Jump to content

resetare ulei si alte questiuni


soyunix

Recommended Posts

--------------------------------------------------------------------------------

 

salut am si eu o pisicuta 318tds, 1.665cm, diesel, 4 usi, 1995...de 2 zile! si is tare mandru)

am mai multe probleme cu ea...si ma gande-am ca poate ma puteti ajuta...

1. Nu stiu cum sa resetez sericeul de ulei...am facut proba cu cheia in contact pozitia 2 si conectarea pin 7 cu 13 sau asa ceva...timp de 4 secunde dar nimic...tot portocaliu cu rosu...

chestia cu tinutu pe butonu pe kilometraj si contact dar apare cu 1 2 3 4 nu reset sau re?!?!

nu stiu cum sa resetez...sa tin mai mult de 4 secunde? dar sa nu puste ceva prin computeru de bord??!?!?!

2. se aude un trancanit cad virez maxim stanga! si cand tin volanu sub tensiune dar nu asa de tare...stie cineva de chestiunea asta?!

3. ca sa schimb tamburii pe spate... e cu discuri pe fata si burduf pe spate.... imi trebuie ceva presa sa scot capacul..sau iasa fara stres?!

4. pedala de frana e aproape de podea...iar cand trag frana de mana numai la maxim prinde si asa partea stanga...se ridica de partea dreapta. iar suruburile de la maneta de frana sunt la maxim...nu mai merg mai tare... de prins prinde frana...dar e cam incerta...mi-e frica sa nu ma opreasca in porbagaju lu unu!

discurile pe fata sunt bune au profil 6 7 mm.

 

 

imi cer scuze daca ma postat gresit sau inca sa mai postat....sper sa ma puteti ajuta...si ne auzim cu posturi ) ... multumesc :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ai dat 3 lei pe ea si mai esti si mandru ? :twoup: Poate omori pe cineva...pe bune !

Lasa masina intr-un service sa iti repare MACAR franele.

 

1. Leaga un fir de pinul 7 si cand esti in masina sa resetezi...fa contact de balamaua [masa] de la usa.

2. Este de la servo. Verifica uleiul si cureaua :)

3. Stiu aia la service. Din moment ce pui intrebari din astea...e clar ca nu poti sa reglezi tu franele...

4. Citeste la punctul 3 :)

Link to comment
Share on other sites

merci... incercam si eu sa caut ajutor...dar vad ca na...uni sunt mai fericiti ca altii...

oricum multumesc de raspunsuri...si na poate altii taii si mamele le iau masinute si sunt altii care se chinuie sa isi ia o masina si prin urmare incearca sa se invete si sa faca treaba singuri. (ce e facut de mana ta sti ca e facut bine).

Si pana la urma urmei mecanicii tot mecanici , numai daca ai un neam mecanic. :twoup:

 

Am schimbat piese ai am mesterit mau multe masini dar din cate cred ca stii difera de la model la altul.

decat sa fac o prostie mai bine intreb un "prieten"

si na vroiam sa stiu daca rulmetul e conic cau bagat cu presa...

oricum...iti multumesc pentu amabilitatea ta de neegalat...

 

toata stima...

Link to comment
Share on other sites

Ce legĂŁturĂŁ are faptul cĂŁ te-ai chinuit?

 

E doar treaba ta, iar pe tine ce te intereseazĂŁ cĂŁ alĂžii primesc maÂşini de la pĂŁrinĂži? EÂşti invidios?

 

Probabil cã trebuie sã schimbi saboÞii ca sã rezolvi problema cu frâna de mânã.

 

Probabil trebuie schimbat ºi lichidul de frânã ºi aerisitã instalaÞia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.