Jump to content

Trimuri interioare si consola cotiera


B-490-RZV

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca sunt asa de distruse incat vrei sa le vopsesti /colantezi...cumpara altele...posibil sa dai bani pe o manea

 

nu sunt distruse deloc, sunt chiar impecabile. doar ca vroiam o mica schimbare..singura piesa care intradevar necesita vopsita/colantata este consola cotierei, pe care am cumparat-o recent. iar partea cu "bani pe o manea" nu am inteles-o.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Si eu le-am vopsit.....Din negru mat in argintiu.Am luat din targ un spray de vopsea ce culoare am vrut,un spray de primer si unul de lac.A durat putin vopsitul mai mult a durat sa le dau vechea vopsea jos.Sfatul meu e ca atunci cand dai jos vopseaua originala sa o dai cu o carpa udata cu benzina sau apa,nu cu smirger ca mine :twoup: .Dupa-aia totul e usor si iese super.Cost total pe mine acum vreo 2 ani m-a dus la vreo 80 de lei,dar nu au nici cea mai mica urma de zgariat sau deteriorat.Daca nu vrei imitatie de carbon atunci recomand vopsirea!Uitasem,eu vorbesc aici de trimuri..... Edited by ceaun
Link to comment
Share on other sites

Si eu le-am vopsit.....Din negru mat in argintiu.Am luat din targ un spray de vopsea ce culoare am vrut,un spray de primer si unul de lac.A durat putin vopsitul mai mult a durat sa le dau vechea vopsea jos.Sfatul meu e ca atunci cand dai jos vopseaua originala sa o dai cu o carpa udata cu benzina sau apa,nu cu smirger ca mine :twoup: .Dupa-aia totul e usor si iese super.Cost total pe mine acum vreo 2 ani m-a dus la vreo 80 de lei,dar nu au nici cea mai mica urma de zgariat sau deteriorat.Daca nu vrei imitatie de carbon atunci recomand vopsirea!Uitasem,eu vorbesc aici de trimuri.....

 

bun raspuns..banuiesc ca se poate proceda la fel si pt consola cotierei nu? stearsa bine, eventual cu smirghel, primer, vopsea si aia e..pentru trimuri am intrebat mai mult de curiozitate, cred ca o sa le las asa cum sunt. cel putin pana prin martie..

Link to comment
Share on other sites

si eu m-am gandit sa mi le fac un negru cat mai lucios.un fel de piano black,dar o sa le fac la cineva care se pricepe cu adevarat.sa nu le stric.

 

cauta un maestru in ale aerografului. aia cred ca fac treaba buna cu siguranta.

 

daca iti ies misto, sa imi zici unde le-ai facut, ca ma bate si pe mine gandul :twoup:

 

GOOD LUCK!

Link to comment
Share on other sites

si eu m-am gandit sa mi le fac un negru cat mai lucios.un fel de piano black,dar o sa le fac la cineva care se pricepe cu adevarat.sa nu le stric.

 

cauta un maestru in ale aerografului. aia cred ca fac treaba buna cu siguranta.

 

daca iti ies misto, sa imi zici unde le-ai facut, ca ma bate si pe mine gandul :)

 

GOOD LUCK!

 

pai cauta si tu un maestru..si spune-ne care e procedura :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Le-am vopsit si eu in urma cu aproape doi ani, negru lucios, aceeasi procedura descisa mai sus, curatat bine cu simrghel, finisate cu sirghel foarte fin si apa, plastic primmer o mana, filler o mana, vopsea doua maini, lac doua mana. Au iesit onorabil, cu exceptia uneia care am vopsit-o in camera si a prins praf :twoup: Restul le-am aranjat in baie :) M-a ajuns pana in 100 de ron si o zi de munca si sunt in stare ok si astazi
Link to comment
Share on other sites

Le-am vopsit si eu in urma cu aproape doi ani, negru lucios, aceeasi procedura descisa mai sus, curatat bine cu simrghel, finisate cu sirghel foarte fin si apa, plastic primmer o mana, filler o mana, vopsea doua maini, lac doua mana. Au iesit onorabil, cu exceptia uneia care am vopsit-o in camera si a prins praf :twoup: Restul le-am aranjat in baie :) M-a ajuns pana in 100 de ron si o zi de munca si sunt in stare ok si astazi

 

 

poze plz?:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.