Jump to content

seria 3 nus tiu E?


tzanda

Recommended Posts

salut! tocmai miam luat prima mea masina e un BMW 318 TDS motor de 1.7 90 Cp 2 portiere cabrio cred "este taiat la spate" in 1997 nu stiu ce e este , sper ca am respectat regulile forumului si nu am incalcat nimic ..va multumesc!

Si daca imi raspundeti imi puteti spune si e-urile cum sunt repartizate ani motor etc. multumesc

Link to comment
Share on other sites

"E"-urile sunt pe interval de ani... de exemplu seria 3: E36 (1991-1998) urmat de E46 (1998-2005) urmat de E9X (2005-2010), unde X-ul poate fi 1, 2 sau 3.

 

Motorizarile (d.p.d.v al capacitatii cilindrice) nu depind de "E" dar motorizarile au si ele codurile lor... de exemplu: seria 3 E36 cu motor M50 (2.0, 6L, fara vanos) sau seria 3 E36 cu motor M52 (2.0, 6L, cu vanos).

Link to comment
Share on other sites

"E"-urile sunt pe interval de ani... de exemplu seria 3: E36 (1991-1998) urmat de E46 (1998-2005) urmat de E9X (2005-2010), unde X-ul poate fi 1, 2 sau 3.

 

Motorizarile (d.p.d.v al capacitatii cilindrice) nu depind de "E" dar motorizarile au si ele codurile lor... de exemplu: seria 3 E36 cu motor M50 (2.0, 6L, fara vanos) sau seria 3 E36 cu motor M52 (2.0, 6L, cu vanos).

 

 

va multumes foarte mult pt informati si multumes moderatorului pt lsita respectiva

 

dar miams chimbat uleiul si am aprins akolo jos oil nu mai stiu am daor un buton la ceasuri fara tester nu se poate reseta asa am inteles este adevarat

din nou sper ca am respectat regulile multumesc

 

este cabrio pana la uram ....acum mam dumerit astept raspunsul cu uleiul dar nu cred ca se poate sunt dezamagit ca ar fi trebuit sa mai astept simi laum una mai buna:(

Link to comment
Share on other sites

"E"-urile sunt pe interval de ani... de exemplu seria 3: E36 (1991-1998) urmat de E46 (1998-2005) urmat de E9X (2005-2010), unde X-ul poate fi 1, 2 sau 3.

 

Motorizarile (d.p.d.v al capacitatii cilindrice) nu depind de "E" dar motorizarile au si ele codurile lor... de exemplu: seria 3 E36 cu motor M50 (2.0, 6L, fara vanos) sau seria 3 E36 cu motor M52 (2.0, 6L, cu vanos).

 

 

va multumes foarte mult pt informati si multumes moderatorului pt lsita respectiva

 

dar miams chimbat uleiul si am aprins akolo jos oil nu mai stiu am daor un buton la ceasuri fara tester nu se poate reseta asa am inteles este adevarat

din nou sper ca am respectat regulile multumesc

 

este cabrio pana la uram ....acum mam dumerit astept raspunsul cu uleiul dar nu cred ca se poate sunt dezamagit ca ar fi trebuit sa mai astept simi laum una mai buna:(

Se poate stai linistit nu te dezamagi atat de repede :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

auzi catalin sti dc numi abga caldura ...am ac manual dinc ate am inteles nuj daka re filtru sau nu supt stergatoare ...am schimbat termostatu filtru de aer nuj dak se paote inoi freonu asta sau ceva de genu.multumesc

Posibil robinetii de caldura ......incerca sa te calmezi si sa scrii mai citet :twoup: ....bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.