Jump to content

nedumerire!


alex530d

Recommended Posts

spuneti-mi va rog cum se regleaza centurile pe inaltime la e39-model'99?nu are nici un buton,dar tre sa fie ceva k una e mai sus si cealalta e mai jos...?

129468[/snapback]

Centura urca si coboara automat in functie de cat de in spate/ fata este scaunul.

Link to comment
Share on other sites

Asta chiar n-am stiut. Dar daca reglezi scaunu pe inaltime, si centura se duce singura?

129480[/snapback]

Depinde doar de deplasarea fata /spate a scaunului. Inaltimea nu conteaza.

E un cablu sub scaun ( ca cel de acceleratie ) care e legat cu suportul din stalp al centurii, si o ridica sau o coboara in functie de pozitia scaunului.

Se pleaca de la premisa ca cel ce-si regleaza scaunul mai in spate e mai inalt, asa ca si centura trebuie ridicata...

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

Depinde doar de deplasarea fata /spate  a scaunului. Inaltimea nu conteaza.

E un cablu sub scaun ( ca cel de acceleratie ) care e legat cu suportul din stalp al centurii, si o ridica sai coboara in functie de pozitia scaunului.

Se pleaca de la premisa ca cel ce-si regleaza scaunul mai in spate e mai inalt, asa ca si centura trebuie ridicata...

129484[/snapback]

 

 

da...se poate...am sa experimentez lucru asta

Link to comment
Share on other sites

sa va mai intreb ceva...: exista in torpedo o "chestie" derptunghiulara care are un capacel ce se trage,si raman doua gauri...daca ati inteles....ce este??

129490[/snapback]

E o priza de 12 V. Exista la AB o lanterna micuta, cu acumulatori, care se tine acolo ca sa fie mereu incarcata.

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

Centura urca si coboara automat in functie de cat de in spate/ fata este scaunul.

129478[/snapback]

:blink: Asta e o informatie pretioasa.Poate gasesc si eu de-acum o pozitie a scaunului care sa ma scape de gatuiala zilnica...

Stii cumva si daca scaunele sunt gandite identic ca reglaje?Scaunul meu nu se ridica la fel de mult ca cel al pasagerului, ceea ce( mai in gluma,mai in serios) ma duce cu gandul ca masina asta n-a fost proiectata sa fie condusa de soferi cu "inaltimea"mea :) .

Link to comment
Share on other sites

@525da : Plaja de reglaj a centurii este destul de mica, nu cred ca se potriveste tuturor conditiilor. Reglajul scaunelor e posibil sa difere, dar nu stiu cum si cat.

 

Daca nu e stricat mecanismul, centura se regleaza si la E34.

Link to comment
Share on other sites

spuneti-mi va rog cum se regleaza centurile pe inaltime la e39-model'99?nu are nici un buton,dar tre sa fie ceva k una e mai sus si cealalta e mai jos...?

129468[/snapback]

 

 

 

daca ai scaune electrice se regleaza automat! :blink:

misca scaunul si vei vedea ca centura se ridica sau cobora! si eu am cautat reglajul ceva timp... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.