Jump to content

Poll privind schimbul anvelopelor in functie de sezon


Piratu'

Poll privind schimbul anvelopelor in functie de sezon  

95 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mentionati si unde schimbati gumele de obicei si cam cat a costat. Si, bineinteles, daca mai mergeti acolo la urmatorul schimb.

 

 

Eu mergeam de obicei la Autozone, destul de profi tipii, insa foarte scumpi si asteptam mai mult ca sigur la coada.

 

In ultimul timp le-am schimbat pe unde am apucat, ultima oara ieri, in Colentina (spre Voluntari) la o vulcanizare mica si foarte ieftina. A costat 30 de lei. Probabil ca la anul nu ma voi duce acolo pt ca e prea departe de mine.

Edited by Piratu'
Link to comment
Share on other sites

Pt schimbat 4 cauciucuri si echilibrat ti-au luat 30 ron?

 

Mie la o vulcanizare la iesirea din Buc spre Alex, mi-au luat 40lei pt 2 cauciucuri schimbat si echilibrat.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

iarna trecuta m-am dus la Autosoft; voiam sa iau si 2 cauciucuri pe care urma sa dau 500 ron. Am socotit ca am sa dau maxim 700 ron dar m-au costat alti 500 ron sa vad 4 cauciucuri puse pe jante (spalat, indreptat, echilibrat, gadilat, descantat, periat)

 

Anul asta am zis ca nu mai merg acolo, mai ales ca tocmei le-am reindreptat pe toate prin septembrie.

Le-am schimbat (4buc) cu 80 ron la vulcanizarea de langa Mc.D Buzesti. Pana acum mai mult de o pana la 3 a.m. nu faceam acolo ca nu aveau aparat de echilibrat.

La depozituldeanvelope pe calea Floreasca (spre exemplu) costa in primavara 180 ron operatiunea pt. 4 cauciucuri.

Link to comment
Share on other sites

tocmai i-am pus botoseii de iarna la pisicuta ( ocazie cu care am vazut ca a inceput sa de-a pe afara un amortizor spate )

demontat rotile de vara + montat cauciucuri pe jante tabla + un petic + echilibrat + 2 saci pentru rotile de vara = 72 lei

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

care e vulcanizarea preferata? poate vrea cineva din Sibiu sa incerce acolo

La cosma in cartierul de ANLuri pe str resita, e mai denivelat drumul, dar omul e meserias si de cuvant, lucreaza curat si cu grija, iar preturile sunt bune.

Pentru 4 roti am platit 50 de ron, demontat anvelope vechi, montat anvelope noi si echilibrat

Link to comment
Share on other sites

care e vulcanizarea preferata? poate vrea cineva din Sibiu sa incerce acolo

La cosma in cartierul de ANLuri pe str resita, e mai denivelat drumul, dar omul e meserias si de cuvant, lucreaza curat si cu grija, iar preturile sunt bune.

Pentru 4 roti am platit 50 de ron, demontat anvelope vechi, montat anvelope noi si echilibrat

 

 

super pret

eu am dat 72 lei in bucuresti - deh alte preturi ; bine la autosft lasai minim 150 lei fara spaga :twoup:

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Eu le schimb singur ! Am set de roti cu jante de tabla pentru iarna .

...

 

+1

 

Sau, ma rog, +0.5 :twoup:

 

Daca atunci cand vine vremea rece imi pun singur rotile de iarna, atunci cand vine primavara si trebuiesc puse rotile de vara, o fac in vulcanizare.

Din 2 motive, sa se verifice echilibratul si la rotile de vara care intra in tura, si la cele de iarna care intra la hibernare. Asfel incat, in sezonul urmator, sa pot relua ciclul fara surprize.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.