Jump to content

Am comis-o!


Recommended Posts

maa, ce nasol! benzina miroase altfel, nu ai stat langa meseriasul de la peco?ala e cretin, nu stier ce are in curte?

si mie mi-a picat fata cand am vazut carerra, m-am uitat fo' 5 min ca curca-n lemne, nu intelegea ochelaristu' ce dracu e carerra...m-am orientat dupa culoare si cifra octanica..carrerra 95...

134719[/snapback]

:blink:

Te-ai intors de la AB?

Link to comment
Share on other sites

maa, ce nasol! benzina miroase altfel, nu ai stat langa meseriasul de la peco?ala e cretin, nu stier ce are in curte?

si mie mi-a picat fata cand am vazut carerra, m-am uitat fo' 5 min ca curca-n lemne, nu intelegea ochelaristu' ce dracu e carerra...m-am orientat dupa culoare si cifra octanica..carrerra 95...

134719[/snapback]

Eu am pus carrera 100 cu manutza mea :blink: la indicatiile pretioase ale vanzatorului(ca altfel nu stiu cum sa-i zic) de la omv :)

Link to comment
Share on other sites

ar trebui sa-ti iei camera foto si sa mergi sa faci poze la pompa,sa chemi televiziunea si sa vorbesti cu seful statiei amenintandu-i ca-i dai in judecata pt ca nu este specificat care pompa are benzina sau motorina, iar un client nu este mama omida sa ghiceasca un produs dupa niste nume idioate gen carera ,marbera,etc-mai ales daca e si cu autoservire....dar traim in romania... :offtopic:bine de americanii aia care dau firme in judecata pt ca nu au scris pe o eticheta ca nu au voie sa bea diluant sau chiar benzina de la pompa[desi e la mintea cocosului] si castiga procese invzatandu-i minte pe unii... :blink:
Link to comment
Share on other sites

Eu am pus carrera 100 cu manutza mea :blink: la indicatiile pretioase ale vanzatorului(ca altfel nu stiu cum sa-i zic) de la omv :)

134723[/snapback]

nu sta suparat, poate ne vedem sapt viitoare, ca am de dat o solutie de curatat chestii interne, cum ar fi rezervoare... :)

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

Mi-a fost schimbat filtrul de motorina la reprezentanta cand mi-au golit rezervorul de benzina...ce sa zic era si dimineata si l-am crezut pe amaratul ala de la statia omv! daca stiam ca am pus benzina fiti convinsi ca nu miscam masina de pe loc , ce D-zeu nu sunt chiar asa de dobitoc! Plus ca am discutat cu un inginer de la Trado Motors care a si ascultat motorul prin telefon si care mi-a recomandat sa nu turez motorul si sa merg asa pana la Iasi.

134716[/snapback]

Urat lucru ti s-a intamplat.Probabil ca ai intrebat baiatul care se pricepea mai mult la stersul parbrizelor...Oricum,am ramas surprins cand am citit topicul.Ce nu prea am inteles e chestia cu ascultatul motorului prin telefon...Si,bineinteles,sfatul ulterior.Un sfat profesionist ce-i drept...Din nou sa fi fost 'the wrong guy'?Slava Domnului ca s-a terminat cu bine!Sa ai mai multa grija data viitoare,Narcis,Narcis...

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

.........................................................................................

Se poate intampla si la case mai mari.Cunosc un caz la o benzinarie faimoasa din BUC cand desteptii au incurcat rezervoarele de la benzinarie.In loc de motorina au pus benzina....si la pompa cu Diesel iesea benzina pe pompa...Au fost afectati 4 conducatori auto....l-i s-a stricat masinile,iar compania respectiva le-a reparat imediat si le-a cumparat si tacerea.

treaba e pe bune...si se intampla In bucuresti...Romania

nu ma puneti sa dau nume ca nu vrea sa creez dispute...

......................................................................................... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

nu....as gresi daca as face asta.

Eu va dau un sfat:inainte sa bagati pompa in gura rezervorului,duceti-o usor si discret pe la nas....si asta pt ca traim in Romania....si totul e posibil

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

...bine,miroase ca dracu cand e prea tarziu si deja pui in rezervor :blink:

Eu o miros...intotdeauna.Daca am dubii(nu am avut pana acum) pun fff putin in mana sau pe jos.Ar fi fatal sa pun motorina in rezervor....Daca un diesel a mai scapat cu benzina in rezervor,invers e de rau....stiu asta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.