Jump to content

Bmw 645Ci


Aleksrsss

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sunt destul de inchise.

Inca nu s'au luat de folii desi am fost oprit de 2 ori.e adevarat incerc sa evit sa trec cu geamurile inchise pe langa ei.Cand o sa am probleme o voi da jos si voi pune omologate.Ma gandesc ca doctorul nu avea nevoie de autorizatie :twoup:

Despre automobile bavaria dupa ce am cumparat e la ei le dau nota 8,unele persoane merita sa lucreze acolo,altele nu.cel putin daca nu esti scandalagiu te fac cum vor ei.

Link to comment
Share on other sites

Macar sa nu umbli cu talonul la tine, fa-i o copie si prezint-o pe aia cand ti se cere. :twoup: Chiar si omologate, tot se iau de ele.

 

In legatura cu ce zici de Bavaria, eu am refuzat din start sa merg acolo. Revizia am facut-o la Filaret, am stat langa masina, am ras, am glumit, etc. Asta nu inseamna ca poti sa lasi masina acolo peste noapte, ca risti s-o iei tractata. :)

Edited by crst_g
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa, sa o stapanesti sanatos.

Sunt uimit de consumul extraurban foarte scazut pentru capacitatea asta. Butonul sport il am si eu pe manuala, e asa cum s-a spus mai inainte - ascute inclusiv raspunsul la pedala de acceleratie, ceea ce nu e prea greu de facut avand in vedere kilogramele de electronica de pe masina.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
foarte tare masina!! sa ai parte de ea si asfalt uscat/ud nu conteaza acu' :twoup:

dupa cum am zis sper ca pana in vara sa ma alatur detinatorilor

p.s. se pare ca detinatorii de gixxere au gusturi

Cea mai buna combinatie. GSXR 1000 si 645 cand e cald afara e greu de ales.

Ca tot a venit vorba de folie am fost oprit si am fost nevoit sa dau jos folia de pe fata,a ramas adezivul si se curata cumplit de greu.

A implinit 70.000km am facut un drum pana in olanda,urmeaza sa bag ceva bani in ea,preturile la filaret nu mi se par exagerate,o sa trec aici.

Trebuie sa ii fac:ITP,sa indrept rotile(in 13.000 le'am facut patrate si tot ma bate gandu la 19')o galma facuta la unguri,un detailing exterior(are cateva zgarieturi mici si panza pe paianjen) de scos 2 indoituri mici(din ce a vazut pe net cu niste ventuze,parca s'a discutat si pe aici sunt curios daca iese bine)

Revizia la filaret suna cam asa:filtru aer 145,filtru ulei 91,ulei 391,filtre polen 380.

Filtru de benzina se schimba cu tot cu pompa din ce am inteles si costa 871 ma mai gandesc daca il schimb.

Pragul de pe partea dreapta nu se mai aprinde,l'am schimbat pe cel de pe stanga acum a luat'o razna pe dreapta suma nu e mare 540 si mai trebuie sa schimb ornamentul care inconjoara butonul de la geam pe partea dreapta,s'a curatat urat de tot si vine cu tot cu buton si costa 168,preturile sunt in ron.

Nu mi se pare deloc scumpa intretinerea.

Daca aveti ceva recomandari pentru detailing exterior si pentru scos cele 2 indoituri voi fi profund recunoscator :twoup: :) :) nu vreau sa merg la ghici.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am schimbat ambreiajul la ROBEERT_TAU,nota 10,a lucrat rapid,curat,ieftin si mai e si foarte de treaba.RECOMAND si o sa revin la el cu cea mai mare placere.

Pret ambreiaj 1033 sacsh,acum merge intr'un mare fel si ma face sa ma indragostesc iar de ea.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

am vazut bine,15 in oras??pai ala e consum de 2,5 :unsure:

 

iti ia ochii masina,e o aparitie...culoarea imi place in mod deosebit

 

ai reusit sa scoti 5,5 pe suta la greutatea aia? :blink:

 

5.5 ce?....daca te referi la 0-100 masina scoate 5.6 ,totul depinde de plecarea de pe loc,probabil intr'o zona cu asfalt aderent si gumele inclzite bine scot pe acolo.

 

a mers f linistit sau a prins o zona libera .Intr-adevar e consum de 2,5 dar in aceleasi conditii .

Zona libera in +550km?Da mers cuminte dar a mai vazut si 5000rpm in km astia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.