Jump to content

pls help! cat costa un 318d 2003 no option?


aria_cluj

Recommended Posts

am gasit un bmw seria 3,318d,116 cp din 2003 pe la sfarsit

si nu are computer bord,nu are clima,cd original,pilot automat sau altele

are scaune electrice,incalzire in scaune,xenon,angel eyes,geamuri electrice fata

interior crem si ornamente mahon.

cat merita masina asta?

mentionez ca vanzatorul zice ca are 165000 km,pot fi reali?cum pot verifica?

pls help

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu nu exista e 46 fl fara bc.iar mi se pare ciudat ca are mahon,incalzire in scaune etc si nu are cd player sau pilot automat.

km reali nu poti sa-i afli,dar asta are mai putina relevanta.du-te cu masina la tester si daca e ok,go for it.

exista e46 FL fara BC,am eu.masina mea nu are pilot,comenzi volan,climatronic ... are scaune incalzite si un interior foarte frumos (un gri deschis)

 

am gasit un bmw seria 3,318d,116 cp din 2003 pe la sfarsit

si nu are computer bord,nu are clima,cd original,pilot automat sau altele

are scaune electrice,incalzire in scaune,xenon,angel eyes,geamuri electrice fata

interior crem si ornamente mahon.

cat merita masina asta?

mentionez ca vanzatorul zice ca are 165000 km,pot fi reali?cum pot verifica?

pls help

 

 

Frate nu te uita la o masina k nu are climba si are aer conditionat...nici a mea nu clima si are AC si sunt foarte multumit vara,nu mi trebuie mai mult.La masina pe care o vei cumpara trebuie sa te uiti la starea ei exterioara si interioara,tinuta de drum,mersul motorului,sa nu fie lovita si sa fi fost cat mai bine intretinuta de proprietar.eu inainte sa mi cumpar 318d-ul FL am probat mai multe masini care erau foarte dotate si am descoperit ca unele fusesera rasturnate ,revopsite...ETC.Daca vanzatorul zice k masina are 165k km si sunt reali(uita te la pedale sa nu fie tocite,manerul de la usa ,schimbatorul de viteze,volanul...),e in stare foarte buna estetic si tehnic eu zic ca merita de voie 7000 euro,dar sa fie in stare ireprosabila.Sa ai bafta la cumpararea masinii!

Link to comment
Share on other sites

7000€ pe un 318d, 2003, almost chel?!

Hm...

Esti prieten cu (sau poate chiar) vanzatorul masinii?

pai nu e chiar chel

are xenon

angel eyes

inchidere centralizata

alarma

cotiera fata spate

dsc

6 airbag

nu are clima,bc,comenzi volan.

asta inseamna chel?

 

multumesc pentru raspunsuri

din poze ,masina arata f bine,azi ma duc sa o vad si eventual sa o cumpar!

Link to comment
Share on other sites

preturile astea pe care le spuneti sunt sigur din AUTOVIT ca altfel nu se explica (6000e si sa tie si tipla)

 

vandut 320d 2003.12,acum o luna cu 6600e,fara bube si pb ascunse ,o masina care a costat peste 14k euro acum 3 ani,astea sunt preturile reale

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

preturile astea pe care le spuneti sunt sigur din AUTOVIT ca altfel nu se explica (6000e si sa tie si tipla)

 

vandut 320d 2003.12,acum o luna cu 6600e,fara bube si pb ascunse ,o masina care a costat peste 14k euro acum 3 ani,astea sunt preturile reale

 

daca a fost masina ta si ai dat-o ca sa scapi de ea este cu totul alceva

Link to comment
Share on other sites

haideti sa fim realisti , se vinde ieftin:

1. o masina care a circulat in Ro si care mai are un pik si "cade";

2. o masina care are bube ascunse;

