Jump to content

Trimuri e46 Cromate


KYL

Recommended Posts

As vrea sa vopsesc trimurile masinii cu spray cromat si nu stiu cam cum ar arata.

As dorii parerile voastre .Eventual ce culoare sa le vopsesc . Am interiorul de coloare neagra.

A facut cineva aceasta operatiune?Care au fost rezultatele.

Au vopseaua aceea cenusie cauciucata si au inceput sa se cojasca.

Astept raspunsurile si parerile voastre !

post-39877-1296662626_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cromate = tiganeala

Argintii zic si eu ca or sa dea mult mai bine decat cromate plus ca nu cred ca ar rezista mult cromul ala pe plastic,se exfoliaza repede...in schimb am vazut trimurile de pe masina lui Brandex si sunt foarte misto :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Bun m-ati convins sa le vopsesc argintii :)

intrebarea e acum urmatoarea sa le fac argintiu mat sau argintiu lucios?

Mat cred ca ar da mai bine.

 

o alta intrebare OFF topic este legata de trimul de la volan. cum se da jos? am desfacut suruburile de sub volan cele 2 dar nu iese :twoup:

Edited by KYL
Link to comment
Share on other sites

o alta intrebare OFF topic este legata de trimul de la volan. cum se da jos? am desfacut suruburile de sub volan cele 2 dar nu iese :twoup:

 

trebuie scos airbagul, apoi poti sa desfaci cele doua suruburi care retin piesa care te intereseaza.

 

-scoti borna [+] de la baterie

-scoti airbagul

-desfaci trimul

 

 

post-4406-1296735897_thumb.jpg

post-4406-1296735912_thumb.jpg

post-4406-1296735946_thumb.jpg

Edited by Jacobs
Link to comment
Share on other sites

trebuie scos airbagul, apoi poti sa desfaci cele doua suruburi care retin piesa care te intereseaza.

-scoti borna [+] de la baterie

-scoti airbagul

-desfaci trimul

Practic ar trebui sa poti scoate trimul fara sa mai scoti si mufa de la airbag, asta in caz ca ai pe cineva care sa te ajute, sa il tina (airbag-ul)

Cand am montat comenzile la E46 mi-a ramas martorul airbag aprins desi am scos borna + de la baterie.

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc frumos pentru raspunsuri si indicatii.

Totusi mai am o intrebare imi putteti spune cum se scote usita de la scrumiera si cea de deasupra ei? Si acelea sunt zgariate si as vrea sa le retusez si pe acelea!

multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc frumos pentru raspunsuri si indicatii.

Totusi mai am o intrebare imi putteti spune cum se scote usita de la scrumiera si cea de deasupra ei? Si acelea sunt zgariate si as vrea sa le retusez si pe acelea!

multumesc anticipat!

Scrumiera are 2 suruburi parca sub consoala de la schimbbator (aia cu comenzile pt geamuri) si dupa iese usor, cea de deasupra ei iese pur si simplu daca tragi de ea in fata fara sa dai scrumiera jos

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

As vrea sa vopsesc trimurile masinii cu spray cromat si nu stiu cam cum ar arata.

As dorii parerile voastre .Eventual ce culoare sa le vopsesc . Am interiorul de coloare neagra.

A facut cineva aceasta operatiune?Care au fost rezultatele.

Au vopseaua aceea cenusie cauciucata si au inceput sa se cojasca.

Astept raspunsurile si parerile voastre !

 

colanteaza-le cu folie carbon 3d argintie.da bine mai ales daca ai interior inchis....am vazut la un prieten si vreau sa le fac si eu.

Link to comment
Share on other sites

Le-am facut albe deoarece n-am gasit arginitie decat oracal si nu prea am incredere in ei .Mi le-am pus eu .

AM cumparat fole 3M , n-a ramas nici o bula .

 

Cam asa arata :

 

Le-am facut albe deoarece n-am gasit arginitie decat oracal si nu prea am incredere in ei .Mi le-am pus eu .

AM cumparat fole 3M , n-a ramas nici o bula .

 

Cam asa arata :

bineinteles scuzati deranjul :D n-am avut timp sa fac curat!

post-39877-0-03561400-1312446767_thumb.jpg

Edited by KYL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.