Jump to content

NĂŁscutĂŁ BMW-aholicĂŁ


Letty

Recommended Posts

-Dupa cum vaz, domnisoara Letitia, sunteti singura persoana care are reale sanse in castigarea "marelui" premiu!

-Oare s-au intimidat toti, de faptul ca sunteti filolog?!

-Eu unul da! :unsure:

-Oricum, va felicit pentru aceste ganduri si nu va urez succes, ca oricum il aveti! :cool:

-Sper ca intr-o zi, sa va zaresc la volanul unui "tank" X6, pe care il doriti cu atata ardoare! :thumbsup:

-Dar, dupa cum se prevede viitorul benzinei, tare ma tem ca o sa avem o mare deziluzie si o sa le admiram in garaje, pe post de "Gioconda"! :laugh: Si nu ma refer la "X-6", ci la toate bijuteriile pofticioase, care reprezinta aceasta marca si nu doar aceasta! :hmm:

-Toate cele bune si mult noroc! :clover:

Edited by B777MEN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru:

-pasiunea fata de bmw;

-curajul de a post pe un forum auto exclusivist(cu oarecare tenta misogina);

-sinceritate;

-simplul fapt ca ai pomenit de cateva lucruri lumesti care te fac sa simti ca traiesti.

Cum bine spuneai: nu vrei sa demostrezi nimic, ci doar sa “transmiti” ca “fluturii din stomac” iti reamintesc faptul ca esti un OM. Un OM care se bucura de “micile maruntisuri” ale vietii!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-Dupa cum vaz, domnisoara Letitia, sunteti singura persoana care are reale sanse in castigarea "marelui" premiu!

-Oare s-au intimidat toti, de faptul ca sunteti filolog?!

-Eu unul da! :unsure:

-Oricum, va felicit pentru aceste ganduri si nu va urez succes, ca oricum il aveti! :cool:

-Sper ca intr-o zi, sa va zaresc la volanul unui "tank" X6, pe care il doriti cu atata ardoare! :thumbsup:

-Dar, dupa cum se prevede viitorul benzinei, tare ma tem ca o sa avem o mare deziluzie si o sa le admiram in garaje, pe post de "Gioconda"! :laugh: Si nu ma refer la "X-6", ci la toate bijuteriile pofticioase, care reprezinta aceasta marca si nu doar aceasta! :hmm:

-Toate cele bune si mult noroc! :clover:

 

Ce pot să mai spun decât mulţumesc, încă o dată !

Sincer, nu mă aşteptam la atâtea cuvinte de apreciere din partea voastră! Mă refer aici la toate mesajele pe care le-am primit în acest sens, pe topic şi/sau PM. Mă simt flatată. :frantics:

Mulţumesc frumos ! :rolleyes:

 

Felicitari pentru:

-pasiunea fata de bmw;

-curajul de a post pe un forum auto exclusivist(cu oarecare tenta misogina);

-sinceritate;

-simplul fapt ca ai pomenit de cateva lucruri lumesti care te fac sa simti ca traiesti.

Cum bine spuneai: nu vrei sa demostrezi nimic, ci doar sa “transmiti” ca “fluturii din stomac” iti reamintesc faptul ca esti un OM. Un OM care se bucura de “micile maruntisuri” ale vietii!

 

- microbul e În sânge, sinceritatea e neaoºã, curajul face parte din "dotãrile standard", fluturii Îmi zburdã prin stomac de fiecare datã când mã urc la volan :yahoo:

Ai sintetizat perfect ce a vrut sĂŁ spunĂŁ "poetul", unvicont, Âşi ĂŽĂži mulĂžumesc Âşi Ăžie, ca Âşi celorlalĂži, pentru votul de ĂŽncredere ! See you la Herculane, sĂŁ "izghim" un "ÂşinÂşi" ! :drinks:

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

Poate că şi unii utilizatori ar trebui să se comporte ca nişte bărbaţi, nu ca nişte liceeni.

 

Unele comentarii sunt prea de tot.

 

Articolul e scris corect din punct de vedere gramatical, dar cam atât.

 

N-am nimic cu autoarea, însă n-am văzut nimic interesant în articol deşi l-am citit de mai multe ori destul de atent.

Un articol trebuie să transmită orice altceva în afară de lucruri derizorii.

 

În afară de faptul că a spus de vreo 3 ori că e femeie, n-am înţeles mare lucru.

 

Sper să fie înţeles comentariul meu strict prin esenţa sa, fără alte comentarii sau interpretări tendenţioase.

Edited by Ciupanezu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Un articol trebuie să transmită orice altceva în afară de lucruri derizorii. - asta este părerea ta, allow me to differ.

 

În afară de faptul că a spus de vreo 3 ori că e femeie, n-am înţeles mare lucru. - too bad !

 

Repet: nu este un articol editorial în adevăratul sensului al cuvântului, nu vreau vreun premiu al presei, este vorba despre "parte din gândurile unui filolog pasionat de maşini, de condus şi îndrăgostit iremediabil de BMW", în acord cu ce a precizat Romulus de la bun început, şi anume că trebuie să se lege de BMW, bmwclub, fără a exista "limite sau limitări". Ia-l ca atare şi atât. Nu e nici material documentar, nici măcar articol de presă (reiau ideea), CI NUMAI ce am şi precizat: "nu se vrea un articol, de fapt. Vă rog să luaţi aceste cuvinte (...) ca pe nişte gânduri sincere, care să se înscrie în tema dată, gânduri care sper să transmită exact ceea ce era de transmis, şi nu de demonstrat..."

