Jump to content

Sfaturi achizitie E90


Recommended Posts

Nu-ti mai bate capul cu 320d! Eu am batut 2 saptamani pe drumuri cautandu-mi masina prin Belgia, auzind ca sunt mai ieftine, intradevar...sunt mai ieftine dar sunt niste gunoaie asa cum cred ca orice 320d din Romania este! Dar inspre deosebire de noi, ei sunt mai cinstiti, excludem marocanii, deci masina iti este prezentata asa cum este!

Crede-ma, am avut ocazia sa-mi cumpar un "superb" exemplar 320d in BE, inmatriculat in Spania, cu 200 000 km la 10 000 E, eu i-am oferit 7000 :)), dupa ce am constatat starea masinii si lovitura de sabie de pe capota :frantics:

Daca vrei o masina cu care sa nu-ti bati capul, achizitioneaza-ti un 318d 122-143 cp, o gasesti si mai noua( gen 2007-2008 ), kilometri reali, neaparat sub 100 000km!

Daca vrei sa-ti bati joc de bani, risca-te la una din tara, am mai citit exemple de 120 000 km la un 320d adus din afara? chiar exista Mos Craciun?

Mai pune niste bani deoparte si mergi pe un 318d, fara stres, dormi si tu linistit! :thumbsup:

 

Asa-i, una e o masina luata din tara (de la cineva care a luat-o noua) si/sau o masina luata frumos, de unde trebuie, din Germania, si alta e o masina luata din Belgia. Sa nu exageram, sunt o gramada de 320d-uri bune in Romania. :)

E bine ca printre gunoaie ai gasit diamantul :) Sa ni-l arati si noua.

 

Da, exista 320d-uri adus de-afara la 100 - 120 mii km. Depinde ce an si cand il iei, desigur :D Oricum, cred ca-s mult mai multe cu km mai putin in tara, daca au fost luate de noi de aici.

 

 

Mai sunt si alte variante/posibilitati :)

Link to comment
Share on other sites

1. foarte probabil este fabricata in 2005

2. nu are pachet M la interior (doar schimbatorul este M din ce se vede in poze)

3. la exterior nu are pachet M (doar bara spate este M)

 

vezi de cand este adusa din germania...

si nu in ultimul rand verifica daca sunt reali kilometrii (ma indoiesc)

 

daca esti de acord cu tot ce am scris mai sus atunci e ok...

Link to comment
Share on other sites

ce parere aveti?

http://www.autovit.ro/bmw-320-C18327255.html

chiar arata bine,daca e ok in 2 3 zile o iau.

 

Ca parti rele: ala nu e M paket, e doar bara din spate asa...bara din fata nu stiu ce si/sau cum dracu e, n-am mai vazut :) - daca asta e o parte rea:P

Jantele alea sunt de nu stiu ce model vechi...dar daca-ti plac, e ok...

 

 

Parti bune: misto ca are angel eyes + xenon, frumoase stopurile fumurii, super ca are volanul sport, navigatia profesionala (nu business, mai mica si mai slaba), incalzire in scaune...

 

Daca are km aia, merge, dar ma-ndoiesc :) Verifica-i, n-ai ce sa pierzi!

Link to comment
Share on other sites

Nenea nu vb nimeni prostii , poate nu ai citit corect ,poate esti obosit , poate ai lucrat mult , nu ai mancat ,ti-e sete , te-ai certat cu nevasta , ai avut un esec in dragoste i-am spus ca E90 vine cu suspensie standard ,era evident ca cea sport e optional . Doar ca cea standard e cam barca. Cel putin in opinia mea . Sau poate nu m-am exprimat eu corect pt tine .

 

hmm, cate jigniri pe aces forum :hairy::hairy::hairy::hairy::hairy:

 

ce parere aveti?

http://www.autovit.r...-C18327255.html

chiar arata bine,daca e ok in 2 3 zile o iau.

 

jantele nu da bine

Link to comment
Share on other sites

deci masina este din 2005,2 proprietari,bara fata a fost vopsita,carte service pana la 65 mii din germania ,inmatriculata 8.2008 si accepta sa merg la bmw.Cred ca ma pun pe drum.

acei 65 mii de kilometri in ce an i-a avut sau nu ti-au spus ?

