Jump to content

BMW X6 40d Performance Package


Diesel tuning

Recommended Posts

cine te-a pus sa o speli ? acuma te scarpini ...

 

bitum sau adezivul ala ca smoala cu care dau inainte sa toarne bitumul ? oricum cred ca cu polish, am patit si eu una ca asta cu ceva ani in urma, si indiferent cu ce dai o sa zgarii asa ca de polish nu prea ai cum sa scapi

Edited by mecea
Link to comment
Share on other sites

cine te-a pus sa o speli ? acuma te scarpini ...

 

bitum sau adezivul ala ca smoala cu care dau inainte sa toarne bitumul ? oricum cred ca cu polish, am patit si eu una ca asta cu ceva ani in urma, si indiferent cu ce dai o sa zgarii asa ca de polish nu prea ai cum sa scapi

 

adica cine m-a pus sa o spal? esti culmea.

 

pai nu s-au vazut urmele de bitum decat doar dupa ce am spalat-o.

 

asa ca vreau niste raspunsuri mai bune...pentru ca la spalatorie ziceau ca au ceva pt bitum....si vroiam sa vad dc sa il folosesc sau nu?

Link to comment
Share on other sites

eu am dat jos bitumul cu WD40, nu aveam atunci altceva la indemana, tot dupa spalare am observat si eu, am incercat mai intai in zona de jos a pragurilor pe o portiune mica si am vazut ca merge si nu afecteaza cu nimic vopseaua, a curatat foarte bine fara sa lase vreo urma!
Link to comment
Share on other sites

o carpa microfibra , ies cu wd40 sau mai e o solutie de la yada un spray alb tar remover , se gaseste prin cora carrefour . Si turtle wax are un produs dedicat . ideea e sa aplici si sa lasi sa le inmoaie putin , sa nu stergi imediat prin frecare ca poti zgaria vopseaua .
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos. Pentru petele de bitum nu apela la solutii de compromis gen motorina sau WD40. La reprezentanta BMW exista un spray dedicat Tar&Glue Remover care e foarte bun. Aplici pe punctele de bitum, lasi cateva minute sa le penetreze si apoi stergi cu o carpa de microfibra. Mai sunt si alte solutii care dau randament foarte bun cum ar fi Einszett Tar&Glue Remover.
Link to comment
Share on other sites

am incercat si eu sa vad cum e sa merg la consum... mi-a iesit asa ceva.

 

tin sa precizez ca era drumul arad timisoara....nu era la coborare de undeva...si nu era deloc prea drept:)) deci eu zic destul de bine:))

 

Diesel power. Motor mare nu ĂŽnseamnĂŁ consum mare. Eu scot cam același consum pe care-l aveam la 2.0 TDI.

Link to comment
Share on other sites

Diesel power. Motor mare nu ĂŽnseamnĂŁ consum mare. Eu scot cam același consum pe care-l aveam la 2.0 TDI.

 

acuma mai mai facut un drum de tg mures...si parca consumul s-a mai stabilizat. 9,3 la dus...si 8.3 la intors. nu stiu de ce dar oriunde plec din arad imi consuma mai mult cu aproape un litru la dus fata de intors. :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ceva noutati cu "bestiuta" ?

 

Performance Paket + Alpinweiss = O R G A S M vizual.

Arata absolut senzational si imi inchipui ca se comporta pe masura pe asfalt.

Felicitari, 1.000.000 km fara probleme iti doresc !

 

mersi.

are niste incaltari de iarna acuma...nimic nou...nu prea aveam ce noutati sa mai pun:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.