Jump to content

cam cat credeti ca as pute lua pe masina mea?


io's

Recommended Posts

apropos... stie cineva ceva despre legile ce vor veni?...cum ar fii ca nu o sa mai poti vinde o masina non-euro sau ca vor fii niste taxe incredibil de mari? :blink:

13010[/snapback]

 

hai ma sa fim seriosi...cum sa nu o mai poti vinde, odata ce e inmatriculata in RO definitiv....astea sunt baliverne....chestia cu taxele mai mari se aplica si in momentul de fata la rovigniete, noi astia non-euro platim cu 8 euro mai mult decat ceilalti.....in viitor poate, rca-ul va fi mai mult, dar nu exagerat, impozitul va fi mai mult....dar sa nu crezi ca gata am non-euro raman cu ea pe viata.....astea sun niste zvonuri aberante....asa ca tine-o in continuare cat vrei fara grija.... :)

Apropo de pret, daca vrei sa o vinzi, sincer eu unul nu asa da mai mult 5000euro pe ea, pentru ca are 20 de ani masina.....cred ca ai bagat o groaza de bani in ea, dar anul o trage mult inapoi, tu daca ceri mai mult pe ea tre' sa gasesti un maniac care sa stie cu ce se mananca o masina intretzinuta, ca altfel slabe sanse de vanzare la un pret mare....oricum Bafta, parerea mea este sa o pastrezi..... :)

Link to comment
Share on other sites

.......avand in vedere ca am bagat o valiza de bani in ea si functioneaza perfect. poate multi dintre voi chiar stiu masina.sincer nu as vinde-o dar ma sperie zvonurile pe care care le aud in privinta masinilor non-euro.

13009[/snapback]

Chiar ar fi pacat sa o vinzi mai ales dupa cat ai muncit la ea,oricum daca as avea banii(7500E) ti ia-si da imediat :blink: .

Link to comment
Share on other sites

Pastreaz-o. Sunt sigur ca nici pentru 10.000 nu ti-ar fi prea usor sa o dai. Daca ai un garaj pentru ea, e perfect. Sigur ca taxele pentru vechiturile noastre vor creste, dar nici cele pentru masinile noi nu vor sta in loc.
Link to comment
Share on other sites

Pastreaz-o. Sunt sigur ca nici pentru 10.000 nu ti-ar fi prea usor sa o dai. Daca ai un garaj pentru ea, e perfect. Sigur ca taxele pentru vechiturile noastre vor creste, dar nici cele pentru masinile noi nu vor sta in loc.

13059[/snapback]

 

 

asta asa e.nu prea imi vine sa o dau, nu numai de banii pe care i-am bagat, dar si sufletul pe care l-am pus. in plus am mai zis......imi place la maxim masina si nu ma supara.

Link to comment
Share on other sites

asta asa e.nu prea imi vine sa o dau, nu numai de banii pe care i-am bagat, dar si sufletul pe care l-am pus. in plus am mai zis......imi place la maxim masina si nu ma supara.

13070[/snapback]

 

Nu cred ca ai gasi cumparatorul potrivit pentru masina asta.Adica cine se indragosteste de ea,va fii tinut departe de pret,iar cine are banii,isi ia ceva model mai nou.Daca maine ai zice ca ceri 4 mii pe ea sa zicem,ar fii coada la tine acasa.Dar la banii care i-ai bagat in ea,nu o sa poti niciodata sa recuperezi investitia.De fapt nici nu ar trebui sa te gandesti sa ii scoti,pentru ca ce ai bagat in ea nu ai cum sa amortizezi.Daca vrei sa o vinzi trebuie sa o dai la un pret mai prietenos,si sa uiti cat ai bagat in ea.

Link to comment
Share on other sites

cum anu vitor masinile noastre implinesc 20 de ani inca pe atat sigur o sa mai traiasca tinand cont ca 3.0si a trait,si asta va trai sacrificand alte e23.

:blink: am vazut un e23 acum 2 zile care arata super bine atat ca erau chituite portiuni ale aripilor si ca esapamentu era spart,soferu era curajos as putea spune idiot deoarece lua curbele cu farna de mana pe gheta in cele mai inguste locuri.Astazi masina era parcata la colt cu partea spate dreapata lovita destul de rau.

Link to comment
Share on other sites

cum anu vitor masinile noastre implinesc 20 de ani inca pe atat sigur o sa mai traiasca tinand cont ca 3.0si a trait,si asta va trai sacrificand alte e23.

    :blink: am vazut un e23 acum 2 zile care arata super bine atat ca erau chituite portiuni ale aripilor si ca esapamentu era spart,soferu era curajos as putea spune idiot deoarece lua curbele cu farna de mana pe gheta in cele mai inguste locuri.Astazi masina era parcata la colt cu partea spate dreapata lovita destul de rau.

13382[/snapback]

pe semne ca nu i-a reusit o manevra! :)

Link to comment
Share on other sites

3.0 si abia a fost resuscitat:PP am cumparat vopseaua si am terminat tinichigeria maasteapta inca o luna d evopsitorie.si sincer ema ce dracu.lasa masina acolo .poate sa o vinzi daca ai o urgenta nevoie de bani sau ceva de genu altfel eu as muri de foame in ea.dar ma stii pe mine.si asa din saracia mea am bagat pana acum vreo 35 de mil numai in tabla si mai am vopsitu .deci in ce ai pus suflet NU ARE VALOARE PT ALTU DECAT PT TINE.nu o da
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.