Jump to content

EVACUARE SPORT X5 E70 3.0si


richysb

Recommended Posts

Salutare,

sunt detinatorul unui x5 E70, 2007, 3.0si, model de America si am urmatoarea problema. Am schimbat toba finala a masinii cu una sport, dar diferenta de sunet nu a fost cea asteptata astfel incat am eliminat si toba din mijloc de tot. Dar sunetul masinii nu este destul de tare. Imi spunea cineva ca trebuie eliminate si catalizatoarele. Stie cineva daca este ok masina sa mearga fara catalizatoare, sau poate sa imi spuna cineva ce trebuie schimbat ca sa sune mai tare tobele?

Multmuesc.

Link to comment
Share on other sites

nu ai pus tobele care trebuiau. tobele sport sunt de mai multe feluri, mai galagioase sau nu. nu scoate catalizatoarele, in afara becurilor aprinse prin bord nu o sa mai treci ITP niciodata (pe bune!)

 

edit: cati km ai parcurs de cand ai schimbat tobele? unele incep sa-si schimbe sunetul dupa 1000-1500 km.

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

nu ai pus tobele care trebuiau. tobele sport sunt de mai multe feluri, mai galagioase sau nu. nu scoate catalizatoarele, in afara becurilor aprinse prin bord nu o sa mai treci ITP niciodata (pe bune!)

 

edit: cati km ai parcurs de cand ai schimbat tobele? unele incep sa-si schimbe sunetul dupa 1000-1500 km.

 

Salut. Am facut 1000km dar tot nu suna. Esti sigur ca o sa se aprina becurile in bord? Eu am inteles ca o sa si traga mai bine masina fara catalizatoare.

 

UP pls

Link to comment
Share on other sites

nu o sa mai ai noxele cum trebuie si o sa ai check engine aprins.ce tobe ai pus?

Nu stiu exact. Mi lea facut o fabrica de tobe STELCO de la Brasov. Dar am scos si toba din mijloc ca sa sune si tot nu se aude tare...

Ce sa fac oare?

 

Stelco ai platit, sunet de stelco ai primit !

 

De Eisenmann ai auzit ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

eu zic sa scoti tot ce este dupa galeria de evacuare si sa pui teava goala :twoup:

 

Sau marca banu' si pune-i evacuare Eisenmann cum zice colegul. Dar te suspectez ca vrei si ieftin si bun, ori asa ceva nu exista.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

La dizel e altceva. Ala scoate zgomotr din tobe.LA benzina mai vine si din motor.

 

Vezi ca e un baait zn_tavy care face evacuari din inox complete cu serpisori si tot ce trebe.

 

Ai topic la servicii .

Merci stefan... :twoup:)

daca inca mai ai aceasta problema, da-mi un telefon sau mesaj si te astept sa ne uitam, poate gasim o solutie si pentru tine...din cate stiu eu stelco nu aduc tobe directflow in adevaratul sens al cuvantului...ei fac evacuari etc... poate ti-au pus o toba universala...ne-ar ajuta niste poze pentru a ne da cu parerea...oricum la benzina nu e bine sa scoti tobele intermediare!!!! se pierde din cuplu...eu sunt sigur ca la tine daca eliminai toba finala nu rezistai la drum lung...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.