Link to comment
Share on other sites

i-a avut cand a fost inscrisa in ro in 08.2008,acum are 107 e cam putin

 

65 000 km in 3 ani de Germania e foarte putin. Doamne ajuta sa fie asa. Si din 2008 pana acum a facut asta aproape 50 000 pe RO...a mers ceva :)

Daca are km aia, merita, daca nu...e cam dubioasa...dar vezi ce faci :)

Link to comment
Share on other sites

Asa e,oricum maine sun la bmw sa verific daca avea service pana la 65 de mii.Ce o fi o fi traim in romania tara tuturor imposibilitatilor :))))

nu vrei tu sa ii dai flit?

masina de samsareala.daca a inceput cu pachet M interior si exterior si alte cacanarii mai bine las-o.un anunt sincer este mai curat si mai atragator decat o mie de vorbe spune in vant.

masina mie imi miroase a bomba cu ceas.

Link to comment
Share on other sites

nu vrei tu sa ii dai flit?

masina de samsareala.daca a inceput cu pachet M interior si exterior si alte cacanarii mai bine las-o.un anunt sincer este mai curat si mai atragator decat o mie de vorbe spune in vant.

masina mie imi miroase a bomba cu ceas.

nu neaparat , nu e vina masinii ca proprietarul e razna . Poate e o masina buna , trebuie verificat. Eu daca as vedea masina ta la vanzare ,cu stopurile leduri care mie personal nu-mi plac , as trece mai departe .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

 

Bun si daca iti spun ca a mea are 119.000km ma crezi?Bineinteles eu o am de 4 ani jumate dar am toate reviziile si lucrarile facute la bmw trecute in carte+chitante.Cand am cumparat masina avea 11.000km si am luat-o de la bmw din Germania.

Link to comment
Share on other sites

Cand am cumparat masina avea 11.000km si am luat-o de la bmw din Germania.

Pai asta e altceva. In Romania nu se merge la fel de mult ca in Germania.

 

O fi si masina asta in regula, nu stiu, dar vazand piata din RO, eu unul as fi cu bagare de seama.

 

LE: acum am vazut ca stai in Germania. Esti exceptia care confirma regula :thumbsup:

Edited by EQUANT
Link to comment
Share on other sites

nu neaparat , nu e vina masinii ca proprietarul e razna . Poate e o masina buna , trebuie verificat. Eu daca as vedea masina ta la vanzare ,cu stopurile leduri care mie personal nu-mi plac , as trece mai departe .

acelasi lucru l-as face si eu cand vad un anunt in care se abereaza.

fiecare cu damblaua lui.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

am verificat la bmw seria de sasiu si in 08.2008 avea service la 85000,oricum daca nu o da joi vineri merg sa vad ce e cu ea, nu am de pierdut nimic.

 

Poate-mi scapa ceva (sigur imi scapa)...dar nu inteleg...masina e din 2005 ziceai mai sus, luata-n 2008 la 65 000 km...si-acum zici ca in 08.2008 avea 85 000 ...nu mai inteleg. Dar, dupa cum ziceam, sigur imi scapa ceva...unde am gresit si/sau ce-mi scapa ?:)

 

Oricum, Doamne ajuta sa fie asa, km extrem de putini pentru o masina adusa din DE.

 

Pai asta e altceva. In Romania nu se merge la fel de mult ca in Germania.

 

O fi si masina asta in regula, nu stiu, dar vazand piata din RO, eu unul as fi cu bagare de seama.

 

LE: acum am vazut ca stai in Germania. Esti exceptia care confirma regula :thumbsup:

 

@tzucul - parca tu esti ala care schimbi uleiul la 25 000 - 30 000 km, nu ?:) Bine, in Germania poate merge...

Link to comment
Share on other sites

deci nu m-am exprimat corect,masina este din 2005,inmatriculata ro la 08.2008,cu carte service la 85000,dupa nu se mai stie cat s-a circulat in romania.

 

Aha, pai in Romania nu cred ca s-a circulat mult, majoritatea nu circula mult, dar in Germania e cam putin, dar nu imposibil. Verifica!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.