Jump to content

angel eyes SMD`


genooveva

Recommended Posts

ce parerere aveti de noile angel eyes cu smd,merita oare sau sunt mai bune cele ccfl

 

Sunt ok insa cele CCFL sunt mult mai placute la vedere decat cele cu LED-uri. Cele cu LED au o mica neuniformizare daca le privesti mai de aproape pe cand cele CCFL sunt mai calde si mai clare, chiar si ziua sunt placut vizibile. Nu iti da senzatia de improvizatie. Eu am CCFL si sunt ok. M-au costat 220RON cu tot ce trebuie: 4 cercuri, 2 mici, 2 mari, 2 invertoare 12V-650V, 8 clipsuri, dublu adeziv si prospect. Nu sunt greu de montat.

Edited by powerxbass
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea ca pe LED se vede mai bine, iar ca argument am faptul ca noile modele au adoptat LED la (vezi Audi sau Mercedes).

Totusi decizia finala depinde de gusturi; eu zic sa le vezi pe amandoua si alegi dupa. Eu ti-am atasat poze cu LED.

post-36285-1291659557_thumb.jpg

post-36285-1291659821_thumb.jpg

post-36285-1291659832_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salut. am avut CCFL, am schimbat cu LED acum 4 luni cand am vazut diferenta. in speranta ca te vor ajuta in luarea deciziei iti atasez si 2 poze cu cele pe LED si una cu CCFL (poza cu grila nichelata este cea cu CCFL). ambele montate la un coleg de forum aici in Bucuresti, foarte serios. o zi buna.
Link to comment
Share on other sites

In poza nu o sa vezi niciodata "golul" de lumina dintre leduri. Pe "viu" se vad ledurile, nu rau dar se vad. Am montat un kit SMD la un e46 Facelift si intradevar sunt foarte puternice si se vad foarte bine. Sunt curios cum se vad pe galben ( OEM).

Apropo garantie nu ofera baieti decat 6 luni dar e misto ca se pot schimba ledurile arse ( mai prost e ca tre sa desfaci farul).

 

sal , da robert intradevar se vede "acel gol" doar daca te uiti atent si din apropierea farului si in principiu doar ziua .... in schimb la distanta lumina este mult mai clara si mult mai alba , da impresia de far nou ...

 

cred ca sunt mai multe plusuri decat minusuri in comparatie cu CCFL : 1- nu au drosere / 2-lumina este mult mai puternice / 3- montaj este mai usor ( tinand cont ca 70% sparg cate un inel de ccfl la montaj , iar la smd nu prea ai ce sparge doar daca il calci in picioare ) / 4- consum mult mai mic fata de ccfl ( deci poti sa pui remote fara sa stai cu grija ca ajungi sa impingi masina ) :DD / 5-sigurantele si ledurile arse se pot schimba ...

 

chiar daca sunt putin mai scumpe eu recomand SMD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.