Jump to content

faruri E90 Lci pe model non facelift


Lir

Recommended Posts

ce eleron?

azi l-am lipit si eu pe al meu

acum masina este in garaj sa se usuce.L-am lipit cu LOCTITE-este in tub la fel ca siliconul.daca prinde bine asta il voi lipi si pe cel de luneta la fel.

Cum, CE ELERON? Exact cel pe care-l ai si tu PE portbagaj! Doar ca, la mine, tuningul e ...IN portbagaj! :LMAO:

Doar ca vreau sa-l lipesc cu ..lipici de parbriz! Sper sa stea acolo, fara sa se "lipesca" de mana cuiva! (asta, daca nu gasesc pe strada unul de carbon, Performance!!) :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Am vandut seria 1 si am luat seria 3. Cred ca prin octombrie! Asa ca, in car prin portbagaj! Dar a venit caldura si trebuie sa ma hotarasc! :thumbsup:

pai hai cu el sus.ce mai astepti.eu am incercat cu banda dublu adeziva si nu tine la colturi ca este ascutit.cu silicon de lipit.a tinut ceva dar apoi iar a facut figuri la colturi.acum i-am dat cu loctite silicon de lipit.

eleronul de luneta s-a zgariat putin.cred canecesita revopsire :(

 

apropo...prezinta si tu masina.tot cu seria 1 te stiam si dintr-o data hop cu seria 3 :p

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

o poti prezenta si asa si intre timp adaugi...;)

e mai frumos asa

Pai, nu cred ca mai intarzie mult piesele. Oricum, cred ca o sa ma apuc sa-i fac poze, saptamana viitoare! Incepem cu ...BEFORE! Apoi,...AFTER! :laugh: Deocamdata, e ...stock! Mi-am domolit "mancarimile" in ...3 litere! Dar, nu prea mai rezist! :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

@edy1092 - "as pastra oglinzile de nonLCI, cele de LCI arata oribil" - asa am zis si eu, sunt mai frumoase cele pe care le am, nu le-as pune pe alea noi.

 

Am vazut ca mai multi ati zis ca nu se merita sa schimbi farurile, daca ai deja xenon, doar pentru ledurile de semnalizare. Asa zic si eu, plus ca mi-a placut mult la E90 nonLCI, faptul ca are ambele angel-eyes-uri in relief, nu lipite de far cum le au majoritatea bmw-urilor, iar E90 LCI pe are pe cele din interior, de la faza lunga.

 

@alexwly - m-am uitat ieri la faruri, cred ca ai dreptate...posibil sa am bixenon. Eram cu mama si-am pus-o sa-mi dea flash / faza lunga. La flash se aprind becurile dinspre interior...la faza lunga, se aprind si alea si parca se mareste si intensitatea la xenon...daca retin bine :) O sa ma mai uit, eventual filmez, da` nu prea cu ce (doar telefonu`, dar nu stiu cat de bine o sa iasa :) )...

 

In schimb, cred ca mi-ar placea spatele de LCI :)

 

Nu-mi place M TECHNIC II, de pe LCI...e prea tunat, prea agresiv, prefer ceva mai "soft". M paketu` normal, de nonLCI pe care-l are @alexwly e superb, nu-mi place ala pus de @edy1092...dar fiecare isi face masina cum vrea, mie nu-mi place prea tunata.

 

O sa-mi pun pachetul M normal, de care ziceam ca are @alexwly.

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine sincer prioritate ar avea schimbarea stopurilor impreuna cu portbagajul. Chiar ma gandesc serios la acesta interventie in viitorul apropiat. dupa parerea mea partea din fata, in conditiile in care ai un pachet M si faruri cu xenon chiar arata bine si nu necesita ,,upgradarea la LCI".

Inca de la lansarea modelului e90 nu am fost deloc incantat de acele stopuri. In schimb un plus din punctul meu de vedere al modelului NFL este designul oglinzilor cu un aspect mai ,,slim" in forma de lacrima. Din cate am inteles (corectati-ma daca gresesc) dimensiunea oglinzilor a trebuie marita datorita aparitiei unor prevederi in legislatia de specialitate.

Link to comment
Share on other sites

http://img13.imageshack.us/img13/2434/p1020338f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img692.imageshack.us/img692/2971/p1020330s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img825.imageshack.us/img825/1585/p1020337t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

acum am in plus pachet M.arata mult mai bine.ieri am lasat eleronul d eluneta incurte pe geam sa ii lipesc zilele astea si mi-ia picat.l-am gasit zgariat.trebuie sa il revopsesc :(

Link to comment
Share on other sites

Pana nu-ti pui si navi n-ai nicio sansa sa ma faci "gelos" :p

stii ca nu sunt asa lesinat dupa navi.....daca era prioritar

pentru mine avea navi de mult sau de cand am cumparat masina.o sa fie un cd player professional.atat.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

NO WAY.doar player professional.prea multa bataie de cap.ma tenteaza multe,dar navi nu stiu de ce nu il vad ca pe un must have

Corect! Navi nu o consider nici eu un ...must have! ARATA bine in bord, dar ...atat! Sunt altele de modificat la masina!

Link to comment
Share on other sites

stii ca nu sunt asa lesinat dupa navi.....daca era prioritar

pentru mine avea navi de mult sau de cand am cumparat masina.o sa fie un cd player professional.atat.

 

Stiu, pentru ca stiu ca ai si bagi bani in masina. Dai o gramada de bani pe niste jante si nu-ti pui si tu navi. E superb bordul cu navi. Fara, arata tare, tare urat. Sper sa-ti pui candva, ca-i pacat :)

 

Asta m-a durut si pe mine... Las ca poate punem noi retrofit...

 

Scuze :)

 

Corect! Navi nu o consider nici eu un ...must have! ARATA bine in bord, dar ...atat! Sunt altele de modificat la masina!

 

Sigur, fiecare cu ideile/prioritatile sale. Insa mie mi se pare super urat si sters bordul la un E90, fara navi. Si nu e ca doar arata bine, mai ai si informatii utile acolo, vezi piesele de pe cd, te duci la care vrei, e nice sa te joci cu idrive-ul :p

 

Eu nu mi-as lua niciodata o masina fara trapa. Boala mea :) Trapa aveam si pe Opelu` mamei, m-am invatat asa :) Si de cand am navi, sa nu mai vad fara navi :)

 

Pachet M sa-i pun, niste jante misto...in rest, ce drac sa mai modifici ?:) Nu-mi place super tunata.

 

Dar, dupa cum ziceam, fiecare cu ale lui :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.