Jump to content

M-am pus pe lista la noul X5


fbdcnt

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu este adevarat, poti sa iti faci ce combinatii vrei tu si la mercedes unde este DESIGNIO si la bmw INDIVIDUAL

140969[/snapback]

 

Nu stiu cum e la DESIGNIO, dar banuiesc ca-i la fel ca la INDIVIDUAL. Iar la INDIVIDUAL e acelasi lucru, doar ca sunt folosite alte materiale, mai de calitate si mai scumpe, in rest sunt combinatii posibile si imposibile.

Pentru INDIVIDUAL baga ochiu' AICI, iar pentru combinatiile standart baga ochiu' mai sus cu 2 posturi. Doar arunca o privire prin tabel, crezi ca aia degeaba s-au chinuit la tabel?

Link to comment
Share on other sites

baiatul de la Mercedes e un looser... nu face decat sa alunge clienti

 

am fost personal si am configurat un M3 cabrio, care a depasit binisor pretul de lista, cu optionale care la prima vedere nu erau disponibile.

iar daca chiar nu poti obtine ce vrei din combinatiile"default", poti merge pe varianta INDIVIDUAL.

 

btw, masina despre care vb a iesit cam cu 4-5000 de lire mai scumpa decat pretul maxim pt varianta echiparii de top. I-au fost schimbate inclusiv pneurile cu cele pe care le-a vrut clientul.

asta fara sa fie INDIVIDUAL.

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

Bah, baieti. INDIVIDUAL nu inseamna ca faci ce vrea muschii tai, pur si simplu contine multe materiale in plus fata de STANDARD, cum ar fi pieile, lemnele, culorile :blink: Nu sunt eu in tratative acum cu ei? N-am configurat masina acu' cateva zile? Combinatiile de prost gust nu sunt acceptate de producator. De ex: Culoarea exterioara aurie (Sonora metalic) nu se poate combina cu interioare gri, bej, Lemon si Terra, doar cu negru si Anthracite. Pentru negru si gri inchis exterior se pot aplica toate combinatiile de interior si deoarece majoritatea BMW-urilor cumparate sunt negre, cumparatorii nu se lovesc de aceste probleme.
Link to comment
Share on other sites

si atunci M3 galben cu piele gri carbon cine face? nu zic ca faci acuma masina roz perlat cu interior din pene de strut, dar cu siguranta se poate comanda orice combinatie interior - exterior din ce produc ei, chiar daca nu apare pe lista respectiva. nu stiu cum e la AB, dar masina despre care vb a fost comandata in Anglia si nu a fost nici o problema.

 

Recent am cumparat o masina si am descoperit ca o multime de optiuni si combinatii nu erau disponibile pt RO, de ex piele, decat peste 1 an. desi pe mobile.de am vazut destul de multe cu piele.

 

dar deviem de la topic, desi mi se pare o discutie interesanta...

Link to comment
Share on other sites

Chiar acum m-am intors de la Contempo, am fost cu alta treaba, dar nu m-a durut gura sa intreb inca odata. Le-am zis ca vreau masina alba cu interior Terra, adica cazul lui Doru, combinatie care nu e disponibila conform catalogului. Deci, baieti, nu se poate si gata. In nici un caz, nici cu bani multi, nicicum. Au zis ca nici daca ceri direct de la Munchen nu se poate.
Link to comment
Share on other sites

bine daca vrei culoare roz cu picatele si interior mov cu violet ...

un prieten si-a comandat audi rs4 alb cu piele rosie (care a si venit dupa 3 luni pt ca este individual nu stiu cum se numeste la audi) iar un alt prieten un prosche 997 4s alb cu piele rosie ... :blink: se cam poarta albul asta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.