Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai nu cred ca e nevoie, stim cu totii cam care sint efectele xenonului in proiectoare si in faruri fara lupa.

Ce poate fi asa de rau?

in primul rand pt tine

daca te prinde politia cu xenon pe faruri fara lupa vei ramane fara talon sau va trebui sa dai spaga

iat in al doilea rand toti participantii la trafic care vin din sens opus fata de tine te vor injura pt ca ai sa le scoti ochii si am sa iti explic si de ce

tu neavand lupe toata lumina aceea puternica data de xenon o vei avea dispersata(imprastiata) in toate directiile,pe cand daca aveai lupe nu se lua nici politia de tine si nici nu deranjai pe nimeni deoarece lupa focaliza lumina in directia farului

De asta este toata lumea agitata din cauza xenoanelor puse in faruri fara lupa si in proiectoare

Link to comment
Share on other sites

ii orbesti p-aia din fata ta! ...nu-i chiar asa de rau...

Si ce sa fac?Sa protejez pe ceilalti participanti la trafic si eu sa merg pe ''pipaite''..

 

Pai nu cred ca e nevoie, stim cu totii cam care sint efectele xenonului in proiectoare si in faruri fara lupa.

Ce poate fi asa de rau?

in primul rand pt tine

daca te prinde politia cu xenon pe faruri fara lupa vei ramane fara talon sau va trebui sa dai spaga

iat in al doilea rand toti participantii la trafic care vin din sens opus fata de tine te vor injura pt ca ai sa le scoti ochii si am sa iti explic si de ce

tu neavand lupe toata lumina aceea puternica data de xenon o vei avea dispersata(imprastiata) in toate directiile,pe cand daca aveai lupe nu se lua nici politia de tine si nici nu deranjai pe nimeni deoarece lupa focaliza lumina in directia farului

De asta este toata lumea agitata din cauza xenoanelor puse in faruri fara lupa si in proiectoare

Da domnule dar nu imi permit xenoane cu lupa :twoup:

Link to comment
Share on other sites

ramai la halogen!!! doooh! ...ce dreaq, nu mai suporta lumea halogenu'? e rusine, sau? pune unele calumea si drum bun...

 

plus ca un bec halogen te tine mai mult si costa mai putin decat un xenon... asta vorbind despre costuri

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

ramai la halogen!!! doooh! ...ce dreaq, nu mai suporta lumea halogenu'? e rusine, sau? pune unele calumea si drum bun...

Am tot incercat si cu Osram,apoi am trecut la Philips Blue Vision si intr-un final mi-a zis o cunostiinta sa nu mai imi bat capu cu alea ca imi pune xenon si l-am ascultat defapt il ascult ca pun si pe faza lunga :twoup: si pozitile le am cred cu xenon sau cu led de ala tare nu stiu cum sunt da asa lumineaza cand pun pozitia :),acuma seara am vazut

Link to comment
Share on other sites

eu n-am vreo problema de iluminat, pe bune, mi se pare mai mult decat acceptabila lumina care o am cu halogenele, reglate bine, sicle nematuite... oi fi eu vreun eagle eye?

 

pai clar... ori pui xenon, ori nu mai pui...

 

sa nu te sperii ca asa la un drum mai lung o sa sughiti si tu si mamica ta pe drum... daca nu la fiecare, sigur tot la a doua masina care trece pe langa tine din sens opus...

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Pai nu vezi ca zice ca merge pe pipaite cu halogenul !? El nici macar nu are permis ! Ce dreaq, daca nici halogenele de BMW nu lumineaza bine insemna ca Loganistii, de exemplu, merg in bezna totala !

Crede-ma ca am condus noaptea prin sat pe la bunica si prin afara satului si de obicei stau in scaunul din dreapta din fata si vad clar ca halogenele de la bmw sunt praf... :twoup:

 

eu n-am vreo problema de iluminat, pe bune, mi se pare mai mult decat acceptabila lumina care o am cu halogenele, reglate bine, sicle nematuite... oi fi eu vreun eagle eye?

@Rhaziel tu ce becuri ai?Serios acuma,la tine faza scurta vede bine?

Link to comment
Share on other sites

ramai la halogen!!! doooh! ...ce dreaq, nu mai suporta lumea halogenu'? e rusine, sau? pune unele calumea si drum bun...

Am tot incercat si cu Osram,apoi am trecut la Philips Blue Vision si intr-un final mi-a zis o cunostiinta sa nu mai imi bat capu cu alea ca imi pune xenon si l-am ascultat defapt il ascult ca pun si pe faza lunga :) si pozitile le am cred cu xenon sau cu led de ala tare nu stiu cum sunt da asa lumineaza cand pun pozitia :twoup:,acuma seara am vazut

Esti bestial, esti super tare omule!!! Ma amuzi de mor! :twoup: :)

Link to comment
Share on other sites

pfuai tu ne-ai ucis

In primul rand ce masina ai?

Apoi tu poti sa iti pui ce vrei noi incercam sa iti spunemce e bine si ce nu

Apoi vezi ca nici daca iti vei pune xenoane sa nu iti inchipui ca vei vedea omuletii de pe luna mai ales daca ploua si nu ai spalator de faruri

NU SE PUN XENOANE PE FARURI FARA LUPA decat daca nu ai nevoie de talon sau iti place sa iti bati joc de oamenii care sunt in fata ta

Link to comment
Share on other sites

pfuai tu ne-ai ucis

In primul rand ce masina ai?

