Jump to content

E90 330i


stranger

Recommended Posts

Un cadou luat cu 1 luna inaintea sarbatorilor:)

E90 330i 03-2005, 258CP

 

Standard equipament: multi-func steering whl, remote control alarm, exterior parts in body color, first aid kit&triagle, auto-dim interior miror, centre armrest in rear, headlamp washer system, front foglamps, rain senzor, automatic air conditioning, cruise control with brake function, extended interior light pacage..

 

Additional equipament: bluetooth telephone preparation, bmw 6 disc cd changer, brushed aluminim trim, elec fr seats+drive memory, ellipsoid spoke style 162 8/8 1/2j18, thraugh lood system, events, floor mats, front seat heating, hi fi speaker system, leather interior, lombar suport, navigation system professional, parking distance control f+b, sliding front armrest, sport steering weel, sport seats, sport suspension.

post-10716-1293391085_thumb.jpg

post-10716-1293391097_thumb.jpg

post-10716-1293391109_thumb.jpg

post-10716-1293391122_thumb.jpg

post-10716-1293391133_thumb.jpg

post-10716-1293391143_thumb.jpg

post-10716-1293391182_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

foarte tare :twoup: sa o stapanesti sanatos :)

 

cat ai dat pe ea? cum este cu volanul pe dreapta,nu iti este greu?

 

nop, se merge usor cu volan pe drepta mai ales in uk si cu seria 3, cu e60 in ro mi-a fost umpic mai greu..

56.000mile (cam 90.000km) am luat masina, full bmw service history. 10200lire

Link to comment
Share on other sites

Superba masina, super motorizare, s-o stapanesti sanatos!

Sunt curios, daca ne poti spune cat e impozitul pe un motor de 3.0 in UK si asigurarea ?

 

nu se plateste impozit la masini in UK, la asigurare se tine cont de multe (de cat timp ai permis auto, daca ai permis de uk sau de alta tara, ce capacitate cilindrica are masina, daca ai avut acident-e in trecut sau nu, cati conduc acea masina ce varsta ai..f multe)

eu am permis de 10 ani, de uk de 3 ani, fara accident si platesc 140lire pe luna full casco (comprehensive cum spun ei). Dupa un an la aceiasi casa de asigurari iti poti negocia. deci cam ca la noi numa ca nu platesti impozit

Edited by stranger
Link to comment
Share on other sites

Numai alea de UK au asa ceva :twoup:

 

Frumoasa, motorizare buna, sa o stapanesti sanatos!

 

multumesc, da trage grav masina, am mers uk-ro 140-250 cam tot drumu da ma spart la consum 10-11 si radarele, ma luat in Anglia, Austria, Germania (pe portiune in lucru) si Romanica desigur :) da merita :twoup:

Am vazut ca se discuta mult pe forum de suspensie sport in RO, eu recomand cu caldura (daca esti umpic atent la gropi), e un vis la drum lung nu simti tirurile pe langa care treci (nu te mai balanseaza deloc), ai mai multa stabilitate in curbe, aspect..

 

F multe BMW-uri in UK, cred ca tzara cu cele mai multe cabrio in cida vremii ploioase, insa cele mai des intalnite motorizari sunt mici gen 1.6, 2.0, 2.0d in schimb le da voie sa isi modifice motoarele fara sa treca pe la rar deci nu te poti lua dupa ce vezi scris pe spate :)

 

suportu de pahare cred ca e obtional ca la e 60.

Edited by stranger
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.