daca m-a vazut...si el m-a vazut...

 

oricum mai am si prin cluj un prieten cu un E46 320d care avea chef intr-o seara de mai sa vada care e mai tare si tot imi tragea cate o frana in fata mea si facea tot felu` de faze de kkt...ii stiu numaru` da` nu am chef sa-l dau....oricum sunt multi soferi dobitoci care o pus mana pe bavareze(mai ales din segmentu` 18-20ani)...da` nah...asta e....ce-ar fi lumea fara idioti!?!?

Link to comment
Share on other sites

Ala daca a vrut sa te dea jos intentionat e un cretin notoriu si urla prostia din el. Poate insa nu te-a vazut... nush. Tu ai fost acolo si stii sa judeci mai bine situatia.

 

Cat despre chestia cu depasitul masinilor de catre bikeri... te rog frumos. N-ai vazut sau nu ai auzit de motociclisti care se sprijina de masini la 80 la ora sau mai rau?! Mie mi s-a intamplat ieri noapte o chestie. Imi dadea un motociclist flashuri din spate sa ma dau eu la pe dreapta cand eu pe dreapta aveam un tir. Cred ca il incurcam ca mergeam prin oras cu 60 si nu putea el sa treaca cu 100. Cred ca s-a si suparat pe mine ca a trebuit sa franeze. Concluzia o tragi tu.

 

Nu apar "conservarii" dar crede-ma ca mai usor pui mana pe un motor decat pe o "bavareza" si faci impresie mai "buna" cu motorul.

 

Am citit niste posturi pe forumuri de motociclisti si crede-ma atata ura pt "conservari" nu am mai vazut. Eu nu am vazut p-aci sa se discute in halul ala de motociclisti. Ca se discuta ca sunt inconstienti unii si nebuni, asa e. La fel e si cu soferii pe 4 roti. Dar parca prin alte parti se exagereaza.

 

Cred ca e o situatie echilibrata. Fiecare categorie are oile ei negre. Dar parca dorinta de adrenalina din rideri ii face uneori sa actioneze... periculos.

 

Bafta si grija mare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.