Jump to content

[VAND] BMW 320d E91 2006.11.10


s0s0drk

Recommended Posts

Schimbat filtre (ulei, aer, polen, carburant)si ulei de 2 ori de cand a fost adusa in tara, in iulie 2010 + schimbat lichid de frana si placute frana spate originale. In plus adaugat set de cauciucuri noi de iarna Good Year UG7+ cu 2 ani garantie si jante de table pe 16”. Masina are si navigatie auto professional. Am de asemenea si DVD cu harta Romaniei la nivel de strada si numar, 2011.

 

Are, asa cum se vede si in poze, pachet de lumini in manere cu LED, suport lombar la scaunele din fata, suport lateral la scaunele din fata cu perne de aer, suspensie sport, pachet confort cu suport de pahare fata/spate si scaune sport. Bancheta spate e fractionara 60/40.

 

Pret: 16000 + TVA.

 

Pentru informatii va rog sa ma contactati.

post-36473-1296651586_thumb.jpg

post-36473-1296651598_thumb.jpg

post-36473-1296651612_thumb.jpg

post-36473-1296651653_thumb.jpg

post-36473-1296651741_thumb.jpg

post-36473-1296651753_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

pennele de aer din scaune la ce ajuta?

 

Ajuta la pozitia ta in scaun. Se pot umfla si dezumfla cu ajutorul unor pompe de aer dupa cum iti place. Daca vrei sa te simti ca intr-o masina mai sport, iti place cum te cuprinde scaunul si stai fix. Daca vrei sa stai mai comod, ca pentru drum lung, le dezumfli.

 

Mai nou e si pachet cu scaune ventilate la unele masini ca sa nu mai transpiri. Eu nu am asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate, nu. Ce zici tu e cu totul altceva. Am mai vazut asa ceva la un Nissan X-Trail. La aia cand te dadeai jos din masina se dadea la o parte lateralul scaunului. Deci: pur si simplu te tine mai strans daca vrei. La cei mai slabi e f ok sa ai optiunea. La cei mai solizi e aiurea ca nu apuci sa o folosesti.

Un motiv sa te apuci de slabit :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

Din pacate, nu. Ce zici tu e cu totul altceva. Am mai vazut asa ceva la un Nissan X-Trail. La aia cand te dadeai jos din masina se dadea la o parte lateralul scaunului. Deci: pur si simplu te tine mai strans daca vrei. La cei mai slabi e f ok sa ai optiunea. La cei mai solizi e aiurea ca nu apuci sa o folosesti.

Un motiv sa te apuci de slabit :twoup:)

Frumoasa masina , am si eu optiunea respectiva < e inutila ,dar ma rog, e optiune>,

Bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

Daca nu e piele, sunt carpe !? :twoup:

 

Un pretentios vrea o masina impecabila, ingrijita foarte bine, in stare cat mai apropiata de original si nou. In niciun caz, un pretentios nu se uita la un cazan, dar care are piele si xenon !

 

ON: Masina misto, pret foarte mare.

 

Bafta !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Ca idee pretul e imens,nu te va deranja nimeni.ai scris in titlu pentru pretentiosi :twoup: :) un om pretentios vrea piele xenon,nu il intereseaza pernele de aer din scaunele alea de carpa.

 

Tot ca idee, nu mi-as lua o masina cu scaune de piele nici picurat cu ceara. Iarna e frig, vara e cazan. Intr-adevar se intretine foarte usor. Dar atat. Un om pretentios in viziunea mea vrea o masina intretinuta, cu optionale, cu trecut de service dovedit, fara probleme/accident/interventii majore, cu km reali, fie ca sunt 100000 sau 200000. In fine, aici e o discutie intreaga.

 

Avand in vedere ca masina e inmatriculata RO si ca nu cer mai mult decat am dat pe ea, nu vad de ce pretul e imens.

 

Cautand pe mobile.de o masina similara, pretul este undeva la 14700 plus TVA. Asta fara taxa de poluare 2011 care este fix 1660 EUR, fara inmatriculare in Romania, drum, setul de cauciucuri de iarna. Si cine stie ce alte bazaconii mai gasesti la masina.

Link to comment
Share on other sites

Sincer trebuie sa ai mult noroc... cea ce iti urez.

 

Dar nu ai sa o dai la bani la care ai luat-o veci la ce preturi sunt pe piata momentan.

 

Masina intradevar este intretinuta si il cunosc pe baiat...

 

Dar e pret de E60 si 730 an 2006 la banii astia.

 

Voie buna si bafta, ai sa ai nevoie si de una si de alta...

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina,dar cum de ai schimbat uleiul de 2 ori in in 18000km?ventilatie in scaune nu am auzit la seria 3.Bafta la vanzare.

 

Pai am luat-o la 104000 si am schimbat uleiul si filtrele si apoi la 115000 din nou. Ce e asa de mare filosofie? La seria 5 exista. Nici nu am spus ca este la seria 3.

PS: daca era sa ma iau dupa intervalele de service din BC inca nu-i schimbam uleiul... dar nu te poti lua dupa aia.

Edited by sorindrache
Link to comment
Share on other sites

Sincer trebuie sa ai mult noroc... cea ce iti urez.

 

Dar nu ai sa o dai la bani la care ai luat-o veci la ce preturi sunt pe piata momentan.

 

Masina intradevar este intretinuta si il cunosc pe baiat...

 

Dar e pret de E60 si 730 an 2006 la banii astia.

 

Voie buna si bafta, ai sa ai nevoie si de una si de alta...

 

RGL, merci. Ideea e ca am nevoie de bani dar nu sunt disperat sa trebuiasca sa o vand in 2 saptamani. Stiu ce preturi sunt, dar si ce roabe de masini. Ca asta e problema cea mai mare. Poti lua un E90 la 10000 euro sau un E91 la aceeasi bani. Dar peste ce dai, Doamne fereste! Daca ar fi sa o dai pe mandra ta sa zicem la 7000 euro si sa gasesti alta la 6000 ai lua-o, fara sa stii cum e de fapt masina? Nu cred.

Link to comment
Share on other sites

Nu zice nimeni ca nu ai masina buna si super intretinuta, doar ca nu o sa o dai in veci la banii aia ! Piata face preturile, indiferent daca mare majoritate a masinilor sunt cazane sau nu ! Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Nu zice nimeni ca nu ai masina buna si super intretinuta, doar ca nu o sa o dai in veci la banii aia ! Piata face preturile, indiferent daca mare majoritate a masinilor sunt cazane sau nu !

 

Probabil ca asa este. Hai ca m-ati facut curios. Facem licitatie? Cat credeti voi ca valoreaza masina in starea actuala, la nr de km, la nivelul de dotari si avand in vedere ca taxele pentru 2011 sunt cum le stim cu totii? In plus, nu se mai deduce TVA-ul daca iei masina de afara.

Chiar sunt foarte curios cat ati da pe o astfel de masina. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.