Dacă vrei să înţelegi ceva din mesajul pe care am încercat să vi-l transmit, aşa cum m-am priceput eu, bine; nu mă erijez nicidecum în scriitor. :rolleyes:

Puteai să înţelegi, de pildă, că nu sunt fan doar cu numele (vezi referirea la proiectul susţinut de BMW România, şi e numai un exemplu).

Dacă nu, ce sens au observaţiile făcute ? :popcorn: Ne "batem" pe vreun super premiu şi nu ştiu eu ? Nu cred. Nu vreau nici să fiu ţinută în braţe, dar nici "înţepată" doar pentru că 1. sunt femeie şi 2. că am avut şi am curajul să scriu şi atât, nu aştept nimic în urma acestor postări. Nu vreau decât să fiu o parte a acestei comunităţi şi, consultând regulamentul, am văzut că nu există prevederi care să mă excludă.

Nu zic să fie toţi de partea mea sau să mă simpatizeze tot poporul, dar măcar nu daţi în "autor" pentru un "efort" sincer de a comunica cu restul comunităţii şi nimic mai mult. :pardon:

 

Friends ? :hyper:

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

Un om inteligent apreciazĂŁ o criticĂŁ cu rol constructiv.

 

Faptul cĂŁ unii s-au udat din cauzĂŁ cĂŁ ai spus de 3 ori cĂŁ eÂşti femeie nu trebuie sĂŁ te facĂŁ sĂŁ crezi cĂŁ ai scris un articol genial Âşi sĂŁ te ĂŽmbeĂži cu apĂŁ rece.

[...]

 

MĂŁ rog, e clar cĂŁ nu suporĂži criticile, aÂşa cĂŁ mĂŁ opresc aici.

 

Asta nu e critica Ciupanezu. Asta e atac la persoana. Critica nu jigneste, tu o faci. Ai un avertisment.

 

!

Daca vreti sa criticati, faceti-o, dar nu atacati persoana.
Link to comment
Share on other sites

-Urat!

-Constat ca sunt persoane care nu merita sa se numeasca "barbati"!

-Sunt dezgustat, de misoginism, de tot ce tine de asa zisa barbatie cu care se tot falesc unii!

-Sunt "tentat", de a spune cuvinte mult mai dure si mai adevarate la adresa unor asemenea specimene!

-Adevarul doare si nestiinta, creaza frustrare....

-Felicitari pentru articolul unei inteligente si frumoase domnisoare, precum Letitia!

-Sper ca acest nefericit "eveniment" sa fie singular si mai sper sa nu inhibe si sa faca sa dispara din acest forum respectabil, a dumneavoastra prezenta, a femeilor!

-Eu va sustin, cu draga inima!

-Cred ca m-am facut inteles...

-Cu respect, pentru cei care respecta! Florin!

Edited by B777MEN
Link to comment
Share on other sites

Dezgustatoare si libidinoase sunt posturile de genul celui de mai sus.

Este hilar cum unii barbati isi pierd total simtul ratiunii daca e vorba de o femeie si incep sa o curteze si sa se infoaie ca niste porumbei in perioada imperecherii.

Ai 26 de posturi pe forum, n-ai contribuit cu o informatie utila si esti tentat sa spui cuvinte mult mai dure.

Penibil.

Cum de atunci cand e vorba de un alt barbat, respectul nu exista?

Multa falsitate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-Constat ca sunt persoane care nu merita sa se numeasca "barbati"!

-Sunt dezgustat, de misoginism, de tot ce tine de asa zisa barbatie cu care se tot falesc unii!

Imi place cum unii folosesc pluralul autorului(in locul singularului), intocmai ca intr-un context stiintific, politic, oratoric etc,

chiar si intr-un numar de inmatriculare. :)

Link to comment
Share on other sites

-Eu consider ca nu mai are rost sa va deranjez cu prezenta mea, pe acest forum!

-Eram nerabdator sa va cunosc, dar acum nu cred ca ma mai incadrez in aceasta comunitate!

-Va multumesc, oricum pentru aprecierile placute, sau neplacute, facute la adresa mea!

-Numai bine...... :flowers:

Link to comment
Share on other sites

@b77men : Iarasi ne anunti ca pleci. Drum bun, cale batuta. Nu ne mai tot ameninta, avertiza sau informa ca vrei sa pleci. Pleca pur si simplu si gata. Nu mai intra pe forum, nu e nicio problema. Nu o sa se intample nimic, nu o sa fie nicio tragedie.
Link to comment
Share on other sites

-Si eu spuneam lafel..

-Multumesc pentru sustinere! :blush:

-Sunt deja prea multi?! :hmm:

 

Ce sustinere?Din contra eu spuneam ca nu mi-a placut articolul si ca reactia unora e exagerata , dar asta e parerea mea, nu inseamna ca sunt misogin, dar nici ca sa pleci de pe forum ca a zis unu sau altu nu stiu ce...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.