Jump to content

Scaune comfort in loc de standard


Recommended Posts

Doar schimbi scaunele faÞã, bancheta spate ºtiu cã este la fel.

 

Posibil sã difere tetierele de pe spate, cele din faÞã diferã 100%.

 

Dar partea electrica se potriveste?

 

Adica daca ii bag mufa mea de pe caroserie merg toate reglejele el.,sau mai imi trebuie vreun modul sau vreo modificare la instalatia el.

Link to comment
Share on other sites

Ăn afară de alimentare, n-ai nevoie de altceva din punct de vedere electric.

 

Mă rog, dacă ale tale nu aveau ĂŽncălzire, iar cele pe care le montezi au ĂŽncălzire, ĂŽţi dai seama că mai trebuie şi alte modificări, inclusiv butoanele pentru ĂŽncălzire.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Nu le-am mai montat pt ca nu mergeau toate comenzile pe ele.Noroc ca cel care le vindea mi-a explicat ca nu or sa mearga.A incercat si el sa le puna si nu mergeau decat comenzile care le avea scaunul original.

Mi-a spus ca a incercat diverse variante de a alimenta comenzile el. si nu a mers nimic,singura varianta a ramas sa vorbeasca cu cineva de la bmw si sa incerce sa softeze modulul sau sa vada daca merge inlocuit fara modificari majore la instalatia el.Va tin la curent cu rezultatul

 

Pe interior cerea 900E

Link to comment
Share on other sites

Nu le-am mai montat pt ca nu mergeau toate comenzile pe ele.Noroc ca cel care le vindea mi-a explicat ca nu or sa mearga.A incercat si el sa le puna si nu mergeau decat comenzile care le avea scaunul

 

original.Mi-a spus ca a incercat diverse variante de a alimenta comenzile el. si nu a mers nimic,singura varianta a ramas sa vorbeasca cu cineva de la bmw si sa incerce sa softeze modulul sau sa vada daca

 

merge inlocuit fara modificari majore la instalatia el.Va tin la curent cu rezultatul

 

Pe interior cerea 900E

 

se pot pune, nu este suficient sa alimentezi scaunele...

Link to comment
Share on other sites

Ce aiurea!

 

Credeam cĂŁ e ca la E39.

 

Scuze!

 

Scuze,

e vina mea nu am specificat

 

Nu le-am mai montat pt ca nu mergeau toate comenzile pe ele.Noroc ca cel care le vindea mi-a explicat ca nu or sa mearga.A incercat si el sa le puna si nu mergeau decat comenzile care le avea scaunul

 

original.Mi-a spus ca a incercat diverse variante de a alimenta comenzile el. si nu a mers nimic,singura varianta a ramas sa vorbeasca cu cineva de la bmw si sa incerce sa softeze modulul sau sa vada daca

 

merge inlocuit fara modificari majore la instalatia el.Va tin la curent cu rezultatul

 

Pe interior cerea 900E

 

se pot pune, nu este suficient sa alimentezi scaunele...

 

Pai fi mai explicit si da-mi si mie detalii

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Salut. Din cate stiu eu, trebuie sa ai modulele pt orice modificare o aduci fata de fabrica. deci daca nu ai avut modul de incalzire sa zic, la scaunele originale, atunci trebuie sa cumperi cabluri originale, modulele si panoul central cu bunoatenele de incalzire + resoftarea iar in final o sa iti dai seama ca nu merita :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.