Jump to content

Am revenit la bmw :)


CosminE36

Recommended Posts

Am luat astazi un 525tds e39 full (nu prea e ingrijit...mici defecte)..dar in rest e super masina..am inceput cu un clio, lam dat pe un e36 320i coupe din 93..pe el lam dat pe un a;fa 156 2.0TS..pe care lam dat pe un e39 superb...(nici o diferenta de la inceput pana aici..):twoup:) pun poze maine cu el..ce parere aceti de acest model? probleme comune etc?
Link to comment
Share on other sites

Cosmin, sa-l stapanesti sanatos !

 

Cel mai bine, fa uz de sectiunea " Masina mea" , e un sector mai specific,

in care upload-ul de imagini e mai oportun decat in aceasta sectiune.

 

O mica idee : foloseste cuvantul Full ( Option ) temperat. S-ar putea

sa fi surprins de cate dotari dispune cel mai dotat E39 din acel an .

 

Multi kilometrii inainte fara incidente ! :twoup:

TDS-ul e un motor putin cam gurmand pentru un diesel.

In afara faptului ca nu este Common-Rail, nu vad ce

impedimente majore pot aparea.

 

Vad ca esti nou-venit, ai tot timpul din lume sa consulti materialele consacrate

de pe forum. " Ghidul Cumparatorului " este elocvent in acest sens.

Edited by EdY D
Link to comment
Share on other sites

A intrebat cineva cum e alfa romeo pe ceva PM nu stiu sa dau acolo sa raspund asa ca am sa raspund aici.

Am avut un 156 2.0TS din 2001, piele, climatronic etc etc, modificat exteriorul, interiorul, motor cipat etc... ca masina e ok in unele momente cand merg toate pe ea (cam rare), tabla e cam subtire, iar cu directia si tot ce tine de ea sta fenomenal de prost. motorul e acceptabil (al meu avea 170 de cai), in schimb in comparatie cu bmw, de la presuri la ce vrei tu nu se poate compara calitatea, plasticaraie aiurea (parca e carton), confort 0..intretinere ENORMA, consum mare...nu te-as sfatui sa iti iei...mie imi batea rau fata la masina, niste pivoti + brate = 2400 ron, nu are bucse si alte prostii..e o masina sport care nu da nici o senzatie de siguranta, parerea mea. Eu alta alfa nu as mai lua.. ah si sa nu uit de bara stabilizatoare care se duce o data la 6 luni daca o ingrijesti si incepe de la 1700 ron chinezarii..eu am dat un e36 320i coupe pe ea si mi-a parut enorm de rau dupa 2 zile ca lam dat..dar a rasarit soarele si pe strada mea...cu toiate ca am asteptat un an..:twoup:)) ca e criza..

Link to comment
Share on other sites

O fi de design sau poate vrea sa faca un Upgade :

 

Voie buna.

 

Foarte tare.......

Iti dai seama, la cati adormiti sunt la semafor, la noi, 2-3 tot fac bataie de joc la inima (atac de cord).

Ma intreb sirena de vapor se poate adapta???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.