3. Si rareori se intampla ca proprietarul sa o mai vanda ieftin ca are nevoie urgenta de bani.

Dar atata timp cat pretul pe catalogul European este in jur de 7 .000 euro , cine crede ca o poti gasi in 5.000 .??daca in germania o astfel de masina face peste 6.000, plus taxe , drum, inmatriculare in ro...etc, Multi ar vrea sa ia masini de pomana, si apoi daca ar mai putea sa nu se strice nici vreo 5 ani, sa nu aiba nici o defectiune, etc. In concluzie o masina buna isi cere pretul iar dupa mine un bmw 318d 2003, , bun , ar trebui sa fie in jur de 7.500-8.000, Inmatriculat in RO, in functie de cat de bine arata si cum merge.. Cine "pune botul " la preturile din targ si o vinde ieftin, avand in vedere ca al acum 3 ani a dat pe ea 14 .000; ala e un fraier ca se ia dupa preturile si anunturile fictive de pe autovit, puse intentionat ca sa scada piata.

Link to comment
Share on other sites

masina fost pusa in urma cu cateva luni cu 8500e-8800e,nu am primit nici macar un telefon,in 45 zile,am renuntat;apoi in urma cu o luna am pus-o cu 7300e,in mai putin de 2 zile am vandut-o cu 6600e,cam toate ofertele cash pe care le-am primit au fost in jurul sumei de 6500e;undei mai pui ca in anunt am scris 2004

 

-avea nevoie de filtru epurator nou

-baterie

-discuri fata

 

articulatia era noua (bascule,amortizoare,flanse)

 

i-a facut omu test si a iesit f bine

 

repet nu avea bube ascunse,nu era trosnita,eram singurul prop pe CI

 

cam astea sunt preturile reale

 

ca si fapt divers,in august am vandut un golf V,4motion,2006,1.9tdi,f multe optiuni,unic proprietar,luata de noua din ro,78k km cu 7500e - la fel fara pb,fara bube ascunse

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

masina fost pusa in urma cu cateva luni cu 8500e-8800e,nu am primit nici macar un telefon,in 45 zile,am renuntat;apoi in urma cu o luna am pus-o cu 7300e,in mai putin de 2 zile am vandut-o cu 6600e,cam toate ofertele cash pe care le-am primit au fost in jurul sumei de 6500e;undei mai pui ca in anunt am scris 2004

 

-avea nevoie de filtru epurator nou

-baterie

-discuri fata

 

articulatia era noua (bascule,amortizoare,flanse)

 

i-a facut omu test si a iesit f bine

 

repet nu avea bube ascunse,nu era trosnita,eram singurul prop pe CI

 

cam astea sunt preturile reale

 

ca si fapt divers,in august am vandut un golf V,4motion,2006,1.9tdi,f multe optiuni,unic proprietar,luata de noua din ro,78k km cu 7500e - la fel fara pb,fara bube ascunse

au unii niste "tarabe de masini " pe autovit, si aia scad pretul si la masinile bune.Pretul normal se stabileste la o valoare din catalog, in italia se numeste Quatroporte, si in Ro exista catalog il au societatiile de asigurari care stabilesc valoarea la o masina asigurata casco . de la valoarea de catalog sa zicem maxim o deviatie de 10 procente si ala e pretul real.

Edited by sorynvl
Link to comment
Share on other sites

au unii niste "tarabe de masini " pe autovit, si aia scad pretul si la masinile bune.Pretul normal se stabileste la o valoare din catalog, in italia se numeste Quatroporte, si in Ro exista catalog il au societatiile de asigurari care stabilesc valoarea la o masina asigurata casco . de la valoarea de catalog sa zicem maxim o deviatie de 10 procente si ala e pretul real.

 

un e46 din 2004 in catalog la asigurari e estimat undeva la 12.000. nici daca e "extra full" sau "full electric " (maxime si cugetari de prin targuri :twoup: ) nu o sa iei banii astia la vanzare in romania.

Link to comment
Share on other sites

6000-6500e,asta daca e 2003 curat,nu 2002.11-12 si daca e impecabila

 

cati proprietari are si cand a fost adusa din de ?

