Jump to content

Vand BMW e34 525 tds


neamtzu123

Recommended Posts

Masina pana vineri este proaspat vopsita.

Motorul nu scoate pic de fum. Turbina este in stare perfecta de functionare. Pompa de injectie doar ce a fost schimbata.

I-am schimbat bateria si bujiile incandescente.

Nu bate absolut nimic !!

 

Masina ( 525 tds - 143 cp, an de fabricatie 1995, 220.000 km ) are ca dotari:

- AC bizonal

- scaune de piele incalzite

- oglinzi electrice heliomate

- oglinda retrovizoare anti-orbire

- scaune de piele cu 3 reglaje

- cotiera fata/spate

- jante pe 17" ( cu anvelope MICHELIN si GOODYEAR de 9 milioane bucata / 20.000 de km rulate )

- cauciucuri pe 15" de iarna ( cu jante originale BMW )

- trapa electrica

- ESP

- control diferential

- ABS

- suspensii sport modificate aduse din Germania ( masina sta absolut impecabil in curbe, la 160 km/h are stabilitatea unui Ford Mondeo ultimul model - cine a mers cu aceasta masina stie despre ce vorbesc ).

 

Deoarece iau in cateva zile masina de la vopsitorie o sa fac poze de abia la sfarsitul saptamanii.

Imi pare rau ca trebuie sa dau masina, dar am nevoie de bani intr-o luna.

Masina este de luat numai de cine este pasionat sa aibe un model din acesta ( masina a fost intretinuta, dupa cum se vede m-a interesat cum arata/functioneaza. Am bagat multi bani in ea acum, iar din unele motive am intarziat procesul de reparatii ( a avut probleme cu pompa de injectie, ceva la ABS, bujiile si usile de pe stanga infundate de un "chior" ).

 

Masina este inmatriculata pe Romania!

 

Pretul ei este de 2700 euro.

Link to comment
Share on other sites

- ESP

- control diferential

 

 

E 34 nu are ESP, iar diferentialul este electronic? Daca nu este electronic cum se poate controla?

Intreb doar. :twoup:

 

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_5_Series_(E34)

 

It was also equipped with automatic stability control (ASC) or traction control (ASC+T) in later years on higher-specification variants.[3]

 

- masina este in ultimul an de productie al acestei serii E34

 

O seara buna!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
- suspensii sport modificate aduse din Germania ( masina sta absolut impecabil in curbe, la 160 km/h are stabilitatea unui Ford Mondeo ultimul model - cine a mers cu aceasta masina stie despre ce vorbesc ).

 

http://singurika.files.wordpress.com/2010/02/lol_cat-129261.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.