Jump to content

Topcars Pipera


_Shad0w_

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E posibil sa fie dat inapoi kilometrajul?

 

Improbabil sa nu fie dat inapoi.

 

Te-ai uitat si tu un pic la masina?

Pai masina aia are navigatie si in rest nimic.Are navigatie si nu are comenzi pe volan,nu are scaune incalzite,cutie automata,aer conditionat automat.

Cineva care isi doreste un BMW,nu cumpara asa ceva.Masina aia a fost cumparata de cineva care a vrut o masina fiabila si relativ ieftina,deoarece avea de facut foarte multi km,astfel se explica navigatia si lipsa altor optionale de bun simt,ca sa zic asa.

Normal,parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
da chiar ca e chiala rau....Astia sunt oamenii,isi iau masina numai de fitze....cel mai bun exemplu sefa mea si-a luat X3 nou varianta cea mai ieftina...sa vada lumea.
Link to comment
Share on other sites

E posibil sa fie dat inapoi kilometrajul?

In mod normal trebuia sa fi rulat cel putin 150.000 km...

 

 

Au zis ca pot sa o duc oriunde vreau la test

Asa si trebuie sa faci...NU trebuie sa iei nimic pe incredere

 

 

nr de km se poate trece si in contractul de vanzare-cumparare daca vreau.
Nu te avantajeaza cu nimic... NU poti demonstra (in cazul in care depistezi ceva si vrei sa te judeci cu firma respectiva) ca ei stiau de kilometraj sau chiar ei l-au dat inapoi...TU cred ca vrei sa cumperi o masina nu sa stai sa te judeci cu ei...

Inainte sa faci un drum la AB (singurul test care poate sa verifice garantat kilometrajul) sa verifici daca apare 087600 sau 87600, daca este prima varianta NU te mai deranja sa mergi pana la AB...

 

MULTA BAFTA !!!

Link to comment
Share on other sites

kilometrajul) sa verifici daca apare 087600 sau 87600, daca este prima varianta NU te mai deranja sa mergi pana la AB...

 

MULTA BAFTA !!!

136875[/snapback]

 

 

Pai prima varianta e cea corecta. :)

 

Toate BMW-urile au 0 in fata,la kilometraj.

 

[

Inainte sa faci un drum la AB (singurul test care poate sa verifice garantat kilometrajul)

136875[/snapback]

 

Nu exista nici un test :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
ma acuma daca stau sa ma uit si la celelalte masini vandute de astia , masinile arata foarte bine...pe bune.Ma uitam si incercam sa gasesc detalii minuscule...si nu prea am gasit
Link to comment
Share on other sites

Stiu pe cineva care avea pe bord ~85000 si cand a fost la AB si a facut un test complet au aparut ~125000 cat avea in realitate...

Daca am fost mintit... :blink:

136879[/snapback]

 

 

Se mai pot controla in computerul de lumini.Faza e depasita ,cine are parc de masini nu face greseli de genul asta.

Merita incercat,nu zic nu...

Link to comment
Share on other sites

Avea dat inapoi din 3 locuri... chei, lumini si computer...???

 

La ce te referi?

136884[/snapback]

 

Cheile nu au nici o importanta.Se modifica km in 3 locuri,EWS,bord si LCM.

 

Ma refer ca merita sa verifice si la un service BMW.Ma indoiesc ca ar putea gasi ceva diferit.Nu stiu daca ai remarcat,cei care vand masina au spus ca se poate verifica oriunde...

Chiar asa de idioti sa fie,si vand masini de zeci de mii de euro,nu cred...

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am vazut la topcars masina aceasta :

http://www.topcars-pipera.ro/details.php?i...7905efb77c93909

Ma gandesc serios sa o cumpar dar mi se pare foarte dubios ca are doar 87000 km  :blink: .

 

 

136803[/snapback]

Masina mea este inmatriculata prima data in 11.2001 si are 39.987 km.Si nu e dubioasa deloc,e posibil sa existe si masini cu km putini!

Link to comment
Share on other sites

OffT: IUlicaa... nu cred ca o vb nimeni cu tine asa ca ciocu mic... ca esti cam nou pe aici...

 

pt Bavaria... chiar cred ca argumentele tale... fara comenzi pe volan si fara climatronic nu cred ca stau in picioare... masina poate avea km reali in aceeasi masura in care pot si smecheritzi... numai un test poate zice si nici asa nu e 100% sigur...

 

oricum pt. Shadow... mergi la test si daca iti place masina poti sa o cumperi linishtit... sunt masini care au 80.000 si se strica si sunt altele la 400.000 si merg perfect... tine si de noroc

Link to comment
Share on other sites

pt Bavaria... chiar cred ca argumentele tale...  fara comenzi pe volan si fara climatronic nu cred ca stau in picioare... masina poate avea km reali in aceeasi masura in care pot si smecheritzi... numai un test poate zice si nici asa nu e 100% sigur...

 

136907[/snapback]

 

Navigatia este o optiune scumpa,nu vad de ce ar da cineva banii pe ea daca chiar nu ar avea nevoie.La cati km a mers pe an,cred ca se descurca si cu harti. :blink:

 

Ma rog,e chestie de gust,navigatia inainte de orice....

 

Dupa cum ziceam,parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

navigatia dincolo o iei mai mult pt oras... stiu din proprie experientza... am iesit din kkt cu ajutorul ei de multe ori...

pt drumuri lungi nu ai chiar asa de mare nevoie ca toate sunt marcate...

136911[/snapback]

 

Mda,nu m-am gandit la asta.Eu cunosc destul de bine orasul in care locuiesc,ma descurc fara navigatie :blink:

Am mers o gramada si in Bucuresti fara navigatie,a fost ok,nu mai zic cum o fi la tara,cand ai de ales intre 2 strazi si o ulita. :D

 

Ce este drept,nu stiu cum este "dincolo" :)

Deci neamtul(sau ce o fi fost) ,a cumparat o masina cu navigatie pentru a se descurca in orasul in care locuieste,nu deoarece avea nevoie de ea pentru alte orase,drumuri lungi..etc.

Si mai zic unii ca romanii sunt imbecili :)

Tot citesc,citesc ,si ajung la aceeasi concluzie. :)

Link to comment
Share on other sites

Chiar alaltaieri am trecuit pe acolo sa vad ce masini mai au :blink: .

Majoritatea masiniilor au nr. de Belgia , iar masinile arata atat de bine si de stralucitoare pt k aia pun polishu pe ele o data la doua saptamani.... :) chiar eu am vazut cum polisha un E classe :)

Plus k unele sunt exagerat de scumpe ....

Edited by vadim_braia
Link to comment
Share on other sites

te ajuta... dar nu f mult... e facuta doar sa-ti fure ochii sa fi tu linishtit ca ai GARANTZIE.

 

cum am zis si mai sus... poti sa cumperi o masina noua si sa se strice dupa 10.000 si una veche sa mearga 500.000... tine si de norok

 

Parerea mea e ca daca iti place masina poti sa o cumperi linishtit... (in tzara asta nu o sa poti fi sigur de km reali niciodata, doar daca sti pers de la care cumperi si acea pesr a luato noua :blink: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.