Jump to content

DIY: Angeleyes CCFL


WLF

Recommended Posts

  • 2 years later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

tocmai ce am montat si eu angels eyes-urile (bmw 320d e46 cu xenon din fabrica) iar in momentul cand aprind pozitia cu motorul oprit la intervale de cateva secunde scade intensitatea luminoasa pe cate un inel, apoi isi revine, scade pe celalalt de langa el...si tot asa. Din cate am observat asta se intampla numai cu motorul oprit. Inelele sunt CCFL cu striatii si drosere.

-este normal asa ceva?

- mai are cineva problema asta?

Link to comment
Share on other sites

tocmai ce am montat si eu angels eyes-urile (bmw 320d e46 cu xenon din fabrica) iar in momentul cand aprind pozitia cu motorul oprit la intervale de cateva secunde scade intensitatea luminoasa pe cate un inel, apoi isi revine, scade pe celalalt de langa el...si tot asa. Din cate am observat asta se intampla numai cu motorul oprit. Inelele sunt CCFL cu striatii si drosere.

-este normal asa ceva?

- mai are cineva problema asta?

 

 

 

am avut si eu aceasta problema imediat dupa ce am terminat de montat, dar apoi am vazut ca nu mai facea nimik.in schimb am vazut ca un far,respectiv 2 inele, au putin intensitatea mai mica , in rest totul e ok

Link to comment
Share on other sites

am avut si eu aceasta problema imediat dupa ce am terminat de montat, dar apoi am vazut ca nu mai facea nimik.in schimb am vazut ca un far,respectiv 2 inele, au putin intensitatea mai mica , in rest totul e ok

 

o sa incerc zilele urmatoare sa pun alte drosere sa vedem daca mai face...pana atunci mai astept pareri!!!

Link to comment
Share on other sites

stiti cumva care ar fi mai de calitate? ...adica sa sti ca "dai un ban da stai in fata"

ca si eu ma gandesc la un set, dar increderea scade rapid cu fiecare persoana care-mi zice ca-s "pacatoase rau"... si chiar n-am de gand sa pun balamale la far sa-l tot desfac sa le schimb...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Este foarte usor de montat daca dai farurile jos ! Sper sa nu se supere colegul nostru dar am impresia ca Angel-urile care si lea montat nu sunt pentru masina lui ! Si mai ales niste angel-uri de calitate nu dau nici un fel de erori in bord ! Eu mi-am montat de aproximativ o luna si nu am avut nici un fel de problema nici cu erori in bord nici cu aburirea farului ! CINE ARE NEVOIE DE AJUTOR IL AJUT CU MARE PLACERE ! Edited by cristiansan7
Link to comment
Share on other sites

pai se tine decat in suruburile alea doua? sub trim nu e nimic?

mai are inca 2 sub trim dar poti sa desfaci tot din spatele farului acolo jos mai sunt inca 2 (adica cele 2 de jos poti sa le desfaci din doua locuri) dar trebuie sa reusesti sa dai trimul jos mai bine, trage mai tare un pic de el ca trebuie sa iese, acolo langa semnalizator e prins un pic mai bine, plus ca trebuie sa dai si semnalizatorul jos ca sa poti sa scoti farul... eu nu am putut sa il scot fara sa le dau jos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.