Jump to content

Imaginea BMW


Bec

Recommended Posts

Ce imagine credeti ca are "marca" BMW in Romania ? Ca e bine ca e rau.. ? pareri (Asta ca am tot vazut "forumisti" care spuneau ca imaginea BMW e gresita) eu nu stiu care e imaginea predominanta, dar, cred ca se imparte in 2 mari categorii..

cei care au (sau au condus) si cei care.. vad si vorbesc din auzite

Edited by Bec
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cei care au. si cei care le vad prin trotuar peste oameni prin alte masini prin garduri prin copaci .......cam asta e imaginea.dementi si psihopati criminali.asa s vazuti unii posesori de bmw.daca nu toti la gramada.locul 2 dupa motociclisti .asta e.si e cam adevarat din nefericire.peste tot la stiri bmw uri accidentate
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg dc.. adik BMW e condus de mai multi handicapati implicati in accidente "stupide" (nush cum sa le zic altfel) decat alte marci sau cum.. ? mi se pare cam aiurea si parca mass media imediat cum "aude" de un accident in care e implicat un BMW il prezinta amanuntit si precizeaza cuvinte cheie ca: "tanar" "BMW" "viteza" cel putin de 5 ori pe fraza..
Link to comment
Share on other sites

ce-i mai nasol e ca de acum incolo la asigurari, posesorii de bmw for fi chestionati pentru a li se face un fel de profil pshihologic. Functie de asta li se poate chiar refuza incheiere politei. Asa am auzit dela cineva care incheie asigurari. Pentru ei, tanar la 25 de ani cu BMW = pericol !!!! Rationamentul ar fi cam asa: de unde are bani de BMW la 25 de ani?....e clar ca e smecher....e clar ca se sparge in figuri....e clar ca ajunge cu ea in gard.

 

 

Iar ca sa nu fiu offtopic, imaginea BMW e dstul de proasta daca vb de service-uri si super buna daca vorbim de masina in sine.

Link to comment
Share on other sites

cei care au. si cei care le vad prin trotuar peste oameni prin alte masini prin garduri prin copaci .......cam asta e imaginea.dementi si psihopati criminali.asa s vazuti unii posesori de bmw.daca nu toti la gramada.locul 2 dupa motociclisti .asta e.si e cam adevarat din nefericire.peste tot la stiri bmw uri accidentate

135907[/snapback]

da... pe mine m-a fugarit un dement d-asta prin parcarea unui magazin. Un pusti cu fatza plina de cosuri, intr-un e46. Imi pare rau de copacul pe care-l va rupe.

Link to comment
Share on other sites

si asta e adevarul.daca te uiti prin statistici vezi ca cei pana in 25 de ani sau cu permis luat de curand sunt cei mai cautati de accidente.lipsa experientei la volan necunosaterea masini:PP se aduna.de pe dacie pe bmw de 300 de caluti:PP chestii dastea.dar au dreptate raceri prin oras :PPP care merg cu 200 .asta e ne meritam soarta.padure fara uscaturi de unde?
Link to comment
Share on other sites

singura parere buna o au pustoaicele cara vad bmw uri noi si s topite dupa ele si cei care se strang ca la biserica sa vada cerculete intr e oameni organizate ca ........de cei de la ............. inrest suntem paraziti de bani gata cu parinti milionari si alte dastea.asta cam aud prin autobuz ca merg mai mult cu el de la calatori.fetele hi hi hi ia uite fata ce frumos e bmw u ala si ce dragut e soferul(cateodata) sau uite si pe asta a facut cine stie ce prostii sa si ia bmw si e curva sau nu stiu ce.sau uite si pe asta baiatu lu mama care a dat de bani si nu stiu ce.si cam asta aud prin statii de tramvai autobuz.daca ar putea si la metro ne ar vb de rau
Link to comment
Share on other sites

nu spune nimic.asta e adevarul.nu ai ce sa aperi .cand vezi 30 de accidente pe luna si 20 sunt cu bmw explica le la oameni care aud si vad la tv ...........ca nu e chiar asa.ca nu ala cu bmw e de vina.ala cu opelu care la provocat si sa luat la intrecere cu el:PP sa fim seriosi.nu e cazul sa va spun cati nebuni cu bmw umbla prin oras
Link to comment
Share on other sites

cei din cat 2. cred ca daca ai bmw ai fitze, bani de la mama si tata si esti unu dala cu sange rece pe care nu`l intereseaza nimic. daca esti o ea si ai bmw nu mai are rost comentariu.? dar de ce s-a ajuns aici? invidie? si ca tot ziceam de presa.. prezinta numai aspecte negative ca eu nu am auzit de la nimeni sa fi zis ce sacrificii a facut "x" :blink: ca sa isi restaureze masina.. ei vad rezultatul si zic ca ti-a dat mami lovele
Link to comment
Share on other sites

si acuma ca am fost off topic

raceri pe locul 1 la nebunii si la impresii proaste in randul populatiei.nu in randul racerilor

si cei cu bmw oameni normali mai in varsta care nu fac curse isi culeg fructele de pe urma racerilor:PPP

si acuma sincer si mie imi place sute de cai linute chestii drfit uri .DAR NU IN ORAS .de aia si parerea proasta despre detinatorul de bmw

Link to comment
Share on other sites

mama :PPPPPPPPpoaaaaaaaaaaaa asta cu restauratu si sacrificile .asta e tare.ai bmw esti plin de bani.pana afla ala ca de multe ori e mai bogat ca ala cu un rechin sau un cine stie ce vechitura...el te injura in lumea lui.

