Jump to content

Descriere pt. instrument cluster la e34


dumig007

Recommended Posts

TOT :blink:

137855[/snapback]

Uite pt. ce aveam nevoie de el: dupa ce am schimbat intr-un service amortizoare fata-spate, bielete antiruliu, bucsi bascula superioara si flansele de amortizor, mi-a ramas aprins un led. Care n-a mai stat aprins niciodata. Admit ca am fost indolent de nu m-am uitat pana acum intr-un manual, ca sa stiu ce-i aia...post-865-1160559544_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Problema e urmatoarea: baietii mi-au spus ca ar trebui sa schimb placutele pe spate... Le-am vazut, nu sunt duse de tot. Ma rog, masina franeaza excelent, becul ala de Brake Lining n-a ramas niciodata aprins. De cand am scos-o din service (ieri, adica), becul a ramas asa. Ce-o mai fi si cu treaba asta?
Link to comment
Share on other sites

Problema e urmatoarea: baietii mi-au spus ca ar trebui sa schimb placutele pe spate... Le-am vazut, nu sunt duse de tot. Ma rog, masina franeaza excelent, becul ala de Brake Lining n-a ramas niciodata aprins. De cand am scos-o din service (ieri, adica), becul a ramas asa. Ce-o mai fi si cu treaba asta?

137925[/snapback]

senzorul de placute cred ca l-au rupt mecanici

e 34?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Da, E34. Acum o duc in service, sa vedem care e treba cu senzorul ala... :

Multumesc pt. hint! :blink:

138170[/snapback]

 

In service? Baga bani acolo, ca itzi dau aia actziuni... :)

 

Ia viraj mult stanga, si baga ochiul la roata stanga fatza. Vei avea o vedere clara a senzorului ala. Si e un kkt de contact, nu ii trebuie diagnosticare de nivel IV... E ieshit din mufa, are fire intrerupte, e tocit la partea de lucru, sau, pur si simplu, nu mai e :)

Link to comment
Share on other sites

In service? Baga bani acolo, ca itzi dau aia actziuni... :)

 

Ia viraj mult stanga, si baga ochiul la roata stanga fatza. Vei avea o vedere clara a senzorului ala. Si e un kkt de contact, nu ii trebuie diagnosticare de nivel IV... E ieshit din mufa, are fire intrerupte, e tocit la partea de lucru, sau, pur si simplu, nu mai e :)

138176[/snapback]

si dreapta spate

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Salutare, prietenul meu cu automatica....ma insel?

138745[/snapback]

Salutare, nu te inseli, eu sunt. Numai ca automatica s-a vandut de cateva luni, acum sunt fericitul posesor al aceluiasi model, dar mai nou un pic si ... fara senzor de placute. A, si alta culoare... :blink:

Am rezolvat problema cu senzorul, era scos din mufa. Baietii au fost f. serviabili, mi-au zis ca :"A, da, era rupt senzoru' ala, pe stanga fata, si cred ca nu l-am mai pus la loc asa cum trebuie. " Dupa ce m-am enervat ingrozitor, ca, deh, am fost ultimul care a aflat, baietii l-au innadit, l-au strans cu banda izolatoare si l-au infipt la loc. Chestie care a stins becu' din bord... Am fost anuntat ca acum senzorul nu-mi mai arata corect uzura si... ura si la gara! Celelalte variante erau: sa merg asa cu el, ca "n-are, dom'le, nimic!", sau sa comand senzor nou. Pe banii mei.

Din cate mai stiu si eu, placutele fata vin cu tot cu senzor, nu? La alea pe spate e separat, parca... Asa ca, daca urmaresc uzura mai atent, nu risc sa am probleme, sper...

Edited by dumig007
Link to comment
Share on other sites

In service? Baga bani acolo, ca itzi dau aia actziuni... :)

138176[/snapback]

In service m-am dus mai mult ca sa le arat obrazu' si sa rezolve ei eventuala problema. De lamurit, m-am lamurit pe forum, ca si alta data... :blink:

Cheful de scandal mi-a trecut imediat ce s-a rezolvat problema, nu mai avea rost si aveam treaba. Bine, puteam sa reactionez macar la varianta "poate s-au dus placutele...", dar replica asta mai mult m-a binedispus... :)

De mult m-am obisnuit cu gandul ca, in Romania (mai ales in Buc.), cu doctorii si cu mecanicii trebuie sa ai un pic de bafta ca sa iasa treburile bine... Sigur, mai sunt si exceptii, cateva aici, pe forum. :)

Link to comment
Share on other sites

In service m-am dus mai  mult ca sa  le arat obrazu' si sa rezolve ei eventuala problema. De lamurit, m-am lamurit pe forum, ca si alta data... :blink:

Cheful de scandal mi-a trecut imediat ce s-a rezolvat problema, nu mai avea rost si aveam treaba. Bine, puteam sa reactionez macar la varianta "poate s-au dus placutele...", dar replica asta mai mult m-a binedispus... :)

De mult m-am obisnuit cu gandul ca, in Romania (mai ales in Buc.), cu doctorii si cu mecanicii trebuie sa ai un pic de bafta ca sa iasa treburile bine... Sigur, mai sunt si exceptii, cateva aici, pe forum. :)

139027[/snapback]

sint placute cu tot cu senzor sau fara 1senzor=80 ron

:)

Link to comment
Share on other sites

In service m-am dus mai  mult ca sa  le arat obrazu' si sa rezolve ei eventuala problema. De lamurit, m-am lamurit pe forum, ca si alta data... :blink:

Cheful de scandal mi-a trecut imediat ce s-a rezolvat problema, nu mai avea rost si aveam treaba. Bine, puteam sa reactionez macar la varianta "poate s-au dus placutele...", dar replica asta mai mult m-a binedispus... :)

De mult m-am obisnuit cu gandul ca, in Romania (mai ales in Buc.), cu doctorii si cu mecanicii trebuie sa ai un pic de bafta ca sa iasa treburile bine... Sigur, mai sunt si exceptii, cateva aici, pe forum. :)

139027[/snapback]

sint placute cu tot cu senzor sau fara 1senzor=80 ron

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.