Jump to content

probleme geamuri coupe


Recommended Posts

Azi dimineata cand sa inchid usa la masina ( E92 coupe ) geamul nu se mai lasa. nu se mai ridica automat. ... am dat la buton .... geamul nu era blocat.

 

Probleme intampinate ..... geamul coboara si la prima treapta, si la coborare continua ( a doua treapta a butonului ).... in schimb nu urca decat daca tin pe buton - nu mai urca automat... de asemenea nu se mai lasa/ridica din cheie .....

 

Aveti idee ce poate fi ?? am verificat la sigurante .... e ok. asa pare.

 

Chetia urata e ca trebuie sa las geamul 0,5cm lasat ca sa nu loveasca in chedarul de sus

Link to comment
Share on other sites

O sa o las, altfel trebuie sa o duc la garantie... Dar nu vreau sa ma duc degeaba. Poate nu o fi nici o problema. Am mai avut pe la craciun o chestie de nu-mi mai recunostea pdc-ul. Imi zicea ca sistemul nu poate comunica cu pdc. A stay la cald si si'a revenit singura
Link to comment
Share on other sites

Sistemul cu geamul care se lasa un pic jos ca sa deschizi usa este spectaculos, dar este evident ca iarna geamul poate ingheta si nu se mai poate misca.

Nu cred ca proiectantilor le-a scapat acest mic amanunt.

 

Se pare ca pur si simplu varianta coupe nu a fost conceputa pentru iarna si inghet.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cum e la modelul tau si eu am patzit acceiasi problema la e 36 are chiar acolo unde se inchide usa niste contacti mici care actioneaza geamul cand inchizi si deschizi usa posibil sa mai ramana blacati inauntru de la inghet sau sa nu mai functioneze
Link to comment
Share on other sites

Azi dimineata cand sa inchid usa la masina ( E92 coupe ) geamul nu se mai lasa. nu se mai ridica automat. ... am dat la buton .... geamul nu era blocat.

 

Probleme intampinate ..... geamul coboara si la prima treapta, si la coborare continua ( a doua treapta a butonului ).... in schimb nu urca decat daca tin pe buton - nu mai urca automat... de asemenea nu se mai lasa/ridica din cheie .....

 

Aveti idee ce poate fi ?? am verificat la sigurante .... e ok. asa pare.

 

Chetia urata e ca trebuie sa las geamul 0,5cm lasat ca sa nu loveasca in chedarul de sus

la maner prin nauntru are un un doua limitatoare unul jos si unul sus ,eu am patit asa ceva tot la un coupe si am schimbat acel limitator..si acum functioneaza perfect..sper sa te ajute

Edited by rogger
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.