 

cel mai important la un sh este sa fie in mintile lui,mai ales ca vb de o masina de 7ani nu sa aiba piele sau clima,AC da,fiind necesitate

 

 

+1

De fapt pretul este cel pe care-l plateste cumparatorul.Piata face preturile...Poti sa ceri si 10.000 de euro,daca nu-ti da nimeni tot degeaba..Daca vrei s-o vinzi lasi la pret,daca nu stai cu ea mult si bine..

Link to comment
Share on other sites

masina fost pusa in urma cu cateva luni cu 8500e-8800e,nu am primit nici macar un telefon,in 45 zile,am renuntat;apoi in urma cu o luna am pus-o cu 7300e,in mai putin de 2 zile am vandut-o cu 6600e,cam toate ofertele cash pe care le-am primit au fost in jurul sumei de 6500e;undei mai pui ca in anunt am scris 2004

 

-avea nevoie de filtru epurator nou

-baterie

-discuri fata

 

articulatia era noua (bascule,amortizoare,flanse)

 

i-a facut omu test si a iesit f bine

 

repet nu avea bube ascunse,nu era trosnita,eram singurul prop pe CI

 

cam astea sunt preturile reale

 

ca si fapt divers,in august am vandut un golf V,4motion,2006,1.9tdi,f multe optiuni,unic proprietar,luata de noua din ro,78k km cu 7500e - la fel fara pb,fara bube ascunse

au unii niste "tarabe de masini " pe autovit, si aia scad pretul si la masinile bune.Pretul normal se stabileste la o valoare din catalog, in italia se numeste Quatroporte, si in Ro exista catalog il au societatiile de asigurari care stabilesc valoarea la o masina asigurata casco . de la valoarea de catalog sa zicem maxim o deviatie de 10 procente si ala e pretul real.

 

la asigurari umfla aia preturile ca sa iti ia mai multi bani,am avut casco la e46 pana in 2009,era evaluat la 17,4k euro,ca sa poata stoarce de la mine 1000 si un pic de euro pe an

 

cand mi-am vandut a4,masina cu 72-73k km reali,erau 3-4 modele,cu ac motorizare toti cerau de la 15,5k euro in sus,am vandut-o cu 13,5;altfel stateam cu ea

 

si sa vedeti ce or sa mai scada preturile de la anul,cand vor da astia voie cu 5 cupoane remat;

 

6000-6500e,asta daca e 2003 curat,nu 2002.11-12 si daca e impecabila

 

cati proprietari are si cand a fost adusa din de ?

 

cel mai important la un sh este sa fie in mintile lui,mai ales ca vb de o masina de 7ani nu sa aiba piele sau clima,AC da,fiind necesitate

 

 

+1

De fapt pretul este cel pe care-l plateste cumparatorul.Piata face preturile...Poti sa ceri si 10.000 de euro,daca nu-ti da nimeni tot degeaba..Daca vrei s-o vinzi lasi la pret,daca nu stai cu ea mult si bine..

 

normal,mie nu imi venea sa vred ca la 8500e nu primesc macar un telefon,timp de 45 zile

Link to comment
Share on other sites

6000-6500e,asta daca e 2003 curat,nu 2002.11-12 si daca e impecabila

 

cati proprietari are si cand a fost adusa din de ?

 

cel mai important la un sh este sa fie in mintile lui,mai ales ca vb de o masina de 7ani nu sa aiba piele sau clima,AC da,fiind necesitate

2 proprietari..si am fost azi sa vad masina...si da ...a avut dreptate care a scris mai sus ca e cheala!era cheala...si a mintit ca are tapiterie crem,si cand am ajuns.ghici?gri...

era un daltonist probabil

ce nu pot sa-mi explic....pana unde poate ajunge prostia omeneasca??la infinit...se pare...

 

preturile astea pe care le spuneti sunt sigur din AUTOVIT ca altfel nu se explica (6000e si sa tie si tipla)

de ce zici asta?tu cat crezi ca merita?

