Jump to content

E39 intr-o statie de autobuz


Romulus

Recommended Posts

Pe Prima, intre accidentele cu "autoturisme" sau "masini", formularea "masina BMW" al carui sofer tanar a pierdut controlul volanului, atragea atentia.

Desigur ca dezaprob astfel de stil de conducere care te arunca cu masina in oameni sau stalpi, dar chiar nu stiu de ce mai era nevoie de precizat (cu o "anumita" tonalitate a vocii) ce masina era, ca se vedea oricum foarte clar in imagini, ba se vedea si numarul de inmatriculare.

Ma intriga numarul maaaaaaaaaare de accidente de circulatie si numarul crescut de victime ale acestora din ultima vreme!Parca e ceva in aer :blink: , sau sunt mai intens mediatizate decat pana acum si de aceea am aceasta impresie :) .

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca s-au mai reparat drumurile si d-aia ...sau oamenii isi cumpara tot mai multe masini rapide :blink:....ne europenizam.Si eu zic ca e ceva in aer.Parca au iesit toti descreieratii pe strazi , in fiecare zi ma minunez cum pot conduce unii...si stereotipizarea fazei cu Bolidul Bmw scapat de sub control e ceva ce nu reflecta realitatea.In 100% din procentul accidentelor Bmw nu are majoritate parerea mea.E o reclama negativa
Link to comment
Share on other sites

nu o sa impiedice pe nimeni sa isi cumpere masina respectiva probabil.Dar o sa ii faca pe ceilalti participanti la trafic , neposesori de Bmw , sau telespectatorii care vad stirea sa creada ca orice posesor de Bmw e un maniac posedat care cauta accidentul cu lumanarea.Si stim cu totii ca nu e chiar asa.E un sofer ca toti soferii.Nu imi place sa fiu asociat cu cineva care incalca toate regulile de circulatie doar pt ca am Bmw.la asta ma refeream
Link to comment
Share on other sites

nu o sa impiedice pe nimeni sa isi cumpere masina respectiva probabil.Dar o sa ii faca pe ceilalti participanti la trafic , neposesori de Bmw , sau telespectatorii care vad stirea sa creada ca orice posesor de Bmw e un maniac posedat care cauta accidentul cu lumanarea.Si stim cu totii ca nu e chiar asa.E un sofer ca toti soferii.Nu imi place sa fiu asociat cu cineva care incalca toate regulile de circulatie doar pt ca am Bmw.la asta ma refeream

131552[/snapback]

 

 

din pacate suntem asociati cu niste "fiinte malefice",noi,posesorii de bmw-uri.:) .si pe de o parte le dau dreptate...cunosc pe cineva care a plecat din bucuresti la 9:00 si a ajuns in constanta la 10:10......nu e normal asa ceva :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

Eu l-am facut cel mai repede intr-o ora 45 (cu rapciuga asta de motor de 1.9 de care se plang toti :) )...cred ca e posibil si intr-o ora si un sfert....o ora jumate destul de lejer :blink:

 

p.s. e adevarat ca m-am uitat la ceas la iesirea din constanta si la intrarea in bucuresti... daca mai pun si timpul pierdut prin orash... atunci nu se mai apropie de nici un "record" :)

Edited by DarKWavE
Link to comment
Share on other sites

Am facut cu cristi(seful meu) bucuresti-Braila o ora si 20....sunt 250km.masina toyota Avensis 2.0 benzina.

A mers ca dementul ce-i drept...dar soseaua a fost excelenta pana la Buzau...buzau braila e decat o banda pe sens si se depaseste ceva mai greu...

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

Am facut cu cristi(seful meu) bucuresti-Braila o ora si 20....sunt 250km.masina toyota Avensis 2.0 benzina.

A mers ca dementul ce-i drept...dar soseaua a fost excelenta pana la Buzau...buzau braila e decat o banda pe sens si se depaseste ceva mai greu...

133120[/snapback]

adevarul e ca zbori cu avensisu`..nu styu de ce dar imi place la nebunie cum merge masina...

Link to comment
Share on other sites

Desigur ca dezaprob astfel de stil de conducere care te arunca cu masina in oameni sau stalpi, dar chiar nu stiu de ce mai era nevoie de precizat (cu o "anumita" tonalitate a vocii) ce masina era, ca se vedea oricum foarte clar in imagini, ba se vedea si numarul de inmatriculare.

131491[/snapback]

 

Masinile BMW sunt implicate in foarte multe accidente,mai ales datorita vitezei sau bauturii(adica soferul era baut :) ).

Poate din cauza asta se atrage atentia de fiecare data:"era un autoturism BMW".

 

Se intampla si cu alte marci acelasi lucru,asta este clar,dar BMW-ul are acest renume negativ ,sa zicem.

Asta pentru ca multi imbecili vor sa arate mai mult decat pot,si fac asta la volanul unui BMW,nu pe o pista, ci pe strada.

Pe mine chiar nu ma deranjeaza genul asta de reclama.Pai daca era un Opel Corsa implicat in accident,ce sa zica si reporterul,la volanul bolidului,la volanul autoturismului....Opel? :)

Nu are nici un farmec. :)

 

Nu imi place sa fiu asociat cu cineva care incalca toate regulile de circulatie doar pt ca am Bmw.la asta ma refeream

131552[/snapback]

 

Daca chiar iti pasa,este momentul sa cumperi alta masina,alta marca. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Aseara era sa ma buseasca unu cu un "bolid" de ursuletz...se gandise ca de ce sa mai stea la coada la semafor (pe o stradutza cu doua benzi) si sa o ia pe contrasens...eu veneam dinspre stanga lui si cand am facut dreapta era sa intre in mine... ii urasc pe astia cu bmw-uri... prea se cred jmekeri :blink:

 

P.s. sper ca isi da seama toata lumea ca e o gluma la final... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.