Apoi tu poti sa iti pui ce vrei noi incercam sa iti spunemce e bine si ce nu

Apoi vezi ca nici daca iti vei pune xenoane sa nu iti inchipui ca vei vedea omuletii de pe luna mai ales daca ploua si nu ai spalator de faruri

NU SE PUN XENOANE PE FARURI FARA LUPA decat daca nu ai nevoie de talon sau iti place sa iti bati joc de oamenii care sunt in fata ta

e46 318d touring din 2004 care are o problema:FAZA SCURTA VEDE FOARTE PROST(am fost la reglat de faruri de 2 ori la BMW Oradea)

Link to comment
Share on other sites

eu n-am vreo problema de iluminat, pe bune, mi se pare mai mult decat acceptabila lumina care o am cu halogenele, reglate bine, sicle nematuite... oi fi eu vreun eagle eye?

@Rhaziel tu ce becuri ai?Serios acuma,la tine faza scurta vede bine?

 

io d-astea am, originale, sunt foarte ok, de la grozadan le-am luat mai demult, poate mai se pot aduce.

 

http://www.fmw-tuning.de/images/product_images/popup_images/10426_0.jpg

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Tu poti sa faci cum vrei ca doar e masina ta noi doar incercam sa iti explicam ce e bine ce nu

Iar legar de pusul xenoanelo gratis vezi ca emaxim 200 ron un kit xenon iar montajul dureaza 20 de minute ,deci stai linistit ca nu e vreo avere

Daca vrei sa faci o treaba buna cumpara lupe pt farurile tale si sa ti le monteze cu tot cu lupe si atunci da, ai facut o treaba buna

Link to comment
Share on other sites

tu n-auzi fah ca "nu-si permite"da' lumina vrea musai... nu conteaza ca o sa-si ia dumnezei de la toti aia ce vin din fata...

 

 

asta-i ca bancu ala: mergea unu cu masina pe contrasens pe autostrada si aude la radio "un nebun circula pe contrasens pe autostrada!!"... el exclama: nu unul!!!! sute!!!

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Bine mai fratilor sunt de 3 ani de ceva timp tata m-a lasat sa utilizez contul.Cred ca ne putem intelege,da domnule nu am permis de conducere,urmeaza sa il fac,conduc prin sat pe la bunica si in afara satului,cel mai mult am facut 25 de km,am 1.83 deci ajung la pedale si vad peste volan,eu v-am cerut parera(sfatul) si cateva informatii,daca asa considerati voi ca ma ajutati va multumesc frumos :twoup:...da nu e o avere dar daca le primes cadou de ce nu?
Link to comment
Share on other sites

Noi tocmai te sfatuiam

Dar tu nu si nu batman

Apai sincer nu stiu pt ce ne=ai mai cerut sfaturi daca tu o ti pe a at si pace

Tu poti sa iti pui si xenon de 15000 ca de la noi tot aceleasi sfaturi le vrei primi

Apropo de cat sunt xenoanele ce le primesti cadou? sau ce culoare se vad?

Link to comment
Share on other sites

da pana la urma daca ti le da gratis monteaza-le si gata,nu mai e nevoie de atata agitatie pe forum!

numai sa promiti solemn ca vei face o cursa lunga in germania si vei circula mai ales seara sa vada cat mai multi nemti farurile tale ca doua stele luminoase..si dupa ce isi vor da si ei cu parerea mai vorbim :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Bine mai fratilor sunt de 3 ani de ceva timp tata m-a lasat sa utilizez contul.Cred ca ne putem intelege,da domnule nu am permis de conducere,urmeaza sa il fac,conduc prin sat pe la bunica si in afara satului,cel mai mult am facut 25 de km,am 1.83 deci ajung la pedale si vad peste volan,eu v-am cerut parera(sfatul) si cateva informatii,daca asa considerati voi ca ma ajutati va multumesc frumos :twoup: ...da nu e o avere dar daca le primes cadou de ce nu?

 

ti-am zis... ia-ti d-astea, sunt ca si xenonul

 

http://www.fmw-tuning.de/images/product_images/popup_images/10426_0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Noi tocmai te sfatuiam

Dar tu nu si nu batman

Apai sincer nu stiu pt ce ne=ai mai cerut sfaturi daca tu o ti pe a at si pace

Tu poti sa iti pui si xenon de 15000 ca de la noi tot aceleasi sfaturi le vrei primi

Apropo de cat sunt xenoanele ce le primesti cadou? sau ce culoare se vad?

Astazi am fost cu tata sa vedem cum lumineaza sunt de 5.000k,k insemnand kelvin cred deci sunt albe si bat spre albastru.(asa ne-a sfatuit domnu cu xenoanele :twoup: ca astea de 5.000k sunt cele mai ok,eu l-am tot batut la cap sa puna de alea care bat violet ca da mai bine,dar nu l-am putut convinge si a pus de 5.000k.

La fel cred ca va pune si pe faza lunga si proiectoare.

Eu va multumesc pentru ajutor,sfaturi si informatii,nu va enervati degeaba pe mine asa sunt eu mai incapatinat,sa nu credeti ca ati postat degeaba chiar am sa va ascult sfaturile,cand voi avea bani de investit in masina,primul lucru imi voi cumpara faruri cu lupa :) ...asta daca nu imi pica ceva injector ca atunci vand si kitul asta de xenon(glumesc)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.