 

preturile astea pe care le spuneti sunt sigur din AUTOVIT ca altfel nu se explica (6000e si sa tie si tipla)

 

vandut 320d 2003.12,acum o luna cu 6600e,fara bube si pb ascunse ,o masina care a costat peste 14k euro acum 3 ani,astea sunt preturile reale

caut si eu o astfel de masina!unde gasesc?vreau sa cumpar...nu glumesc

 

O sa zica lumea ca au postat numai detinatori de 318d :twoup:
mda,la asta ma gandeam si eu!

 

 

masina fost pusa in urma cu cateva luni cu 8500e-8800e,nu am primit nici macar un telefon,in 45 zile,am renuntat;apoi in urma cu o luna am pus-o cu 7300e,in mai putin de 2 zile am vandut-o cu 6600e,cam toate ofertele cash pe care le-am primit au fost in jurul sumei de 6500e;undei mai pui ca in anunt am scris 2004

 

-avea nevoie de filtru epurator nou

-baterie

-discuri fata

 

articulatia era noua (bascule,amortizoare,flanse)

 

i-a facut omu test si a iesit f bine

 

repet nu avea bube ascunse,nu era trosnita,eram singurul prop pe CI

 

cam astea sunt preturile reale

 

ca si fapt divers,in august am vandut un golf V,4motion,2006,1.9tdi,f multe optiuni,unic proprietar,luata de noua din ro,78k km cu 7500e - la fel fara pb,fara bube ascunse

si acum nu stii nimic de vanzare?

 

 

va multumesc tuturor pentru pareri,cert e ca am mers azi din cj pana in bv sa cumpar masina asta la6200 eur...

si nu m-am indurat,cand am vazut masina

era din 11.2003 albastru inchis

tapiterie gri(desi la telefon si in anunt a zis ca e crem)

scaune electrice...dar nu stiu cum,deoarece avea si clapele pentru modificare scaun manuale

insertii mahon

caseta-dar de fapt un cd mp3 sony

aer conditionat

incalzire in scaune

jante...duse...

cauciucuri vara,super sterse( clar a pregatit-o de vanzare)

rugina deasupra suportului de numar in spate

instalatie xenon...adaptata

2 plasticuri in loc de proiectoare...

groaznic...

am avut o parere buna despre detinatorii de bmw-uri,raman cu ea,asta era samsar

masina se afla pe autovit la 6500

feriti-va de ea...nu merit nici 5500 ,in conditiile in care gasesti un a6quattro la banii astia...

mi-e jena de prostia si naivitatea unora!

mai caut

Link to comment
Share on other sites

arata jalnic in general masinile ieftine aduse din de. si care au deja mai mult de 1 proprietar pe CI in ro

 

dar tocmai ac masini fac pretul,cumparatorul prefera una cu 2-3-500e mai ieftina,doar pt ca e mai ieftina,nu apreciaza o masina buna,chiar daca peste 1-2luni baga de 2 ori diferenta in ea ca sa o aduca intr-o stare buna si uite asa ajungi sa dai o masina buna pe bani putini,dar n-ai ce face daca vrei sa o vinzi,o vinzi

 

mie imi picase fata,acum o luna,cand am pus bmw-ul la vanzare era un 320d 2003 la vanzare cu 5900 neg, alb,acum vad ca nu mai e

 

ca si fapt divers prin sept m-am intalnit cu cineva de pe forum,sa vada 320-ul meu (el deschisese topic,eu i-am zis pe pm ca am de vanzare...) ne intalnim,o vede,ii place,la telefon imi zisese 6500e,la fata locului deja incepuse ca nu are euro,ca are lei si imi zice o suma,fac calculul nici 6200e;ca a mai gasit un 318d la 6000,tot 2003,ca asta e cipuita,ii zic sa o ia pe aia;bun omu asa face,mandu posteaza ca si-a luat masina,in nici 3-4 zile ii pica turbo :twoup: s-a zgarcit la 300 si ceva de euro;peste alte cateva zile posteaza ca vrea remapare....,uite asa 318d-ul lui l-a dus la mult mai multi bani

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.