Jump to content

Ce model e?


Smiley89

Recommended Posts

ok ok asa e..tot ce o sa-mi vrea mie capu o sa-mi cumpar,decat sa stau cu frica toata viatza si sa merg in tico sa dea unu in mine si sa mor nevinovat mai bine merg la risc si gata,daca e sa mori mori si in casa,pana la urma nu sunt primu de incepe intr-un bmw daca voi credeti ca un tico la 120 e mai sigur ca un bmw la 160 ...asa o fii voi stiti

145131[/snapback]

Ma regasesc pe mine aici...asa ziceam si eu la 18 ani cand din fericire mama nu a avut bani de e46 si mi-a luat o dacie "sportiva" cu motor de renault..

Ma credeam cel mai sofer....cand am intrat pe zapada cu 130 intr-unu.....bine ca nimeni nu a patit nimic.....acum sunt ceva mai linistit dar...tentatia e mare si acum in masini puternice.

Acum am 21 de ani...am mers cu multe masini si am vazut ce inseamna CP...si oricat ai fi de experimentat e nevoie doar de o secunda sa dai coltul

Tot ce zicem noi aici e inutil....sunt sigur ca o sa-ti iei ce iti place si nu o sa asculti....dar macar ai grija de tine si de persoanele cu care esti in masina...

Eu am un E34 de 143 de cai,diesel....si tot imi fuge in curbe ca in Tokio Drift...ce-i drept imi place dar....au trecut deja de 3 ani......si inca masina imi ofera surprize...

Parintii tai nu te iubesc....si sunt mai inconstinti decat tine daca iti iau o masina de peste 150-200 de cai .....iar tu nu iubesti BMW daca vrei sa inveti pe el....trist..

De ce nu iei tu o Dacie sa o nenorocesti macar un an......pe zapada.....ploaie.....sa inveti......si dupa poti sa-ti iei si Enzo ca nu e nimeni invidos pe tine...toti de aici iti vor binele.....te incadrezi perfect in profilul "Stirile de la ora 5"

Probabil par un mos care palavrageste......dar incerc intr-un fel a iti deschid ochii....oricum stiu ca nu o sa asculti......

Inca ceva si ma opresc......cand o sa te impinga "ala mic si negru" sa faci cerculete sau sa vezi in cat timp faci 0-100km/h......ALEGE SA FII SINGUR PE UN DRUM NECIRCULAT

Bafta

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

oricat de mare e tentatia nu se merita sa incepi de pe un BMW.Sunt masini foarte nervoase si nu in ultimul rand tu trebuie sa fii stapan pe masina,atunci cand masina a pus stapanire pe tine se produce accidentul.Indiferent cat de destept e un BMW nu uita ca tu trebuie sa il controlezi.Viata e lunga si scurta pt altii,din pacate.
Link to comment
Share on other sites

Asta asha e...pana si eu kre sunt cel mai kalm sofer posibil si nu am facut nici macar un accident minor in 6 ani de condus, dupa ce mi-am luat BMW (care e un 316i), tot am fost tentat sa vad in cat timp prinde suta, am facut cateva liniutze...

De multe ori a fugit mashina de spate...

 

Intr-adevar nici eu nu zik k e bine sa inveti sa conduci pe un BMW...DAR tu te duci in cealalta extrema! In Dacia mori si fara sa mergi "sport" :)

 

LE: De multe ori nu poti sa te abtii knd tii volanul cu emblema aia mare pe mijloc! :blink: Sunt sigur k stiti despre ce vb!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Ma regasesc pe mine aici...asa ziceam si eu la 18 ani cand din fericire mama nu a avut bani de e46 si mi-a luat o dacie "sportiva" cu motor de renault..

Ma credeam cel mai sofer....cand am intrat pe zapada cu 130 intr-unu.....bine ca nimeni nu a patit nimic.....acum sunt ceva mai linistit dar...tentatia e mare si acum in masini puternice.

Acum am 21 de ani...am mers cu multe masini si am vazut ce inseamna CP...si oricat ai fi de experimentat e  nevoie doar de o secunda sa dai coltul

Tot ce zicem noi aici e inutil....sunt sigur ca o sa-ti iei ce iti place si nu o sa asculti....dar macar ai grija de tine si de persoanele cu care esti in masina...

Eu am un E34 de 143 de cai,diesel....si tot imi fuge in curbe ca in Tokio Drift...ce-i drept imi place dar....au trecut deja de 3 ani......si inca masina imi ofera surprize...

Parintii tai nu te iubesc....si sunt mai inconstinti decat tine daca iti iau o masina de peste 150-200 de cai .....iar tu nu iubesti BMW daca vrei sa inveti pe el....trist..

De ce nu iei tu o Dacie sa o nenorocesti macar un an......pe zapada.....ploaie.....sa inveti......si dupa poti sa-ti iei si Enzo ca nu e nimeni invidos pe tine...toti de aici iti vor binele.....te incadrezi perfect in profilul "Stirile de la ora 5"

Probabil par un mos care palavrageste......dar incerc intr-un fel a iti deschid ochii....oricum stiu ca nu o sa asculti......

Inca ceva si ma opresc......cand o sa te impinga "ala mic si negru" sa faci cerculete sau sa vezi in cat timp faci 0-100km/h......ALEGE SA FII SINGUR PE UN DRUM NECIRCULAT

Bafta

145160[/snapback]

 

 

:blink: asa am inceput si eu.pe o dacie "sport".mi se pare cea mai potrivita masina primele 6 luni dupa ce ti-ai luat permisul.

