Jump to content

Vand E36 coupe


liviu_tgm

Recommended Posts

Masina o am din aprilie 2010. doresc sa o vand dintr-un singur motiv: am gasit un 318is coupe pachet M si vreau sa il cumpar.

 

motor: 1,6 M43

data fabricatiei: 10.05.1994

VIN: WBABE11040JG51740

 

Dotarile din fabrica:

-abs/servo/geamuri si oglinzi electrice si incalzite;

-trapa electrica;

-duze spalatoare parbriz incalzite;

-proiectoare de ceata;

-faruri cu reglaj electric;

-pachet lumini interioare;

-OBC 7 butoane;

-suspensie M-techniks din fabrica;

-scaune fata recaro cu reglare manuala pe 3 directii.

 

Ultima revizie a fost efectuata in octombrie 2010, la 214000 de km.

-ulei castrol 10w-40

-ulei diferential

-ulei cutie de viteze

-ulei servo-directie

-lichid frana

-filtru de aer, filtru de ulei, filtru de benzina.

 

-kit ambreaj sachs schimbat in iunie 2010, la aprox. 204000 km.

-baterie rombat de 66ah cumparata in iunie

-amortizoare fata sport schimbate in august.

 

Imbunatatiri:

- cotiera din piele, fete de usi din piele, volan sport M imbracat in piele(am si volanul standard in 4 spite)

- faruri OEM Bosch cu lupa, pleoape, xenon aftermarket 6000k faza scurta si angel-eyes alb-albastru

- jante aliaj 15’’ replica dupa Style 30 cu anvelope de iarna aproape noi

- curatare tapiterie (arata aproape impecabil)

- toba finala cu 2 iesiri

- nari negre pre-facelift

- mp3 player JVC cu 4 boxe blaupunkt aftermarket

- stopuri fumurii (ofer si stopuri OEM portocalii)

- folie pe luneta si pe geamurile spate

- bara fata vopsita (dupa 2 zile a intrat o tanti in mine si mi-a zgariat placuta de inmatriculare si bandoul din dreapta placutei)

 

Defecte:

- aripa dreapta spate este zgariata

- senzorul de temperatura exterioara lipseste din motive stiute doar de fostul proprietar, obc-ul afisand -37grade Celsius permanent.

- Senzorul pt placute a fost taiat de un mecanic ,,profesionist’’, pe bord fiind aprins martorul de placute.

 

In rest masina nu are alte probleme/defectiuni.

 

Alte detalii: inmatriculata in Ro in decembrie 2008; ITP septembrie 2012; RCA mai 2011.

 

Pret: 2550 Euro negociabil.

 

 

poze interior:

post-13740-1291130978_thumb.jpg

post-13740-1291131029_thumb.jpg

post-13740-1291131141_thumb.jpg

post-13740-1291131154_thumb.jpg

post-13740-1291131164_thumb.jpg

post-13740-1291131192_thumb.jpg

post-13740-1291131634_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ce consum are masina? Urban, extraurban si mixt? Cat ulei ti-a consumat de la un schimb la altul sau cat trebuie sa completezi pe parcurs? Ce mai cunosti despre istoricul masinii, de unde e cumparata?

Ai facturi la piesele schimbate, kit ambreaj, amortizoare si la orice alte piese schimbate?

Edited by Gogu Crocodilu
Link to comment
Share on other sites

Ce consum are masina? Urban, extraurban si mixt? Cat ulei ti-a consumat de la un schimb la altul sau cat trebuie sa completezi pe parcurs? Ce mai cunosti despre istoricul masinii, de unde e cumparata?

Ai facturi la piesele schimbate, kit ambreaj, amortizoare si la orice alte piese schimbate?

 

 

consumul e relativ, depinde cum conduci. la stilul meu de condus(de obicei schimb in 3500-4000 dar cu motorul cald) in oras imi ia 10,5 - 11. vara scot consum ceva mai mic. in afara, la viteze constante de 90-100 imi consuma 6. daca efectuez depasiri dese, la viteze cuprinse intre 130-150 imi poate consuma si 8-9.

 

am schimbat de 2 ori uleiul pana acum, prima data cand am cumparat masina si a 2-a oara in octombrie cand am observat lipsa a aprox. 300-400 ml de ulei dintr-un total de 4,2l. masina a fost adusa in octombrie 2008 din germania, fiind inmatriculata in cluj in decembrie 2008. in aprilie 2010 a ajuns la mine. de atunci si pana acum i-am schimbat o gramada de chestii. la unele am pastrat factura cum ar fi amortizoarele sport(200 ron bucata din cate tin minte) si kit-ul ambreaj luk(740 cu manopera inclusa). dar daca e cineva interesat de masina, o poate duce la un service sa ii verifice toate piesele schimbate de mine.

 

intre timp, masina a primit un set de jante styling 24 pe 17'' originale de M3 cu cauciucuri de vara. acum circul cu jante de tabla cu cauciucuri de iarna michelin. de asemenea, i-am cumparat niste oglinzi M si urmeaza sa le montez.

 

desi am mai bagat bani, pretul ramane neschimbat, 2450 euro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.