Jump to content

[VAND] BMW 320d E91 2006.11.10


s0s0drk

Recommended Posts

Altcineva? Alte pareri?

 

 

pai si noi ce treaba avem ca tu ai luat masina fara tva?acum ce faci ai pus in pret si taxa de autostrada,meniul de la mc,ciocolata de la aldi?

 

ai scris mai sus ca motivul vanzari este nevoia de bani,la acest pret nu vei face rost prea curand.

 

Probabil ca asa este.

In fine... poate sunt eu nebun. Dar cand cumperi o masina din piata, de exemplu, crezi ca samsarul nu-ti ia banii pe taxa, drum, cazare, ciocolata de la Aldi, 1 euro pe WC la OMV etc? Hai sa fim seriosi.

Am inteles ideea, voi credeti ca la 14000 se vinde o astfel de masina. Eu probabil raman cu avioanele mele de idei :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

nu conteaza cat ai dat tu pe ea,taxa etc...conteaza cat face ea acum,ce pret are,pret care i facut de piata,cerere-oferta! eu am dat 30.000 euro pe ea dar asta nu nseamna ca pot lua pe ea 24.000euro dupa 2 ani ca i ingrijita si ca e pt pretentiosi ...aaaa ca pot cere atat este alta mancare de peste!
Link to comment
Share on other sites

nu vad de ce ceri atata pe masina stand cu ea la vanzare degeaba...taxa de inmatriculare o contesti si ai recuperat-o,drumul il consideri o excursie si ceri pe masina cat ai dat pe ea,sau ceva mai putin,si o si vinzi...

 

N-am inteles partea cu "o contesti si ai recuperat-o". Doar nu crezi ca am inclus drumul pana in Germania si cazarea si masina inchiriata si alte tampenii. Am cerut numai pretul masinii pe care l-am dat eu pe ea, TVA pe care nu am cum sa nu il pun masina fiind pe firma, inmatricularea cu numere de RO si taxa de prima inmatriculare. Care acum ar fi tripla fata de cat am platit eu pe ea.

 

Cum ar fi fost sa bag in pret si placutele de frana schimbate, lichidul de frana, upgrade de soft, DVD-ul de navigatie, schimburile de ulei, setul de cauciucuri noi si jantele pe care le-am bagat???

 

Daca nu era pe firma puteam sa dau masina la pretul de achizitie dar asta ar fi insemnat sa o fi cumparat eu cu tot cu TVA, adica la 18000, acum 6 luni. Asta fara taxa de poluare si inmatriculare.

Link to comment
Share on other sites

nu vad de ce ceri atata pe masina stand cu ea la vanzare degeaba...taxa de inmatriculare o contesti si ai recuperat-o,drumul il consideri o excursie si ceri pe masina cat ai dat pe ea,sau ceva mai putin,si o si vinzi...

 

N-am inteles partea cu "o contesti si ai recuperat-o". Doar nu crezi ca am inclus drumul pana in Germania si cazarea si masina inchiriata si alte tampenii. Am cerut numai pretul masinii pe care l-am dat eu pe ea, TVA pe care nu am cum sa nu il pun masina fiind pe firma, inmatricularea cu numere de RO si taxa de prima inmatriculare. Care acum ar fi tripla fata de cat am platit eu pe ea.

 

Cum ar fi fost sa bag in pret si placutele de frana schimbate, lichidul de frana, upgrade de soft, DVD-ul de navigatie, schimburile de ulei, setul de cauciucuri noi si jantele pe care le-am bagat???

 

Daca nu era pe firma puteam sa dau masina la pretul de achizitie dar asta ar fi insemnat sa o fi cumparat eu cu tot cu TVA, adica la 18000, acum 6 luni. Asta fara taxa de poluare si inmatriculare.

Link to comment
Share on other sites

nu vad de ce ceri atata pe masina stand cu ea la vanzare degeaba...taxa de inmatriculare o contesti si ai recuperat-o,drumul il consideri o excursie si ceri pe masina cat ai dat pe ea,sau ceva mai putin,si o si vinzi...

 

N-am inteles partea cu "o contesti si ai recuperat-o". Doar nu crezi ca am inclus drumul pana in Germania si cazarea si masina inchiriata si alte tampenii. Am cerut numai pretul masinii pe care l-am dat eu pe ea, TVA pe care nu am cum sa nu il pun masina fiind pe firma, inmatricularea cu numere de RO si taxa de prima inmatriculare. Care acum ar fi tripla fata de cat am platit eu pe ea.

 

Cum ar fi fost sa bag in pret si placutele de frana schimbate, lichidul de frana, upgrade de soft, DVD-ul de navigatie, schimburile de ulei, setul de cauciucuri noi si jantele pe care le-am bagat???

 

Daca nu era pe firma puteam sa dau masina la pretul de achizitie dar asta ar fi insemnat sa o fi cumparat eu cu tot cu TVA, adica la 18000, acum 6 luni. Asta fara taxa de poluare si inmatriculare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.