mica poveste

ca tot vb atata .azi eram la xerox vb de masini cu un amic eram cu niste piese pt interceptor ca era lesinat si tot vb noi asa si o fata super draguta care lucra acolo ...........da tu ce masina ai ?mai erau cateva pers pe acolo mai in varsta la coada .SINCER IMI ERA RUSINE SA ZIC. BMW..si am zis. reactii .fata a zambit superb si o femeie pe la 40 de ani sa strambat groaznic:P deci ce sa mai zic

Link to comment
Share on other sites

prob e ca nu vroiam nimic.nici cu aia tinerica.dar fata ne a intrebat ca eram acolo disperati si vb si radeam :PP eram in lumea noastra.cu cea de 40 cum a auzit bmw cum sa strambat si ce a zis .ia uite si pe franica asta are bmw ia dat masa bani de bmw nu a avut servici nicodata si are bmw a vandut tasu nu stiu ce teren si a dat de bani.si alte comentarii.daca ai merge cateva zile pe jos prin autobuz sa stai prin statii.o sa ti fie rusine sa mai zici ca ai bmw:P sa nu mai zic de aia care te injura de invidie .aia e alta categorie.pana acuma am vb de oameni normali care aud si vad la tv barfe pe seama bmw si asociaza imediat /bmw si ceva rau legat de posesor.doamne fereste sa mai fie femeie
Link to comment
Share on other sites

"SImpatizant" bmw :

HA:

ce naiba munciti voi mey si bagati ultimul leu? daca ati munci voi pt banii pe care ii bagati in masini v-ar ustura rau de tot si la o anvelopa. va uneste prostia, nu altceva. o sa va linistiti dupa ce o sa va intalniti cu un pom pus gresit pe marginea drumului, ca altfel nu aveti nici o sansa. copii de bani gata, care nu ganditi nici macar cu singurul neuron pe care il aveti.

tare nu INTERCEPTOR ?

Link to comment
Share on other sites

cu asta mai depasit.vezi cum ne am aprins .asa se aprind si raceri prin oras:P

eu nu ma mai dau .mai scap asa cateodata piciorul pana la vre un 70 80 prin oras sau pana la alt semafor.da in rest cuminte.si e cazul sa spun cate opel uri sau logan sau audi si dastea se uita rad si isi ambaleaza motoarele asteptand ca eu sa nu pot sa il fac.stii ce fac cu ei .am gasit remediul.accelerez pe loc de 2 3 4 ori pana pe la 3 4000 ca sa nu obosesc motorul degeaba si cand e de plecare :PP stupoare aud scart de cele mai multe ori .dar nu de la mine.eu rad de ei si plec la 1000 de rpm cum se si face normal in oras:PP pe afara ma cam iau aiurea ca ma inteapa mereu cate cineva.

alta mica poveste stiti cum am desfacut eu motorul.cand am venit de la intalnirea de la sinaia.dupa baicoi incoa e drumu ala beton.am vrut s adepasesc un opel nou dasta omega frumos.si nu ma lasat .si eu ca taranu am stat la 20 de cm de el la 60 la ora.abia dupa ceva sute d emetri mi ai dat seama ca era radar .si im gandul meu am zis mama mersi opelule.ce face omu scoate bricheta pe geam si o falfaie in sus jos de cateva ori .adica sa i dau foc la interceptor.normal ca mi sa facut rau.da ce naiba sa fac in 4 pistoane ca 2 pierdeau compresia.sa dus de tot .abia am ajuns si eu pe la 170:PP ne am intepat pana la petrom ala spre bucuresti .pe pod aproape de bucuresti se da jos si incepe :PP am multi cai tu stii ce masina e asta are cai stai linistit ca degeaba ai roti mari nu ai nici o sansa ,ma facut de boala copiilor.ce era sa zic am ras si am tacut si in suflet am plans.am ajuns acasa si am desfacut imediat motoru :PP .asta e cam off topic .dar bate undeva la obiect .oricat de linistit ai fi cand vine cate un zgarmane in orez dasta te apuca.si e greu sa te mai opresti .mai ales si daca ai vre o masina dasta mai noua care fuge rau.

 

mama daca doar 2 am facut povesti pe topicul asta :PPP

Link to comment
Share on other sites

:blink: da,ne-am aprins cum sa nu ne aprindem ca`s handicapati.. habar nu au de nimic vb si ei.. in fine.. daca te mai enerveaza vre`o 2 cine stie ce ii faci la motor :) iarta-i ca "e" mici si ei.. si normal ca mai scapa picioru.. :)
Link to comment
Share on other sites

accelerez pe loc de 2 3 4 ori pana pe la 3 4000 ca sa nu obosesc motorul degeaba si cand e de plecare :PP stupoare aud scart de cele mai multe ori .dar nu de la mine.eu rad de ei si plec la 1000 de rpm cum se si face normal in oras

135939[/snapback]

 

:blink: f. tare!

 

Cat despre cel cu opelul nou... cred ca povestea ta spune multe: pai cati ani are masina ta, si cati avea opelul? :) Pai cu masina noua sa nu scape de "o vechitura" (scuze!) si sa se mai laude ca "are cai"?! :)

 

Oricum, nu cred ca soferii bmw sunt cei mai huliti. Cu mult inaintea lor sunt soferii de la firme (cu ORICE masini, dar in principiu papuci si sprintere) si taximetristi (indiferent de masina). Parerea mea. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.