Link to comment
Share on other sites

Sper sa inteleaga ceva din ce am scris eu...ar fi bine.....vina nu o are el...o au parintii lui care ii ofera 2-300 de cai cadou la majorat

El e de inteles....si eu as fi vrut masina aia la 18 ani.....oricare dintre noi ar vrea asa ceva dar...o sa inteleaga mai tarziu....cand o sa faca cerculete in fata liceului sa impresioneze vreo curvulita de 16 ani si o sa se urce cu Bmw cu tot in tramvai.....poate atunci o sa isi dea seama...

Link to comment
Share on other sites

Sper sa inteleaga ceva din ce am scris eu...ar fi bine.....vina nu o are el...o au parintii lui care ii ofera 2-300 de cai cadou la majorat

El e de inteles....si eu as fi vrut masina aia la 18 ani.....oricare dintre noi ar vrea asa ceva dar...o sa inteleaga mai tarziu....cand o sa faca cerculete in fata liceului sa impresioneze vreo curvulita de 16 ani si o sa se urce cu Bmw cu tot in tramvai.....poate atunci o sa isi dea seama...

145176[/snapback]

a spus ca se multumeste si cu cel mai mic motor de pe e46

Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

Din partea mea poate sa isi ia si M...problema lui....ii doresc doar sa se bucure de el...si sa aiba grija de viata lui si a celor din jur....

Sper sa iti dai seama ca viata e frumoasa si merita traita...e pacat sa mori din cauza teribilismului.

Mai bine si-ar face si parintii tai cont pe bmwclub.ro :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu nu sunt de acord cu Dacia! Kiar nu va inteleg! Sunt o gramada de mashini in afara de Dacia pe care poate incepe! Un Clio de ex....sau un Fiat Albea sau ...un Punto sau ORICE ALTCVA, dar nu DACIA

145181[/snapback]

Eu am dat doar exemplul meu......poate fi orice masina pana`n 100 de cai...oricare.....macar pana invata...

Link to comment
Share on other sites

pana la urma tot ce vrea el isi ia. cu cat ii zicem sa nu isi ia motor mare,cu atat mai mult si-l doreste...stiti voi...fructul oprit...intradevar esti un norocos k la varsa asta poti avea o masina la care multi viseaza,dar crede-ma ca viata ta si a celorlalti participanti la tafic valoreaza mai mult decat toate bmw-urile.la toate masinile iti trebuie o secunda de neatentie sa gresesti,dar la bmw,parerea mea,ca se reduce la jumatate secunda. e un farmec al acestei marci,de care sunt multi atrasi. multa prudenta,si bucura-te de masina
Link to comment
Share on other sites

Pe la pagina 5 am renuntat sa mai citesc.

 

Deci: unu la mana, printesa Diana a murit in Mercedes, oricate airbag-uri ai daca e sa dai coltul, vrei nu vrei tot il dai.

A doua la mana: eu unul am 25 ani, la 24 am luat permisul si mi-am cumparat o Dacie din 78 cu 20 milioane, in rate, ca nu am avut bani. Am luat-o de la un prieten, anul trecut. Am avut si ceva accidente minore si amenzi si nah, chestii uzuale, situatii in care m-am speriat, am ramas fara frane, mi-a iesit carute in fata, etc, dar am scapat relativ ieftin. Anul asta am muncit si am avut bani de ursulet, in fine, m-au ajutat si parintii si aia e. Diferenta e intr'adevar de la cer la pamant, parerea mea e ca nu apreciezi un bmw pana n-ai condus multa vreme alta masina. Plus de asta m-a ajutat experienta de pe Dacie sa nu sifonez ursu :blink:

 

Pentru final, sfatul meu e sa-ti cumperi ce masina vrei, sa mergi cum vrei tu si apoi sa ne zici cum a fost.

Link to comment
Share on other sites

... multe airbaguri, multe sisteme de siguranta (chiar daca nu fac minuni) si multa minte. Cu asta e bine sa incepi.

 

Contrar la ceea ce ai spus: NU controlezi fierul !!! Cu cat ai mai multa experienta cu atat controlezi masina mai bine.

 

Neaparat fa un drive test inainte.

 

P.S.: femeile chiar se pot impresiona usor si altfel.

Link to comment
Share on other sites

Salut, de exemplu, eu am 16 ani si cand am intrat pe site-ul asta eram maniac de porsche 944 ca lua 230 km/h la 500 si ceva de euro, apoi de BMW 535 e34 ca si ala era la fel de puternic, dar totusi, mi-am dat seama ca nu trebuie nici eu sa incep cu o masina puternica, tata imi zice mereu de logan, dar eu vreau ori un BMW 316 e46 sedan sau un 320d e46 sedan , pt faptul ca este mai stabila, mai sigura pe drum si in viraje decat Logan si e un BMW. Mi-am mai dat seama ca la 200 de km/h pe autostrada este suficient de mult pt 18 ani plus ca este vorba si de experienta. Totusi ar trebui sa incepi cu o masina de pana in 140 de cp sau una puternica doar daca esti stapan pe tine si nu dai viteza sa impresionezi :blink: :) parerea mea
Link to comment
Share on other sites

Chiar vroiam sa-ti zic de ceva vreme, esti un caz unic, sa ai BMW de vreo 15 000 de euro si Trabant de 100 de euro :)

145297[/snapback]

 

pai trabantul l-am luat sa il decapotez...dar nu am voie si nu ma lasa astia sa circul cu ea,trebuie sa o omologhez,da oricum cand am vazut ce bine merge numai vroiam sa o stric :) :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.