Jump to content

problema schimbare stergatoare e39


Recommended Posts

salutara !

 

am cumparat zilele trecute un set de stergatoare mega drive dintr-un magazin real .

problema este ca nu prea reusesc sa le montez .

merg montate pe e39 , a mai cumparat cineva asa ceva ?

un sfat, o indicatie,o poza mi-ar fi de mare ajutor

 

multumesc

post-46467-0-17567500-1302036169_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salutara !

 

am cumparat zilele trecute un set de stergatoare mega drive dintr-un magazin real .

problema este ca nu prea reusesc sa le montez .

merg montate pe e39 , a mai cumparat cineva asa ceva ?

un sfat, o indicatie,o poza mi-ar fi de mare ajutor

 

multumesc

nu cred ca o sa le poti monta . la e 39 este un sistem mai diferit de prindere al stergatoarelor fata de restul autoturismelor. pe langa asta nu cred ca vei fi satisfacut de calitatea lor(inca nu am intalnit pe cineva care sa fie incantat de stergatoarele cumparate din real, cora, metro, etc.)iar la producatorii bosch sau valeo nu am gasit sa faca asa ceva.

Edited by aliann
Link to comment
Share on other sites

acest tip de stergatoare nu se pot pune pe e39,nu gasesti decat bosh (si or mai fi firme), doar in jurul de 150 ron.

daca totusi vrei sa iesi mai ieftin, cumpara (tot de la bosh) doar lamelele cauciucate, si le montezi pe scheletul metalic al stergatoarelor.

 

bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

EU am montat astfel de stergatoare (nu exact dar foarte asemanatoare cumparate tot de acolo cu 16 bucata) ... merg foarte bine .... binenteles daca ai luat dimensiunea care trebuie ... nu mai tin minte exact parca 650 si 500... nu se potrivesc perfect... chiar arata un pic urat (a trebuit demontate aparatoarele acelea de pe brate) dar isi fac foarte bine treaba ......

am sa revin cu poze ...

Edited by DGDanyel
Link to comment
Share on other sites

SALUT BAIETI,scuzati ca scriu aici da sper sa ma ajutati.Nu mai lucreaza chestia unde sta bricheta din masina,cum sa gasesc siguranta? pe germana ar suna asa: Feuerzeug sau Zigarettenanzünder si prin sigurantele de sub TORPEDOU nu gasesc asa ceva si nici in portbagaj nu sunt. Mai sunt sigurante si in alta parte poate? Edited by EMARINS
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

SALUT BAIETI,scuzati ca scriu aici da sper sa ma ajutati.Nu mai lucreaza chestia unde sta bricheta din masina,cum sa gasesc siguranta? pe germana ar suna asa: Feuerzeug sau ZigarettenanzĂźnder si prin sigurantele de sub TORPEDOU nu gasesc asa ceva si nici in portbagaj nu sunt. Mai sunt sigurante si in alta parte poate?

Daca ai e39 cauta in bord siguranta nr.7 aia este bricheta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.