Jump to content

oare e metabond o solutzie?


cata20

Recommended Posts

am skimbat injectorul cu fir la bmw 320 e46 1998 ca imi dadea la tester eroare la injectzie...nu mi`am permis unul nou ca era 15 mil si am luat unul din dezmembrari de la o masina lovita,dar care dupa masurare la service a zis ca e bun;nu ca unul nou da e mult mai bun ca al meu...dupa skimbare nu a mai dat la tester eroare la injectzie dar aqm la relantiu motorul parca tremura si cand accelerez si las sa revina la normal de la 1300-1200 de turatzii in jos incep vibratziile...am sunat la service si mi`au zis sa mai merg cu masina si ca atunci cand la pus a durat unpic pana si`a dat drumu,sa merg ca poate isi mai da drumul...dupa cateva zile intradevar nu mai vibra de la 1300-1200 dar tot mai tremura la relantiu...nuj ce sa fac;oare e metabond o solutzie?poate sa curetze injectoarele inkt sa nu mai faca masina asha?ma ajutatzi cu nijte pareri,va rog!
Link to comment
Share on other sites

metabondul este o solutie buna pt motoarele care nu au fost invatate sa alerge ci sa traga sa moara.

va recomand aceasta solutie, mai ales pt Diesel si anume cel de Curatire Injectoare.

da roada in primii 100km si nu afecteaza cu nimic, functionarea masini;

acesta de care vorbesc, este pt curatarea calaminei care se depunde pe injectoare.

de altfel, macar 1 data pe saptamana procedati in acest fel:

 

- in treapta 1 acelerati in mers pana la 4500

- in treapta 2 la fel

 

daca faceti de 2 ori in acea zi, e indeajuns

 

in acest fel, puneti sa functioneze turbina, masina nu va mai scoate fum si multe altele; nu ii faceti rau la masina daca o turati, deoarece ii face bine

Link to comment
Share on other sites

metabondul este o solutie buna pt motoarele care nu au fost invatate sa alerge ci sa traga sa moara.

va recomand aceasta solutie, mai ales pt Diesel si anume cel de Curatire Injectoare.

in acest fel, puneti sa functioneze turbina, masina nu va mai scoate fum si multe altele; nu ii faceti rau la masina daca o turati, deoarece ii face bine

 

Wow...Metabond, unul din subiectele mele preferate :twoup: .

Lasati siropurile minune si schimbati componentele defecte...

 

injectorul tau cu fir ce pb avea ?

 

Devenise neinnobilat sau deznobilat... :)

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

injectorul meu dadea eroare pe tester,gazele aveau un miros care nu prea parea normal;era intzepator asha,cand skimbam treapta in turatzi mari masina park zmucea asha,knd dadeam drumu la ambreaj,dar de knd am skimbat injectoru gazele sunt la fel de intepatoare,nu mai da eroare pe tester,nu mai zmuceste,dar la relantiu motoru park vibreaza/tremura si are si un zgomot mai puternic,la fel si toba vibreaza cand e la relantiu...dar vibreaza puternic! Edited by cata20
Link to comment
Share on other sites

metabondul este o solutie buna pt motoarele care nu au fost invatate sa alerge ci sa traga sa moara.

va recomand aceasta solutie, mai ales pt Diesel si anume cel de Curatire Injectoare.

da roada in primii 100km si nu afecteaza cu nimic, functionarea masini;

acesta de care vorbesc, este pt curatarea calaminei care se depunde pe injectoare.

de altfel, macar 1 data pe saptamana procedati in acest fel:

 

- in treapta 1 acelerati in mers pana la 4500

- in treapta 2 la fel

 

daca faceti de 2 ori in acea zi, e indeajuns

 

in acest fel, puneti sa functioneze turbina, masina nu va mai scoate fum si multe altele; nu ii faceti rau la masina daca o turati, deoarece ii face bine

Si marmota ce facea ? Probabil statea in dreapta si cronometra in cat timp prinde suta .

Link to comment
Share on other sites

Te-am avertizat o data, dar te faci ca ploua!

Orice continuare cu prostia de limbaj de mirc va fi sanctionata. Nu e nimeni dator sa suporte aiurelile tale de limbaj.

Acesta a fost ULTIMUL avertisment.

Link to comment
Share on other sites

si poate mai citeshti si u dex`ul sa vezi ce inseamna diacritic!

Ne bucuram ca ai descoperit dex-ul.

Ne intristeaza insa ca la-a descoperit un pic prea tarziu.

Avand in vedere ca refuzi sa intelegi recomandarea de a nu mai poci limba romana, o sa-ti oferim o pauza de studiu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.