Jump to content

Accident grav E 60 pe Sos Antiaeriana


E L S

Recommended Posts

Nu stiu de ce ziceti ca e asa de rau loganu'

Eu am facut un accident la viteza mare cu loganu .... si nu am patit nimic un pic mam taiat la mana (superficial)adevarat aveam centura .... dar masina a ramas intreaga cu toate ca lovit un stalp cu partea dreapta a masinii (lateral)

 

Bafta tuturor

 

DacĂŁ ai scĂŁpat, asta nu ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ e o maÂşinĂŁ sigurĂŁ ci ai avut noroc.

Link to comment
Share on other sites

Va salut,acuma am vazut accidentul la stiri, au reconstruit posibila varianta pe calculator.

Acolo arata ca loganu a primit lovitura in fata, si a fost pur si simplu aruncat peste Citroenul ce stationa pe partea stanga.

Au zis la stiri cica copilul asta care conducea BMW-ul, cica facea cursa ilegala prin zona respectiva.

Pacat ca au murit oamenii aceia, ca doar masini se mai pot cumpara, dar vietile omenesti nu.

Dumnezeu sa le odihneasca in pace.

Link to comment
Share on other sites

Foarte aproape de locul ãla existã un service de cartier specializat pe BMW, cel puÞin aºa cred pentru cã am vãzut multe cazane marca BMW pe acolo, mai ales E30-uri rupte, E34-uri ruginite, E32-uri, câteodata câte un E46.

Cretini rãu ãia de la serviceul ãla sau clienÞii lor, acum vreo lunã treceam pe acolo ºi imediat dupã ce am trecut de service, un dobitoc cu un E30 a fãcut un cerc pe mijlocul drumului, practic pe ambele sensuri, cãlcând linia continuã, iar apoi s-a bãgat Înapoi pe strãduÞa unde e service-ul.

Asta ĂŽn condiĂžiile ĂŽn care era foarte frig, deci aderenĂža era scĂŁzutĂŁ.

 

Cretinii de genul ĂŁsta stricĂŁ cel mai mult imaginea mĂŁrcii.

Link to comment
Share on other sites

dar e ilegal sa nu porti centura. Ce-o sa faca acum, le va da amenda ca nu purtau centuri?

mai ilegal e sa mergi peste viteza legala,nu stiu de ce intotdeauna este mortul de vina,am trecut prin zona la putin timp dupa accident,era o imagine din filme de actiune cu un logan peste un citroen,un peugeot azvarlit peste trotuar,un bmw rasucit in mijlocul strazii si o gramada de fiare pe carosabil.Daca ala cu e60-ul e vinovat sa plateasca pana vor invia cei din logan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mai ilegal e sa mergi peste viteza legala,nu stiu de ce intotdeauna este mortul de vina,am trecut prin zona la putin timp dupa accident,era o imagine din filme de actiune cu un logan peste un citroen,un peugeot azvarlit peste trotuar,un bmw rasucit in mijlocul strazii si o gramada de fiare pe carosabil.Daca ala cu e60-ul e vinovat sa plateasca pana vor invia cei din logan.

 

Ai scos din context ce am spus eu, nicio clipa nu am spus ca cel cu viteza excesiva nu e vinovat.

 

Tousi cei doi probabil ar fi fost in viata daca purtau centurile si asta se intampla in fiecare zi pe sosele.

 

Indiferent ca se lovesc de un stalp sau de un nebun cu viteza excesiva.

Link to comment
Share on other sites

Ai scos din context ce am spus eu, nicio clipa nu am spus ca cel cu viteza excesiva nu e vinovat.

 

Tousi cei doi probabil ar fi fost in viata daca purtau centurile si asta se intampla in fiecare zi pe sosele.

 

Indiferent ca se lovesc de un stalp sau de un nebun cu viteza excesiva.

sincer,nu cred ca ar fi scapat daca aveau centuri,din ce am auzit la fata locului soferul loganului a avut gatul rupt.

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu - acu', daca oi fi avut tu vreodata vreo "chestie" cu LAF-ul, nu vad de ce sa-i cataloghezi p toti asa..." MulĂži inconÂştienĂži umblĂŁ pe acolo." nu cred ca-i cunosti personal pe toti....cum nici eu nu-i cunosc deloc, deci sa nu ma iei de prietenii sau partinire....dar, esti destul de inteligent ca sa-ti dai seama ca daca ai dreptate, nu-i va impiedica nik sa-ti lase vreun mesaj scrijelit pe masina...si poate nu merita asta....plus ca n-ai casco....
Link to comment
Share on other sites

PĂŁi am zis eu cumva "toĂži"?

 

Am zis mulÞi ºi am tot dreptul sã spun asta din moment ce pe antiaerianã miºunã foarte des maºini care umblã pe la service-ul ãla ºi care stau parcate des pe acolo, tot felul de teribiliºti care merg de-a latul pe contrasens, care au tobe d-alea de trezesc tot cartierul, cocalari pur sânge.

 

Iar pe maÂşina mea nu au cum sĂŁ-mi lase nici un mesaj pentru cĂŁ eu ĂŽmi Ăžin maÂşina ĂŽn garaj, nu o mai Ăžin pe stradĂŁ de multe luni.

 

Iar eu nu am generalizat, am zis cĂŁ sunt mulĂži, nu toĂži.

 

Ăia care conduc teribilist nu meritĂŁ deloc respect.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai fi vazut locul accidentului imediat dupa producerea lui.... probabil ca nu foloseai expresia aceasta "probabil cei doi ar fi in viata".....crede-ma soferul decedat din logan era "faramitat, dezintegrat", zece centuri daca avea tot nu scapa.

Pacat ce ne folosim dreptul la opinie....doar de dragul discutiilor.

Dumnezeu sa-i ierte pe cei care au murit, si sa fie "iertati" pentru ca nu au purtat centura de siguranta pe o strada pe care la ora respectiva nu poti merge cu mai mult de 30km/ora..... :twoup:

 

Eu imi bazez opinia pe faptul ca habitaclul logannului era intact, lipsea doar usa soferului care probabil a fost scoasa de descarcerare. Faptul ca era "faramitat, dezintegrat", se datoreaza exact lipsei centurilor. Si ai dreptate cu dreptul la opinie folosit doar de dragul discutiilor.

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat si sustine ce am spus, picioare rupte, poate chiar mai rau, dar supravietuibil. Glumesti cu 5 cm aia....

 

Am vazut masina similara lovita, cu bordul similar aratand si in care au murit doi, cei care stateau in spate, cei din fata purtau centuri...

Link to comment
Share on other sites

Bai cat de idiot sa fi sa iti imprumuti masina(bmw,adica) unuia care probabil n-a mai condus asa ceva si logic ,singur fiind ,vrea el sa vada ce poate masina...

 

aveti grija cui dati bmw-urile..

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

scapa cu suspendare probabil.

Dinamica unui accident e complexa, dar poti presupune usor ca centurile de siguranta iti maresc sansele de supravietuire.

Pe mine ma enerveaza nepotul meu.. ca el nu paorta in oras centura ca sunt viteze mici..imi bat gura de poamana.. degeaba mergi tu cu 30 daca vine un idiot cu 100.

Si ce ma seaca cel mai tare e scuza aasta ca ii incomodeaza centura.. de parca vorbim de dacie 1300.. acum toate masinile au centuri pretensionate, se regleaza in n-spe directii, numai figuri si scuze prostesti..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.